Mobil banka Chime 70 milyon dolar yatırım aldı

5 Haziran 2018
195 Görüntüleme

ABD merkezli yeni nesil mobil banka Chime, Menlo Ventures liderliğinde gerçekleşen C Serisi fonlama oturumunda 70 milyon dolar yatırım topladı.

Dijital banka Chime için yapılan fonlamaya mevcut yatırımcılardan Forerunner Ventures, Aspect Ventures, Cathay Innovation, Northwestern Mutual, Crosslink Capital ve Omidyar Network katıldı. Bugüne kadar toplamda 100 milyon doların üzerinde yatırım alan Chime, böylelikle pazar değerini de 500 milyon dolara yükseltti.

Daha önceden çalıştığı Green Dot’ta düşük kredi notu ya da çek sorunları yüzünden bankacılık hizmeti alamayanlara çok fazla odaklandıklarını dile getiren Chime Kurucu Ortağı ve CEO’su Chris Britt, FinTech Futures’ta yer alan açıklamasında “Bu tam tekmil bir banka hesabı sunmuyordu. Benim bu şirkette yapmak istediğim ise, daha genel müşterilere hizmet verecek bir ürün sunmak. Gerçekten banka hesabı olan ancak aldığı hizmetten çeşitli sebeplerle memnun olmayan insanlara çözüm üretmek.” diye konuştu.

70 milyon dolarlık yatırım, personele ve yeni özelliklere harcanacak

San Francisco’da bulunan 80 kişilik ekibini 20 yeni çalışma arkadaşıyla zenginleştirmek isteyen Chime, aldığı yatırımla ayrıca yeni ürün ve özellikler geliştirecek. 2014 yılında kurulan mobil banka, geçtiğimiz ayın başında bir milyon banka hesabına ulaştığını açıklamıştı.

The Bancorp Bank ile kurduğu iş birliği üzerinden bankacılık hizmetleri sunan Chime, herhangi bir ücret kesintisi yapmıyor. Chime Visa Debit Card üzerinden yapılan her işlemde Visa’nın işletmeden aldığı komisyonun bir kısmı Chime’ın gelir hanesine yazılıyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

BKM Express’in 6 yıllık macerası – Serkan Yazıcıoğlu
FinTech
131 görüntüleme
FinTech
131 görüntüleme

BKM Express’in 6 yıllık macerası – Serkan Yazıcıoğlu

yazar05 - 18 Ağustos 2018

BKM Dijital Çözümlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Serkan Yazıcıoğlu ile birlikte BKM Express'in son 6 yılını, sunduğu kolaylıkları ve yeni…

Bank of China ve UnionPay’den iş birliği
Bankacılık
57 görüntüleme
Bankacılık
57 görüntüleme

Bank of China ve UnionPay’den iş birliği

Erhan Kahraman - 18 Ağustos 2018

Bank of China, Blockchain'in ödeme sistemlerindeki kullanımını araştırmak üzere ödeme sağlayıcı China UnionPay ile iş birliği yapıyor. Devlet destekli Bank…

SFOX 23 milyon dolar fon topladı
FinTech
118 görüntüleme
FinTech
118 görüntüleme

SFOX 23 milyon dolar fon topladı

Erhan Kahraman - 18 Ağustos 2018

Kripto para sağlayıcı SFOX, düzenlenen A Serisi fonlama turunda topladığı 23 milyon dolarla birlikte bir varlık yönetim platformu kurmak için kolları…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.