New York Borsası’nın ilk kadın lideri: Stacey Cunningham

23 Mayıs 2018
273 Görüntüleme

New York Borsası’nda operasyonlardan sorumlu başkan yardımcısı (COO) olarak çalışan Stacey Cunningham’ın, Thomas Farley sonrasında başkan olarak atanacağı açıklandı.

New York Borsası (NYSE), iki yüz yıllık tarihinin ilk kadın başkanına hazırlanıyor. BBC’de yer alan habere göre halen operasyonlardan sorumlu başkan yardımcısı olarak görev yapan Stacey Cunningham, New York Borsası’nın ilk kadın başkanı olarak tarihe geçecek.

ABD’nin en ünlü borsasını 2013 yılından bu yana yöneten Thomas Farley’in yerini alması planlanan Cunningham kariyerine JJC’de başladı. Daha sonra Bank of America Securities’te çalışan finans lideri, New York Borsası’na transfer olmadan önce Nasdaq’ta da yönetici pozisyonlarda görev aldı.

Geçtiğimiz yıl Financial Times ile yaptığı bir röportajda, üniversitede mühendislik okuduğu dönemde yaz stajı için girdiği borsada, piyasa işlemlerinin yürütüldüğü seans odasına hayran kaldığını ifade eden Cunningham, ayrıca hisse işlemlerini mutfak tutkusuyla özdeşleştirmekten çekinmiyor. Cunningham’ın finans kariyerine devam ettiği sırada mutfak yönetimi dersi aldığı biliniyor.

“Stres altındayken mesai arkadaşlarınızla etkileşim kurduğunuzda, herkes o an yaşananları kişisel algılamaması gerektiğini bilir.” diyen Cunningham, “Seans odasında da anlık heyecanla bir işlem üzerine sert tartışmalar yaşayabilir ve günün sonunda aynı iş arkadaşıyla birlikte bir şeyler içmeye gidebilirsiniz.” diye açıklıyor.

Stacey Cunningham’ın NYSE Başkanı olmasıyla birlikte ABD’nin en önemli iki borsası kadınların liderliğinde çalışmaya başlayacak. Ocak 2017’de teknoloji şirketlerinin ağırlıklı olduğu Nasdaq’ın yeni CEO’su Adena Friedman olmuştu.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

BKM Express’in 6 yıllık macerası – Serkan Yazıcıoğlu
FinTech
124 görüntüleme
FinTech
124 görüntüleme

BKM Express’in 6 yıllık macerası – Serkan Yazıcıoğlu

yazar05 - 18 Ağustos 2018

BKM Dijital Çözümlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Serkan Yazıcıoğlu ile birlikte BKM Express'in son 6 yılını, sunduğu kolaylıkları ve yeni…

Bank of China ve UnionPay’den iş birliği
Bankacılık
53 görüntüleme
Bankacılık
53 görüntüleme

Bank of China ve UnionPay’den iş birliği

Erhan Kahraman - 18 Ağustos 2018

Bank of China, Blockchain'in ödeme sistemlerindeki kullanımını araştırmak üzere ödeme sağlayıcı China UnionPay ile iş birliği yapıyor. Devlet destekli Bank…

SFOX 23 milyon dolar fon topladı
FinTech
109 görüntüleme
FinTech
109 görüntüleme

SFOX 23 milyon dolar fon topladı

Erhan Kahraman - 18 Ağustos 2018

Kripto para sağlayıcı SFOX, düzenlenen A Serisi fonlama turunda topladığı 23 milyon dolarla birlikte bir varlık yönetim platformu kurmak için kolları…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.