InsurTech girişimi Bestow’a 15 milyon dolar yatırım

22 Mayıs 2018
255 Görüntüleme

Dallas merkezli InsurTech girişimi Bestow, Valar Ventures liderliğinde gerçekleşen Seri A fonlama oturumunda 15 milyon dolar yatırım aldı. Fonlamaya mevcut yatırımcılardan New Enterprise Associates (NEA), Core Innovation Capital, 8VC ve Morpheus Ventures da katıldı.

Bestow’un bugüne kadar elde ettiği toplam finansmanı 18 milyon dolara yükselten bu yeni fon ile birlikte şirket, ABD genelindeki büyümesini daha agresif bir tempoda sürdürmeye hazırlanıyor. Sigortacılık sektörünün iş zekası ve analitik çözümleriyle birlikte 21. yüzyıla taşınabileceğine değinen Bestow Kurucu Ortağı ve CEO’su Melbourne O’Banion, aynı zamanda bir seri girişimci ve daha önce sigortacılık sektöründe iki girişime daha imza attı.

Biri konut sigortası diğeri şirketlerin çalışanlarına sunduğu sağlık sigortası planları üzerine olan bu iki şirket sayesinde yaşam sigortası sektörünü inceleme fırsatı bulunduğunu dile getiren O’Banion, FinTech Futures’ta yer alan haberde “Bu sayede sigortacılar ve şirket yöneticileriyle görüşme fırsatı buldum.” diyor.

Bestow bu görüşmelerin ürünü olarak kuruldu ve bireylerin, vadeli hayat sigortası poliçelerine sahip olmalarını sağlıyor. Bugüne kadar Teksas ve Utah’ta hizmet veren InsurTech şirketi, büyük veriyi ve öngörüye dayalı analitikleri kullanarak yaşam sigortasına başvuru süreçlerini kolaylaştırmayı hedefliyor.

Kendi geliştirdikleri sigortalama motorunun her bireye ait risk unsurlarını değerlendirmek için öngörüye dayalı analitiklerden faydalandığını belirten O’Banion, böylelikle kullanıcılar için en uygun sigorta poliçesini oluşturup maliyetleri belirleyebildiklerini ifade ediyor. Bestow’un tıbbi muayene ihtiyacını ortadan kaldıran başvuruları, InsurTech’in yanı sıra sağlık sektörünün de dikkatle izlemesi gereken bir trend başlatabilir.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

BKM Express’in 6 yıllık macerası – Serkan Yazıcıoğlu
FinTech
131 görüntüleme
FinTech
131 görüntüleme

BKM Express’in 6 yıllık macerası – Serkan Yazıcıoğlu

yazar05 - 18 Ağustos 2018

BKM Dijital Çözümlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Serkan Yazıcıoğlu ile birlikte BKM Express'in son 6 yılını, sunduğu kolaylıkları ve yeni…

Bank of China ve UnionPay’den iş birliği
Bankacılık
57 görüntüleme
Bankacılık
57 görüntüleme

Bank of China ve UnionPay’den iş birliği

Erhan Kahraman - 18 Ağustos 2018

Bank of China, Blockchain'in ödeme sistemlerindeki kullanımını araştırmak üzere ödeme sağlayıcı China UnionPay ile iş birliği yapıyor. Devlet destekli Bank…

SFOX 23 milyon dolar fon topladı
FinTech
118 görüntüleme
FinTech
118 görüntüleme

SFOX 23 milyon dolar fon topladı

Erhan Kahraman - 18 Ağustos 2018

Kripto para sağlayıcı SFOX, düzenlenen A Serisi fonlama turunda topladığı 23 milyon dolarla birlikte bir varlık yönetim platformu kurmak için kolları…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.