Sektörde farklılaşmayı başaran 3 InsurTech girişimi

1 Mayıs 2018
480 Görüntüleme

Sigorta sektöründeki rekabet belirli alanlar etrafından dönüyor gibi görünebilir. Ancak farklılaşmayı başaran çeşitli InsurTech girişimleri de yok değil.

Sağlık, hayat, konut, kasko ve diğerleri. Sigorta sektörü belirli alanları üst başlık olarak belirlerken sektördeki çözümlerin tamamına yakınını da bu kapsamdaki ürünler oluşturuyor. Ancak bazı InsurTech girişimleri, spesifik alanlara odaklanıp müşterilerine katma değer sağlayan çözümler sunarak farklılaşmayı başarıyor.

Şapkaları altında araştırma firması unvanı da bulunan psfk’nin sitesinde karşılaştığımız bir makale, InsurTech girişimleri arasında kendini ayrıştıran üç girişimi ele alıyor. Bu üç şirketin seçiminde, sundukları ek hizmetler ve dijitalle gerçek hayatı buluşturma konusundaki başarıları etkili olmuş.

Covera Technologies: Montreal, Kanada merkezli Covera’nın mahareti müşterileri için en uygun sigorta poliçelerini bulabilmesinde yatıyor. Şirketi farklılaştıran unsurlardan biri bu iş için geliştirdiği algoritma olarak karşımıza çıkarken, şirket müşterilerine birkaç yıl içinde satın alınabilecek sigorta tekliflerini sunuyor ve her yıl otomatik olarak belirlenen seçeneklerin satın alınmasını sağlıyor.

Oscar: ABD genelinde yaklaşık 10 şehirde hizmet veren Oscar, dijitalle fiziki yaşamı birleştirebilen bir girişim. Sağlık sigortası alanında faaliyet gösteren şirket, her poliçe sahibine bir hemşire ve üç yardımcıdan oluşan bir mobil sağlık ekibi atıyor. Bununla birlikte Oscar’ı öne çıkartan bir diğer faktör ise ekosisteme üye olan doktorlar arasında uygun isimleri bulmak ve hatta randevuların alımını yapmak. Oscar’ın mobil uygulamasını kullanan kişiler ekiple iletişim ve randevu alımını da bu uygulama üzerinden gerçekleştirebiliyor.

Bought by Many: İngiltere merkezli InsurTech girişimi Bought by Many, üyeleri için evcil hayvan sigortası, seyahat sağlık sigortası gibi hizmetler sunuyor. Şirketi öne çıkartan bir diğer unsur ise üyeleri ile sigorta primlerinde indirim yaptırabilmesi. Benzer sigorta ihtiyaçlarına sahip kişileri bir araya getiren Bought by Many, grup belirli bir sayıya ulaştığında toplu sigorta alma gücünü kullanıyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bankaların rekabeti, müşteri değerlendirmeleriyle şekillenecek
Bankacılık
94 görüntüleme
Bankacılık
94 görüntüleme

Bankaların rekabeti, müşteri değerlendirmeleriyle şekillenecek

Erhan Kahraman - 20 Ağustos 2018

İngiltere'nin finansal düzenleyicileri CMA ve FCA tarafından yayımlanan yeni raporla birlikte, bankacılık sistemi daha şeffaf hale gelirken, müşteri değerlendirmeleri rekabete…

Capital One’ın ortak kimlik patenti onaylandı
Bankacılık
112 görüntüleme
Bankacılık
112 görüntüleme

Capital One’ın ortak kimlik patenti onaylandı

Erhan Kahraman - 20 Ağustos 2018

Capital One tarafından başvurusu sonuçlandırılan yeni patent, kullanıcıların farklı platformlarda ortak bir kimlik doğrulama sistemi kullanmasını sağlayacak. Blockchain, kimlik doğrulama…

Kullanıcılar arası işlemler, çok katmanlı güvenliğe ihtiyaç duyuyor
FinTech
84 görüntüleme
FinTech
84 görüntüleme

Kullanıcılar arası işlemler, çok katmanlı güvenliğe ihtiyaç duyuyor

Erhan Kahraman - 20 Ağustos 2018

Kullanıcılar arası ödeme işlemleri (P2P) mobil uygulamalar ve servislerle birlikte artış gösterirken, dolandırıcılara karşı önlem almanın en etkili yolu çok…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.