İlham veren 6 InsurTech girişimi

31 Mayıs 2018
447 Görüntüleme

Sigortacılık sektörü maalesef teknolojik gelişmeleri yeterince hızlı takip edemiyor. Sektöre ilham verebilecek 6 InsurTech girişimini derledik.

Sipree, sigorta ödemesi alacaklı müşterilere seçtikleri yöntemle (PayPal, Banka Hesabı, Google Wallet, Amazon Prime, Venmo) ödeme yapılmasını mümkün kılıyor. Mobil uygulama ile gerçek zamanlı kimlik doğrulaması da sunan sistem günlerce sürebilecek ödeme süreçlerini dakikalar mertebesinde kısaltmayı hedefliyor.

Shift Technology, sigorta sahtekarlığını tespit etmek için yapay zeka kullanan bir SaaS çözümü. Patentli AI algoritması, şüpheli durumları tespit etmek ve bunları bildirmenin ötesinde, tespit edilen sahtekârlık sorunları için ipuçları da sağlayan bir yapıya sahip. Platform ayrıca, farklı sigorta şirketlerindeki kayıtlar arasındaki şüpheli ilişkileri tespit ederek, organize sahtekarlık ağlarını ortaya çıkartabilen analitik yeteneklere de sahip.

Tractable, kaza fotoğraflarını tarayarak tahmini maliyetler çıkartan bir yapay zeka çözümü. Mobil uygulama ile çekilen fotoğraflar platforma yüklendikten sonra platform hasarın aracın hangi bölümlerine ait olduğunu belirliyor. Daha sonra aracın hasar görmemiş ve tamir edilmesi veya değişmesi gereken parçaların onarımı için ortalama bir maliyet çıkartıyor.

PLNAR, hassas ölçümlemeler yaparak 3 boyutlu oda modelleri üretebilen bir artırılmış gerçeklik teknolojisi firması. Şirket, kapalı mekanlar için detaylı analizler yaparak hızlı bir şekilde tahmini poliçe maliyetlerini çıkartabiliyor ve süreçleri yüzde 40 oranında hızlandırıyor.

aclaimaint, şirketlere işyeri güvenliği, olay ve hasar yönetimi ile ilgili risk yönetiminin tüm aşamalarında yardımcı olan bir sistem sunuyor. Platform risk yöneticilerinin idari yükünü azaltmalarına, olay raporlama sürecini otomatikleştirmelerine ve olayları çözmek için basit ve tekrarlanabilir bir kayıt tabanı oluşturmalarına yardımcı oluyor.

Claimbot, çağrı merkezlerinin yükünü hafifletmek amacıyla tasarlanmış bir chabot platformu. Teknoloji şu anda daha çok araç sigortaları alanında hizmet sunuyor. Müşterilere poliçei maliyetler, süreçler ile alakalı bilgiler verebiliyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

BKM Express’in 6 yıllık macerası – Serkan Yazıcıoğlu
FinTech
132 görüntüleme
FinTech
132 görüntüleme

BKM Express’in 6 yıllık macerası – Serkan Yazıcıoğlu

yazar05 - 18 Ağustos 2018

BKM Dijital Çözümlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Serkan Yazıcıoğlu ile birlikte BKM Express'in son 6 yılını, sunduğu kolaylıkları ve yeni…

Bank of China ve UnionPay’den iş birliği
Bankacılık
58 görüntüleme
Bankacılık
58 görüntüleme

Bank of China ve UnionPay’den iş birliği

Erhan Kahraman - 18 Ağustos 2018

Bank of China, Blockchain'in ödeme sistemlerindeki kullanımını araştırmak üzere ödeme sağlayıcı China UnionPay ile iş birliği yapıyor. Devlet destekli Bank…

SFOX 23 milyon dolar fon topladı
FinTech
118 görüntüleme
FinTech
118 görüntüleme

SFOX 23 milyon dolar fon topladı

Erhan Kahraman - 18 Ağustos 2018

Kripto para sağlayıcı SFOX, düzenlenen A Serisi fonlama turunda topladığı 23 milyon dolarla birlikte bir varlık yönetim platformu kurmak için kolları…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.