H:32 FinTech merkezi Berlin’de açıldı

31 Mayıs 2018
242 Görüntüleme

FinTech alanında Avrupa’nın öncülerinden Almanya, H:32 adlı yeni bir finansal inovasyon merkezine daha ev sahipliği yapıyor.

Berlin. Zoologischer Garten. İş adamları ve bürokratlar, yeni Hardenbergsttrasse 32’deki yeni bir merkezi açmak için bir aradalar. H:32 adıyla kısaltılan bu yeni merkezin, FinTech şirketleri için Avrupa’daki en büyük merkez olması ve girişimcilerin birbiriyle yapacağı hararetli fikir alışverişlerine ev sahipliği yapması bekleniyor.

Topluluğun içinde yer alan isimlerden biri de FinLeap CEO’su Ramin Niroumand. Berlin’de FinTech ekosistemine katılan pek çok şirketin kuracağı bir ağın, geleceğin finansal servislerini şekillendireceğini ifade eden Niroumand, “Berlin, Alman Federal Ekonomi ve Enerji Bakanlığı’na bağlı Digitial Hub Initiative (de:hub) kapsamında 2017 yılında nesnelerin interneti (IoT) ve FinTech odaklı bir merkez olarak tanımlandı. FinLeap olarak bu merkezi inşa etmekten mutluluk duyuyoruz.” diye konuştu.

Toplam 11 bin metrekare alana kurulan H:32’nin yerinde daha önce Berliner Bank merkez ofisi bulunuyordu. Tümüyle renöve edilen on bir katlı binanın yedi katında FinTech merkezi bulunuyor. Burada çalışan şirketler arasında FinLeap tarafından kurulan bankacılık platformu solarisBank ve veri esaslı alacak yönetimi platformu PAIR Finance yer alıyor.

H:32’nin yeni kiracıları elbette sadece FinLeap çıkışlı değil; DKB, Arvato Financial Solutions, Aazzur ve 11 FinTech şirketi daha bu yeni merkezde finansal teknolojilerin yarınları için çalışmayı planlıyor. Berlin’in odağında bulunan bir diğer trend; IoT için kurulan merkezin ise şehrin güneyinde, Kreuzberg’de konumlandırıldığı belirtiliyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

BKM Express’in 6 yıllık macerası – Serkan Yazıcıoğlu
FinTech
131 görüntüleme
FinTech
131 görüntüleme

BKM Express’in 6 yıllık macerası – Serkan Yazıcıoğlu

yazar05 - 18 Ağustos 2018

BKM Dijital Çözümlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Serkan Yazıcıoğlu ile birlikte BKM Express'in son 6 yılını, sunduğu kolaylıkları ve yeni…

Bank of China ve UnionPay’den iş birliği
Bankacılık
57 görüntüleme
Bankacılık
57 görüntüleme

Bank of China ve UnionPay’den iş birliği

Erhan Kahraman - 18 Ağustos 2018

Bank of China, Blockchain'in ödeme sistemlerindeki kullanımını araştırmak üzere ödeme sağlayıcı China UnionPay ile iş birliği yapıyor. Devlet destekli Bank…

SFOX 23 milyon dolar fon topladı
FinTech
118 görüntüleme
FinTech
118 görüntüleme

SFOX 23 milyon dolar fon topladı

Erhan Kahraman - 18 Ağustos 2018

Kripto para sağlayıcı SFOX, düzenlenen A Serisi fonlama turunda topladığı 23 milyon dolarla birlikte bir varlık yönetim platformu kurmak için kolları…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.