İngiliz FinTech girişiminden kadınlar için ücretsiz kodlama kursu

3 Mayıs 2018
259 Görüntüleme

Londra merkezli yeni nesil banka Revolut, teknoloji sektöründe cinsiyetler arası istihdam farkını ortadan kaldırmak için kadınlara kodlama öğreten ücretsiz kurslar başlatıyor.

Yakın dönemde ulaştığı 1,7 milyar dolarlık pazar değeriyle unicorn kulübünde yer alan dijital banka Revolut, küresel büyümesini hızlandırmak için yeni mühendisler istihdam etmeye hazırlanıyor. Şirket genelinde cinsiyetler arası fırsat eşitliği 60’a 40 gibi bir oranla nazaran iyi durumda olsa da, mühendislik ekibinde erkek egemenliği dikkat çekiyor.

Revolut bunu değiştirmek için gerekli adımları atmaya hazır. Şirket, Canary Wharf’taki merkez ofisinde kadınlara özel ücretsiz kodlama dersleri vermeye hazırlanıyor. Mühendislik ekiplerinde kadınlara istihdam fırsatı verilmesi gerektiğine değinen Revolut Kurucusu ve CEO’su Nikolay Storonsky, diğer teknoloji şirketlerinin de benzer girişimlere imza atmasını umduklarını dile getirdi.

Revolut ekibi kadınlara kodlama öğretecek

Standard’a verdiği röportajda pek çok teknoloji şirketinin cinsiyet dengesi üzerine konuştuğunu hatırlatan Revolut CEO’su, “Biz kendi mühendislik ekibimizdeki dengesizliği tespit ettik ve bunu ortadan kaldırmak için gerekli adımları kendimiz atıyoruz. Dilerim Revolut bu tarz bir yaklaşımla diğer teknoloji şirketlerine örnek olur ve böylelikle kodlama öğrenmek isteyen kadınların karşısına daha fazla seçenek sunulur.” dedi.

Şirketin yaptığı açıklamaya göre, kodlama dersleri ofiste gerekli alanın düzenlenmesinin ardından altı ile sekiz hafta sonra başlayacak. Her sınıfta yaklaşık 10-15 kişinin olması bekleniyor. Bu sınırlarda web, sunucu ve mobil geliştirme gibi farklı beceriler, Revolut’ün kendi ekibi tarafından öğretilecek.

Katılımcılar, uzmanlaşmak istedikleri kodlama alanını belirleyip o eğitimi alma fırsatı yakalayacaklar. Derslerde yüksek başarı gösteren ve kodlama üzerine kariyer yapmak isteyenler için ise Revolut bünyesinde istihdam fırsatları kurs sonunda sunulacak.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bankaların rekabeti, müşteri değerlendirmeleriyle şekillenecek
Bankacılık
94 görüntüleme
Bankacılık
94 görüntüleme

Bankaların rekabeti, müşteri değerlendirmeleriyle şekillenecek

Erhan Kahraman - 20 Ağustos 2018

İngiltere'nin finansal düzenleyicileri CMA ve FCA tarafından yayımlanan yeni raporla birlikte, bankacılık sistemi daha şeffaf hale gelirken, müşteri değerlendirmeleri rekabete…

Capital One’ın ortak kimlik patenti onaylandı
Bankacılık
112 görüntüleme
Bankacılık
112 görüntüleme

Capital One’ın ortak kimlik patenti onaylandı

Erhan Kahraman - 20 Ağustos 2018

Capital One tarafından başvurusu sonuçlandırılan yeni patent, kullanıcıların farklı platformlarda ortak bir kimlik doğrulama sistemi kullanmasını sağlayacak. Blockchain, kimlik doğrulama…

Kullanıcılar arası işlemler, çok katmanlı güvenliğe ihtiyaç duyuyor
FinTech
84 görüntüleme
FinTech
84 görüntüleme

Kullanıcılar arası işlemler, çok katmanlı güvenliğe ihtiyaç duyuyor

Erhan Kahraman - 20 Ağustos 2018

Kullanıcılar arası ödeme işlemleri (P2P) mobil uygulamalar ve servislerle birlikte artış gösterirken, dolandırıcılara karşı önlem almanın en etkili yolu çok…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.