Mobil banka N26, 1 milyon müşteri barajını aştı

6 Haziran 2018
379 Görüntüleme

2015’teki lansmanından bu yana istikrarlı bir şekilde büyüyen mobil banka N26, müşteri sayısının 1 milyonu geçtiğini duyurdu.

Dijital bankaların müşteriler nezdindeki kabul oranı artıyor. Berlin, Almanya merkezli olarak kurulan ve Avrupa’nın en hızlı büyüyen dijital bankalarından biri olan N26 ise bu ilgiyi üzerine toplamada oldukça başarılı görünüyor. Banka tarafından yapılan açıklamaya göre müşteri sayısı 1 milyon barajını aşarken, aylık işlem hacmi de 1 milyar Euro’yu buldu.

Her gün ortalama 2500 yeni kullanıcının katıldığı N26, 2020 yılına kadar 5 milyon müşteriye ulaşmayı hedefliyor. Şirket, bu yıl içinde faaliyet gösterdiği ülkeler arasına İngiltere ve ABD’yi de eklemeyi planlıyor.

N26’nın geleneksel bankalara karşı basit, şeffaf ve müşteri odaklı bir yapı sunduğunu belirten N26 Kurucusu ve CEO’su Valentin Stalf, yeni bir hesap açmak isteyenlere sadece 8 dakika içinde kolayca bu işlemi yapabilme olanağı sunduklarını belirtiyor.

Ortalama bir N26 müşterisinin uygulamayı haftada birkaç kez kullandığına değinilen açıklamada, şirketin önümüzdeki haftalarda ek özellik ve hizmetleri devreye alacağı ifade ediliyor.

Bugüne kadar 200 milyon doların üzerinde yatırım alan N26’nın Avrupa genelindeki 17 ülkede 400’e yakın çalışanı bulunuyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

BKM Express’in 6 yıllık macerası – Serkan Yazıcıoğlu
FinTech
131 görüntüleme
FinTech
131 görüntüleme

BKM Express’in 6 yıllık macerası – Serkan Yazıcıoğlu

yazar05 - 18 Ağustos 2018

BKM Dijital Çözümlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Serkan Yazıcıoğlu ile birlikte BKM Express'in son 6 yılını, sunduğu kolaylıkları ve yeni…

Bank of China ve UnionPay’den iş birliği
Bankacılık
57 görüntüleme
Bankacılık
57 görüntüleme

Bank of China ve UnionPay’den iş birliği

Erhan Kahraman - 18 Ağustos 2018

Bank of China, Blockchain'in ödeme sistemlerindeki kullanımını araştırmak üzere ödeme sağlayıcı China UnionPay ile iş birliği yapıyor. Devlet destekli Bank…

SFOX 23 milyon dolar fon topladı
FinTech
118 görüntüleme
FinTech
118 görüntüleme

SFOX 23 milyon dolar fon topladı

Erhan Kahraman - 18 Ağustos 2018

Kripto para sağlayıcı SFOX, düzenlenen A Serisi fonlama turunda topladığı 23 milyon dolarla birlikte bir varlık yönetim platformu kurmak için kolları…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.