Makine öğrenimine odaklı FinTech girişimi BondIT, 4 milyon dolarlık yeni fon ile bugüne aldığı B Serisi yatırım toplamını 18,2 milyon dolara yükseltti.

İsrail’de 2012 yılında kurulan BondIT, Hong Kong merkezli yatırım şirketi Fosun Group öncülüğünde gerçekleşen B Serisi fonlamada toplam yatırımını 18,2 milyon dolara yükseltti. BondIT makine öğrenimi algoritmalarını ve veri bilimini kullanarak, sabit gelir danışmanlarına daha iyi tavsiyelerde bulunma imkanı sunuyor.

BondIT ile müşteri etkileşimi gelişirken, riskleri daha iyi yönetmek mümkün oluyor. Ayrıca şirketler yasal mevzuatlara uyumluluk konusunda avantaj sahibi oluyor. BondIT platformu portföy oluşturmayı otomasyonla desteklerken, her bir müşteriye özel kazancı iyileştiriyor. Risk görüntüleme ve iş analitiklerini daha güçlü bir altyapıya taşıyor.

Fosun Group ile kurduğu stratejik iş birliği ve Çinli finansal veri sağlayıcı Wind ile yaptığı çalışmalar, BondIT’nin Çin’in 7 trilyon dolarlık bankalar arası bono pazarında adını duyurmasını sağladı. Geçtiğimiz yılın sonbahar aylarında başlayan B Serisi yatırımlarda, Fosun Group İcra Kurulu Başkanı Guo Guangchang, BondIT’nin teknolojisinin kendi finansal ekosistemlerine destek sağladığını dile getirmiş ve eklemişti: “Varlık yöneticileri, kendi çözümlerini bu ezber bozan teknolojiyle güçlendirebilecekler.”

BondIT Ocak 2018’de IBM ile iş birliği yaptığını duyurmuş, sabit gelir portföy servisleri için teknoloji devinin ILOG Cplex Optimisation Studio çözümünü kullanacağını açıklamıştı. Sunduğu platformun bulut tabanlı olması, BondIT için önemli bir rekabet avantajı sağlıyor. Şirketin CTO’su Amit Godel, bu sayede müşterilerin ihtiyaçlarına göre ölçeklendirme yapmanın mümkün olduğunu vurguluyor.