PayPal yapay zekaya yatırım yapıyor

31 Mayıs 2018
228 Görüntüleme

Ödeme teknolojileri sağlayıcısı PayPal, Jetlore adlı San Mateo merkezli yapay zeka girişimi satın almayı planladığını açıkladı. Jetlore, perakende sektörüne özgü öngörüye dayalı çözümler sunuyor.

Stanford Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri Bölümü’nden öğrenciler tarafından Ocak 2011’de kurulan Jetlore, makine öğrenimi algoritmalarından faydalanarak perakende zincirlerinin müşterilerine daha bireysel alışveriş deneyimleri sunmasını sağlıyor. Müşteri ve ürünlere ilişkin milyarlarca veriyi analiz ettiği belirtilen öngörüye dayalı teknoloji, tüketicilerin marka, beden, renk ve tarz tercihlerini belirleyerek, onlara sunulan hizmeti iyileştiriyor.

Jetlore tarafından geliştirilen öngörüye dayalı dizgi özelliği, pazarlama ekiplerinin, hedefledikleri müşteri kitlesini çok daha özgün e-posta, ana sayfa ve uygulama içi deneyimlerle karşılamasını sağlıyor. Müşterilerin dijital etkileşimlerini zaman içinde öğrenen algoritma, kullanıcıların en çok görmek isteyeceği içerikleri otomatik olarak ön plana çıkarıyor. Jetlore, bu özelliğin e-posta veya sayfa görüntüleme başına gelirleri ortalama yüzde 60-70 arasında artırdığını iddia ediyor.

Satın alma sonrasında Jetlore tarafından sunulan bu gibi özellikler, PayPal Pazarlama Çözümleri çatısı altında toplanacak. PayPal bu araç setiyle A/B testi yapmak ve diğer pazarlama analitiklerinden faydalanmak isteyen kurumsal PayPal Credit müşterilerine katma değerli hizmetler sunmayı hedefliyor.

Jetlore ekibinin uzmanlığı ve yapay zeka destekli teknolojisiyle kendi ürünlerini geliştireceklerini ifade eden PayPal yetkilisi Harshal Deo, “Çok daha etkileyici ve bireysel müşteri deneyimi sunma konusunda Jetlore’un tutkusunu paylaşıyoruz. Onların geliştirdiği çözümler, hizmet verdiğimiz işletmelerin içeriklerini daha iyi hale getirmelerine ve müşterileriyle iletişimlerini güçlendirmelerine yardımcı olacak.” dedi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

BKM Express’in 6 yıllık macerası – Serkan Yazıcıoğlu
FinTech
131 görüntüleme
FinTech
131 görüntüleme

BKM Express’in 6 yıllık macerası – Serkan Yazıcıoğlu

yazar05 - 18 Ağustos 2018

BKM Dijital Çözümlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Serkan Yazıcıoğlu ile birlikte BKM Express'in son 6 yılını, sunduğu kolaylıkları ve yeni…

Bank of China ve UnionPay’den iş birliği
Bankacılık
57 görüntüleme
Bankacılık
57 görüntüleme

Bank of China ve UnionPay’den iş birliği

Erhan Kahraman - 18 Ağustos 2018

Bank of China, Blockchain'in ödeme sistemlerindeki kullanımını araştırmak üzere ödeme sağlayıcı China UnionPay ile iş birliği yapıyor. Devlet destekli Bank…

SFOX 23 milyon dolar fon topladı
FinTech
118 görüntüleme
FinTech
118 görüntüleme

SFOX 23 milyon dolar fon topladı

Erhan Kahraman - 18 Ağustos 2018

Kripto para sağlayıcı SFOX, düzenlenen A Serisi fonlama turunda topladığı 23 milyon dolarla birlikte bir varlık yönetim platformu kurmak için kolları…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.