Briisk adlı InsurTech girişimi, Güney Afrika’da drone cihazlarını sigortalamak isteyen kullanıcılar için çözümler sunuyor. Üstelik süreç tümüyle dijital olarak işliyor.

Birleşik Krallık merkezli InsurTech ve FinTech girişimi Briisk’in Anlık İşlem Platformu (Instant Transaction Platform) üzerinde işleyen dijital sigorta süreçlerinde Transact and Protect Insure (TPI) yüklenici olarak görev alırken, Mutual and Federal Risk Finance da sigorta sağlayıcısı olarak konumlanıyor. Briisk’in işlem platformu aracılığıyla sigortacılar ve perakendeciler, markalı bir kullanıcı arayüzü üzerinden dijital pazar alanına ulaşabiliyor.

Drone cihazların yüksek hafif, pahada ağır olmalarının yanı sıra arıza, kaybolma ve çalınma gibi riskler taşımaları, onları sigortacılık sektörü için de cazip bir odak haline getiriyor. Briisk’in sunduğu online platformda sigorta ürünlerine hızlı ulaşan Güney Afrikalı perakendeciler, “sigortalı drone” satışı yaparak rekabette öne çıkabilecekler.

Sigortacılık ve finansal hizmetleri dijitalleştirerek, online pazar yerlerine erişimi hızlandırmak istediklerini kaydeden Briisk Kurucu Ortağı ve CEO’su Hanno van Aarde, “Böylelikle isteyen herkesin finansal hizmetleri kolayca alıp satabileceği bir platform olacak.” diyor.

Briisk farklı sektörlerde uçtan uca InsurTech çözümleri sunuyor. Sigorta poliçesinin tüm yaşam döngüsünü kapsayan bu hizmetler, şirketin 2015 yılından bu yana hızla büyümesini sağladı. Kurulduğu Birleşik Krallık’ın yanı sıra Türkiye, Almanya, Hindistan, Güney Afrika ve Doğu Afrika pazarlarına hizmet sunan InsurTech girişimi 23 kişilik bir ekipten oluşuyor. Şirketin geliştirdiği Anlık İşlem Platformu, sigorta ve finansal servisleri birkaç basit tıklamayla temin etmeyi mümkün kılıyor.