Rus Tinkoff Bank ile Yetenek ve Başarı Vakfı, Soçi’de yeni bir inovasyon merkezi açmak için güçlerini birleştirdi.

Talent and Success Foundation (Yetenek ve Başarı Vakfı) ve Rusya’da faaliyet gösteren Tinkoff Bank, St. Petersburg Uluslararası Ekonomik Forumu’nda ortak bir çalışma alanı için anlaşma imzaladı. Soçi’de açılacak olan inovasyon ofisi, başta yapay zeka ve makine öğrenimi olmak üzere ileri düzey teknolojiyi kullanarak yeni ürünler ve süreç akışları geliştirmeye odaklanacak. Kurulan inovasyon ofisi ayrıca Tinkoff’un yeni geliştirici merkezi olarak çalışacak ve sektörde daha fazla yüksek teknoloji istihdamı olmasını destekleyecek.

İnovasyon merkezindeki ekipler ayrıca Tinkoff’un geliştirdiği ürünlerin de ilk kullanıcıları olacak. Bankanın eğitime odaklı projelerinde yer alacak olan vakıf, bu eğitim programlarından çıkanların Tinkoff’ta staj ve iş imkanı bulmalarını sağlayacak. FinTech Futures haberine göre kurulan ortaklık aynı zamanda yasal mevzuatları inovasyonu destekleyecek bir yapıya dönüştürmek için Ar-Ge projelerine de imza atacak.

LendTech alanında yeni bir iş birliği

Aynı zirvede Tinkoff’un iş birliği anlaşması imzaladığı bir diğer kuruluş ise SME Bank oldu. Bu sözleşmeyle birlikte SME Bank’ın kredi programları için işlem destek servisleri vermeye başlayan Tinkoff, diğer bir deyişle kredi almak isteyen KOBİ’lere başvuru sürecinde destek sağlayacak. Tinkoff Bank, başvuru takibi, evrak toplama, doğrulama ve işlemi gerçekleştirme aşamalarında SME Bank’tan kredi almak isteyenlere destek olacak.