BenefitPay ile Bahreyn’de nakitsiz ve kartsız alışverişe teşvik

24 Mayıs 2018
534 Görüntüleme

Bahreyn Finansal İşlemler Elektronik Ağı (Benefit) ulusal bir elektronik cüzdan ödeme sistemi çıkardı. BenefitPay adını taşıyan cüzdan, tüketicilerin ve işletmelerin nakit ya da kredi kartına gerek duymadan alışveriş yapmasını sağlıyor.

Ülke genelinde kullanılabilen BenefitPay uygulamasını iOS ya da Android telefonuna indiren kullanıcılar, bu platform üzerinden ödeme alıp gönderebiliyor. Bahreyn bu sayede ulusal ekonomi içindeki harcama döngüsünü güçlendirmeyi hedefliyor.

QR kod tarama teknolojisini kullanan BenefitPay’de ödeme işlemleri oldukça basit: Müşteri tek seferliğine kayıt işlemini gerçekleştirdiği kartıyla ödeme yapmak için, işletmenin uygulamasından gelen QR kodunu tarayıp, doğrulama için giriş yapıyor ve ödeme işlemi tamamlanıyor. Benefit ağına katılan tüm bankalara ait kartlar BenefitPay ile kullanılabiliyor.

The Benefit Company adıyla şirketleşen Benefit platformu, ATM ve POS işlemleri başta olmak üzere Bahreyn’deki FinTech dönüşümüne öncülük ediyor. 1997’de Bahreyn Merkez Bankası’ndan alınan özel lisansla kurulan Benefit’in üye bankaları arasında United Bank, AlBaraka Islamic Bank, Arab Bank, Bahrain Islamic Bank, BMI Bank, Citibank, ICICI Bank, Khaleeji Commercial Bank, Kuwait Finance House, Mashreq Bank, National Bank of Bahrain, National Bank of Kuwait, Standard Chartered ve State Bank of India yer alıyor.

Bahren Merkez Bankası, geçtiğimiz yıl da FinTech projelerini ve çözümlerini test etmek için yasal düzenlemeler açısından daha esnek çalışacak bir sandbox ortamı oluşturmaya yönelik yeni düzenlemeler açıklamıştı.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

BKM Express’in 6 yıllık macerası – Serkan Yazıcıoğlu
FinTech
124 görüntüleme
FinTech
124 görüntüleme

BKM Express’in 6 yıllık macerası – Serkan Yazıcıoğlu

yazar05 - 18 Ağustos 2018

BKM Dijital Çözümlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Serkan Yazıcıoğlu ile birlikte BKM Express'in son 6 yılını, sunduğu kolaylıkları ve yeni…

Bank of China ve UnionPay’den iş birliği
Bankacılık
53 görüntüleme
Bankacılık
53 görüntüleme

Bank of China ve UnionPay’den iş birliği

Erhan Kahraman - 18 Ağustos 2018

Bank of China, Blockchain'in ödeme sistemlerindeki kullanımını araştırmak üzere ödeme sağlayıcı China UnionPay ile iş birliği yapıyor. Devlet destekli Bank…

SFOX 23 milyon dolar fon topladı
FinTech
109 görüntüleme
FinTech
109 görüntüleme

SFOX 23 milyon dolar fon topladı

Erhan Kahraman - 18 Ağustos 2018

Kripto para sağlayıcı SFOX, düzenlenen A Serisi fonlama turunda topladığı 23 milyon dolarla birlikte bir varlık yönetim platformu kurmak için kolları…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.