KOBİ’lere özel mobil banka NorthOne yatırım aldı

24 Mayıs 2018
287 Görüntüleme

Kanada’da startup ve KOBİ’ler için mobil odaklı, API destekli bir bankacılık platformu sunan NorthOne, 2 milyon dolar tohum yatırımı aldı.

Mobil öncelikli banka NorthOne için düzenlenen fonlama oturumuna Peter Graham, Tom Williams ve Ferst Capital Partners katıldı. Zayıf finansal okuryazarlığın ve mali yönetimin KOBİ’ler üzerindeki olumsuz etkisini önlemek için yola çıkan NorthOne, mobil uygulaması ve API destekli banka hesabıyla işletmelerin işini kolaylaştırmak istiyor.

NorthOne bunun için, şirketlerin mevcutta kullandığı finansal yönetim araçlarını API üzerinden birbirine bağlama imkanı sunuyor. Bu sayede paranın yönetimine ilişkin zaman ve iş gücü maliyeti olan pek çok işlem otomasyona alınıyor. Aynı zamanda işletmeler finansal durumları üzerinde anlık ve anlaşılır bilgi sahibi olabiliyor.

FinTech öncesinde finansal okuryazarlık

2 milyon dolarlık tohum yatırımı sonrasında, bu yılın sonuna doğru lisanslı bir banka iş ortaklığıyla resmi olarak hizmete açılacak olan NorthOne’ın açıklamasına göre, şimdiden 4 bini aşkın işletme bir hesap almak için talepte bulundu.

FinTech girişimi bu esnada ise küçük bir beta kullanıcı grubuyla hizmetin prototipi üzerinde geliştirmeler yapıyor. NorthOne ayrıca bazı ücretsiz araçlar yayımlayarak, KOBİ’lerin şirketleşme, en iyi banka hesabını bulma ve finansal temelleri anlamaları için destek sağlıyor. Yeni yatırımla birlikte geliştirici ekibi 5 kişiden 15 kişilik daha büyük bir gruba dönüştürmeyi hedefleyen mobil banka, böylelikle 2018 bitmeden uygulamayı ve platformu yayına hazır hale getirmek istiyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

BKM Express’in 6 yıllık macerası – Serkan Yazıcıoğlu
FinTech
124 görüntüleme
FinTech
124 görüntüleme

BKM Express’in 6 yıllık macerası – Serkan Yazıcıoğlu

yazar05 - 18 Ağustos 2018

BKM Dijital Çözümlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Serkan Yazıcıoğlu ile birlikte BKM Express'in son 6 yılını, sunduğu kolaylıkları ve yeni…

Bank of China ve UnionPay’den iş birliği
Bankacılık
53 görüntüleme
Bankacılık
53 görüntüleme

Bank of China ve UnionPay’den iş birliği

Erhan Kahraman - 18 Ağustos 2018

Bank of China, Blockchain'in ödeme sistemlerindeki kullanımını araştırmak üzere ödeme sağlayıcı China UnionPay ile iş birliği yapıyor. Devlet destekli Bank…

SFOX 23 milyon dolar fon topladı
FinTech
109 görüntüleme
FinTech
109 görüntüleme

SFOX 23 milyon dolar fon topladı

Erhan Kahraman - 18 Ağustos 2018

Kripto para sağlayıcı SFOX, düzenlenen A Serisi fonlama turunda topladığı 23 milyon dolarla birlikte bir varlık yönetim platformu kurmak için kolları…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.