Online kredi sağlayan FinTech girişimi Kabbage, 2018 yılı bitmeden önce ödeme teknolojileri pazarına girmeyi hedefliyor.

Küçük ve orta ölçekli işletmeler için hızlı online kredi sağlayan Atlanta merkezli FinTech unicorn’u Kabbage, bu yıl içinde ödeme işlemleri alanına girmeyi planlıyor. 2009 yılından bu yana özellikle ABD’de finansal teknolojiler dönüşümünün merkezindeki şirketlerden biri olan ve bugün 1 milyar dolar değerlemeyle FinTech unicorn kulübünde yer alan Kabbage, büyüme planlarının bir parçası olarak müşterilerine sunduğu hizmetleri genişletmek istiyor.

Finance Futures haberine göre Kabbage CEO’su Kathryn Petralia tarafından bu hafta başında duyurulan ödeme teknolojileri planları, aynı zamanda şirketin PayPal ve Square gibi ödeme devleriyle rekabette de elini güçlendirecek. Her iki şirket de ödeme işlem sağlayıcı olarak yola çıkmış fakat daha sonra KOBİ kredi hizmetleri sunarak Kabbage’ın sularında dolaşmaya başlamıştı.

İlk olarak mevcut Kabbage müşteri KOBİ’lere sunulacak olan ödeme teknolojileri, işletmelere hem mağaza içinde hem online ödemelerde bir alternatif oluşturacak. Reuters’a verdiği röportajda monoline işinin uzun vadede başarılı olmasının hayli zor olduğuna değinen Petralia, “Nakit akış yönetimi ciddi bir tıkanma noktasına dönüşüyor. Ödeme servis sağlayıcıların uzun dönem sözleşmeleri ve yüksek komisyonları da bu sorunu körüklüyor.” diye açıklıyor.

Müşterilerinin işlem bilgileri hakkında içgörüye sahip olan Kabbage, KOBİ’lere sunduğu kredilerin poliçelerini daha verimli bir şekilde hazırlamak istiyor. Öte yandan, müşteri verilerine erişmek Kabbage için mevcut müşteri kitlesine sunduğu hizmetleri de iyileştirme olanağı sunacak.