Yerel banka bilgileriyle birden fazla ülkede hesap sahibi olmak TransferWise ile kolaylaştı.

Avrupa Birliği ve Birleşik Krallık’ta yaşayan FinTech kullanıcıları, TransferWise aracılığıyla ABD, Avustralya ve Avrupa’da geçerli olacak yerel birer banka hesabına sahip olabiliyor. Temassız bir Mastercard banka kartı ile yurt dışında harcama yapmak da mümkün.

FinTech şirketinin yaptığı açıklamaya göre özellikle yurt dışına sık seyahat eden ya da kendi ülkesi dışında bir ülkede yaşamak ve çalışmak durumunda olanları hedefleyen bu yeni çok ülkeli banka hesabı, günlük işlemlerde ülke sınırlarını aradan kaldıracak. Şirket sürpriz ücretler ya da kur farkından kaynaklı ödemelerin de olmayacağını belirtiyor.

Kırk farklı para biriminde bakiye bulundurmaya olanak tanıyan hesap ile birlikte dünyanın pek çok ülkesinde yerel bir bankadan para kullanır gibi sıfır işlem ücretiyle harcama yapmak ve bu hesaplara transfer almak mümkün oluyor.

“Sınır tanımayan” banka hesapları

Çok ülkeli bankacılığın uzun zamandır sadece büyük ölçekli şirketler ve zengin bireyler için geçerli bir deyiş olduğunu hatırlatan TransferWise CEO’su Kristo Kaarman, “Uluslararası bankacılığın faydalarını her bireyin hizmetine sunmayı kendimize hizmet edindik. Banka hesaplarında ne kadar bakiye olursa olsun.” diye konuştu.

Freelance çalışanlar ve küçük işletmelerin bu hesap sayesinde dünyanın dört bir yanından müşteri bulup, kolaylıkla ticari işlem yapabileceklerine değinen TransferWise, sınır tanımayan banka hesaplarıyla işlem ücreti ve kur farkı gibi sürpriz masrafların tarih olacağını savunuyor.