Tradeshift yeni yatırımla Blockchain’e yönelecek

1 Haziran 2018
224 Görüntüleme

Tedarik zinciri yönetimi şirketi Tradeshift, yakın dönemde Goldman Sachs ve PSP Investments liderliğinde gerçekleşen E Serisi fonlamada topladığı 250 milyon dolarla Blockchain alanında büyümeyi hedefliyor.

HSBC ve H14’ün de Tradeshift’in yatırımcıları arasında yer aldığı fonlamada, girişimin aldığı toplam yatırım 400 milyon doları geçerken, şirket değeri de 1,1 milyar dolara ulaştı. Yapılan açıklamaya göre alınan son yatırım, büyümek için atılacak adımlarda kullanılacak. Bu adımlar arasında Blockchain ve yapay zeka gibi gelişen teknolojiler yer alıyor. Ayrıca Tradeshift Avrupa ve Asya pazarlarındaki varlığını da güçlendirecek.

Tradeshift’in Blockchain alanında neler yapmayı planladığı henüz net olarak açıklanmadı. Ancak FinTech girişimi geçtiğimiz hafta Tradeshift Pay adında kurumlar arası (B2B) ödeme servisini devreye aldı. Bulut tabanlı kurulan bu platform, tedarik zinciri süreçlerindeki ödeme ve finansmaların yanı sıra, Blockchain tabanlı ön ödeme hizmetleri de sunuyor.

Şirket geçtiğimiz yılın ekim ayında da Linux Vakfı’na ait Hyperledger Blockchain konsorsiyumuna katıldığını açıklamıştı. Tradeshift o dönemde yaptığı duyuruda, açık kaynaklı Blockchain teknolojilerinin şirketler arası ticarette kullanımına ilişkin inovasyonla ilgilendiklerini, bu alandaki çalışmalarını hızlandıracaklarını belirtmişti. Tedarik zincirlerinin geleceğinin yüzde 100 dijital hale geleceğini belirten Tradeshift Kurucu Ortağı ve CEO’su Christian Lanng, “Ticareti online hale getirmek, aynı zamanda ekonomiyi dijital hale getirmenin ilk adımıdır.” diye konuştu.

B2B alanında hizmet veren Tradeshift, şirketlere sunduğu teknolojik altyapı çözümleri ile Fortune 500 şirketleri içinde DHL, Zürih Sigorta ve ABD Ulusal Sağlık Servisi gibi kamu kurumlarına da hizmet veriyor. FinTech unicorn özellikle ödeme altyapısı çözümleri, hızlı ödeme servisleri ve nakit akışında öngörü çözümleri ile ilgi çekiyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

BKM Express’in 6 yıllık macerası – Serkan Yazıcıoğlu
FinTech
131 görüntüleme
FinTech
131 görüntüleme

BKM Express’in 6 yıllık macerası – Serkan Yazıcıoğlu

yazar05 - 18 Ağustos 2018

BKM Dijital Çözümlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Serkan Yazıcıoğlu ile birlikte BKM Express'in son 6 yılını, sunduğu kolaylıkları ve yeni…

Bank of China ve UnionPay’den iş birliği
Bankacılık
57 görüntüleme
Bankacılık
57 görüntüleme

Bank of China ve UnionPay’den iş birliği

Erhan Kahraman - 18 Ağustos 2018

Bank of China, Blockchain'in ödeme sistemlerindeki kullanımını araştırmak üzere ödeme sağlayıcı China UnionPay ile iş birliği yapıyor. Devlet destekli Bank…

SFOX 23 milyon dolar fon topladı
FinTech
118 görüntüleme
FinTech
118 görüntüleme

SFOX 23 milyon dolar fon topladı

Erhan Kahraman - 18 Ağustos 2018

Kripto para sağlayıcı SFOX, düzenlenen A Serisi fonlama turunda topladığı 23 milyon dolarla birlikte bir varlık yönetim platformu kurmak için kolları…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.