Gerçekleştirilen bir araştırmaya göre İngilizler’in 2017 yılında mobil cihazlardan gerçekleştirdiği e-ticaret tüm sektörün yüzde 50,3’ünü oluşturdu.

Picodi tarafında gerçekleştirilen bir araştırmaya göre, 2017 yılında İngiltere’nin internet üzerindeki harcama alışkanlıkları dikkat çekiyor.

Beklenmedik bir şekilde, mobil alışverişler İngiltere’de e-ticaret sektöründe artık tüm işlemlerin yarısından fazlasını teşkil eder hale gelmiş durumda. Mobil alışveriler, tüm çevrimiçi alışverişlerin yüzde 50,30’una karşılık geliyor. Tabletler ise sadece yüzde 8,4’ünü oluşturuyor.

İngiltere’deki iOS kullanıcıları ortalama 108,82 sterlin harcama ile ortalama 86,92 sterlin harcama yapan Android kullanıcılarından daha fazla para harcıyor.

Araştırma, İngilizlerin en çok Cuma günleri online alışveriş yaptığını ve en popüler çevrimiçi alışverişin giyim eşyası olduğunu, bunu ev ve bahçe ürünleri ile takip ettiğini ortaya koyuyor.

Anket ayrıca İngiltere ile Galler, İskoçya ve Kuzey İrlanda arasındaki çevrimiçi alışveriş alışkanlıklarındaki farkı ortaya koyacak verilere de sahip.