Varlık yönetimi (WealthTech) alanına odaklı çalışan San Francisco merkezli robo-danışmanlık girişimi SigFig, E Serisi fonlama oturumunda 50 milyon dolar toplamayı başardı.

Küresel bir risk sermayesi şirketi olan General Atlantic tarafından yönetilen fonlama turu, Bain Capital Ventures, DCM Ventures, Eaton Vance, New York Life, Nyca Partners, UBS, ve Union Square Ventures gibi yatırımcıların katılımı ile gerçekleşti.

SigFig CEO’su ve Kurucu Ortağı Mike Sha, fonlamanın ardından artık servislerini daha hızlı ve etkin bir biçimde genişletebileceklerini kaydederken; kendi mali süreçlerini teknolojiyle yönetmek isteyen son kullanıcılara daha fazla temas etmek istediklerini belirtti.

SigFig, Wells Fargo, UBS ve Citizens Bank gibi finansal kurumlar için otonom yatırım hizmetleri sağlayan, tamamen dijital bir varlık yönetimi platformu sunuyor. SigFig’in vizyonuna göre, bu ortaklıklar 70 milyondan fazla müşteriyi temsil ediyor.

Firma öncelikli olarak, çevrimiçi komisyon kurumları veya komisyona dayalı yatırım fonu ürünleri gibi, herkesin kendi kendine yönetebileceği çözümlerle sınırlandırılabilen, kitlesel varlıklı tüketicileri hedef alıyor.