Microsoft, Outlook’u ödeme aracına dönüştürüyor

10 Mayıs 2018
320 Görüntüleme

Microsoft’un dijital cüzdanı, Stripe ve Braintree gibi ödeme teknolojileri sağlayıcılarla yapılan iş birlikleri sonucunda Outlook üzerinden ödeme yapabilir hâle geliyor.

Microsoft kendi mobil cüzdanı olan Microsoft Wallet’ı tanıtalı neredeyse iki yıl oldu. Ancak bu ürünün işe yarar bir formata dönüşmesi yakın zamanda gerçekleşecek. Build konferansında yapılan duyuruya göre, Microsoft dijital cüzdanını Outook servisinin içine entegre edecek. Böylelikle örneğin Outlook üzerinden gelen telefon faturasını gözden geçirirken, uygulamadan çıkmaksızın ödeme yapmak mümkün olacak.

İlk olarak önümüzdeki birkaç hafta içinde sınırlı sayıda Outlook.com kullanıcısına sunulacak olan Outlook üzerinden ödeme özelliği, gelecek aylarda daha geniş bir kitlenin kullanımına açılacak. Stripe ve Braintree gibi ödeme altyapısı sağlayıcıların yanı sıra, Zuora, FreshBooks, Intuit, Invoice2Go, Sage, Wave ve Xero ile yapılan anlaşmalar sayesinde ödeme ve faturalama servisleri doğrudan Outlook üzerinden sunulacak.

Microsoft Pay servisinin Outlook içine entegrasyonu, Microsoft’un kendi servislerinin kullanımında özellikle geliştiriciler tarafında pürüzleri ortadan kaldırmaya yönelik Adaptive Cards ve diğer mekanikleri sahaya sürme stratejisinin bir parçası. Bir kullanıcının ekranında veya bir uygulamada neler görmek isteyeceğini bilen Microsoft, geliştiricileri, bu işlevler arasındaki köprüleri Microsoft’un hizmetleriyle kurma konusunda teşvik etmeyi hedefliyor.

TechCrunch haberine göre Payments in Outlook özelliği de buna önemli bir örnek teşkil ediyor; Microsoft bir fatura ödeme servisi veya aracısı olarak çalışmıyor. Burada sürecin “kas gücü” Microsoft iş ortakları tarafından tedarik ediliyor ve alınacak komisyon da bu iş ortaklarına gidiyor. Microsoft’un günün sonunda elde ettiği fayda, Outlook’u genel olarak daha cazip bir uygulama ve platform haline getirerek, rekabette öne çıkmak oluyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bankaların rekabeti, müşteri değerlendirmeleriyle şekillenecek
Bankacılık
94 görüntüleme
Bankacılık
94 görüntüleme

Bankaların rekabeti, müşteri değerlendirmeleriyle şekillenecek

Erhan Kahraman - 20 Ağustos 2018

İngiltere'nin finansal düzenleyicileri CMA ve FCA tarafından yayımlanan yeni raporla birlikte, bankacılık sistemi daha şeffaf hale gelirken, müşteri değerlendirmeleri rekabete…

Capital One’ın ortak kimlik patenti onaylandı
Bankacılık
112 görüntüleme
Bankacılık
112 görüntüleme

Capital One’ın ortak kimlik patenti onaylandı

Erhan Kahraman - 20 Ağustos 2018

Capital One tarafından başvurusu sonuçlandırılan yeni patent, kullanıcıların farklı platformlarda ortak bir kimlik doğrulama sistemi kullanmasını sağlayacak. Blockchain, kimlik doğrulama…

Kullanıcılar arası işlemler, çok katmanlı güvenliğe ihtiyaç duyuyor
FinTech
84 görüntüleme
FinTech
84 görüntüleme

Kullanıcılar arası işlemler, çok katmanlı güvenliğe ihtiyaç duyuyor

Erhan Kahraman - 20 Ağustos 2018

Kullanıcılar arası ödeme işlemleri (P2P) mobil uygulamalar ve servislerle birlikte artış gösterirken, dolandırıcılara karşı önlem almanın en etkili yolu çok…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.