Swisscom en başarılı 10 FinTech girişimini seçti

26 Nisan 2018
355 Görüntüleme

Swisscom, FinTech alanında çalışan girişimleri desteklemek amacı ile yılın her çeyreğinde “FinTech Start-up Radar” adı ile 10 girişim seçiyor. Seçilen yeni girişimler tanıtıldı.

Swisscom çalışmasında Fintech Start-Up’larını aşağıdaki kriterlere göre değerlendiriliyor:

  • Şeffaf iş yapabilme
  • Müşteri ihtiyaçlarına açıkça cevap verebilme
  • Yatırımcılarının ve/veya yöneticilerinin kanıtlanmış iyi bir sicilinin olması
  • Profesyonel iş birlikleri ve mevcut müşterileri
  • İnovasyon ve pazar potansiyeli

2018 ilk çeyreğinde Swisscom Top 10 Fintech Start-Up firmaları listesinde yer alan firmalar:

ADVANON
Bir alacak finansmanı firması. Sadece Almanya ve İsviçre’de hizmet veriyorlar. Şirketlere alacak faturaları karşılığında likidite sağlayan bir online platform hizmeti sunuyorlar.

APIAX
Özellikle finansal kuruluşların takip zorunda oldukları güncel regulasyon ve kuralları dijital ortamda izleyebilmelerini sağlayan bir start-up. Uyumluluk yasaları kapsamındaki gereksinimleri dijitalleşerek çözmeyi hedefliyor.

BEXIO
Küçük ve orta ölçekli işletmelerin işlerini yönetebilmeleri için yazılımlar üreten bir start-up. Yazılımları bordrolama, stok yönetimi, e-bankacılık ve proje yönetimi üzerine yoğunlaşmış durumda ve aylık 29 CHF’den başlayan fiyatlarla hizmetlerini sunuyorlar. Şu anda 10.000 civarında müşterileri var.

CROWDHOUSE
İsviçre’de çok ortaklı emlak yatırımı yapmak isteyenler için kurulan platform konusunda pazar lideri konumunda. Henüz üç yıllık bir şirket olmasına rağmen 300 milyon CHF üzerinde bir yatırıma aracılık eden şirketin 45’den fazla çalışanı var.

INVESTIERE
Start-Up yatırımcısı olmak isteyen kurumsal ve özel yatırımcılar için bir platform olmayı hedefleyen Investiere 2010 yılında kurulmuş. Profesyonel kritierlere uygun start-up havuzu oluşturan firma hem start-up’lara hem de yatırım yapmak isteyenlere sürekli ve profesyonel destek sunuyor. Şu ana kadar 33 milyon CHF üzerinde bir yatırımı yönlendirmiş.

LOANBOX
Kamu sektörünün (kantonlar ve belediyeler) ekonomik bir şekilde borçlanabilmeleri için yatırımcılarla aralarında bir basit, şeffaf, güvenli ve düşük maliyetli bir platform oluşturan Loanbox pek çok ödülün de sahibi.

LYKKE
Listedeki tek blocchain firması olan Lykke firması dijital cüzdan ve exchange hizmetleri veriyor. Aynı platformda hem forex hem de kripto para birimleri için exchange hizmetleri sunan firma 2015 yılında kurulmuş.

PRICEHUBBLE
Uluslararası gayrimenkul pazarlarındaki büyük veri setlerini analiz ederek sonuçlarını uygulama arabirimleri ile kullanıcılarına sunan firma finansal ve teknik konularda danışmanlık hizmetler de sunuyor.

RUN MY ACCOUNTS
Sadece İsviçre ve Almanya’da faaliyet gösteren firma fatura takibi konusunda gelişmiş bir yazılım hizmeti sunuyor. Tarayıcıdan geçirilen faturaların ödeme ve muhasebe işlemlerini dijital ortamda bir gün içerisinde tamamlıyor.

VIAC
Dijital bankacılık imkanlarını kullanarak ekonomik sigorta hizmeti vermeyi hedefliyen start-up şu anda bireysel emeklilik sigortası hizmetleri sunuyor.

Bu haberi bizimle paylaşan Engin Çağlar‘a teşekkür ediyoruz. Kendisini Twitter veya Linkedinhesaplarından takip edebilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Fosun, İsrailli FinTech The Floor’a yatırım yaptı
FinTech
61 görüntüleme
FinTech
61 görüntüleme

Fosun, İsrailli FinTech The Floor’a yatırım yaptı

Erhan Kahraman - 21 Ağustos 2018

APAC bölgesinde faaliyet gösteren Fosun ve Fosun Hani Securities, İsrailli FinTech inovasyon merkezi The Floor için 5 milyon dolar yatırım…

Bankaların rekabeti, müşteri değerlendirmeleriyle şekillenecek
Bankacılık
98 görüntüleme
Bankacılık
98 görüntüleme

Bankaların rekabeti, müşteri değerlendirmeleriyle şekillenecek

Erhan Kahraman - 20 Ağustos 2018

İngiltere'nin finansal düzenleyicileri CMA ve FCA tarafından yayımlanan yeni raporla birlikte, bankacılık sistemi daha şeffaf hale gelirken, müşteri değerlendirmeleri rekabete…

Capital One’ın ortak kimlik patenti onaylandı
Bankacılık
118 görüntüleme
Bankacılık
118 görüntüleme

Capital One’ın ortak kimlik patenti onaylandı

Erhan Kahraman - 20 Ağustos 2018

Capital One tarafından başvurusu sonuçlandırılan yeni patent, kullanıcıların farklı platformlarda ortak bir kimlik doğrulama sistemi kullanmasını sağlayacak. Blockchain, kimlik doğrulama…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.