CoverWallet API, kolay entegrasyon özelliği sayesinde geliştiricilere ve şirketlere mevcut sigortacılık servislerini ve çözümlerini doğrudan uygulamaya ya da web sayfasına ekleme olanağı sunuyor.

CoverWallet API’nin içerdiği üç ana servis, KOBİ’lere yönelik sigortacılık hizmetlerinin tüm yaşam döngüsünü kapsıyor. Bu servisler sigorta tahminleme, büyük sağlayıcılardan fiyat teklifleri ve poliçeler, poliçe, sertifika ve vaka yönetimi için sigortacılık yönetim araçlarını içine alıyor. Her üç işlev birbirinden ayrı olarak ya da bir arada kullanılabiliyor ve böylece farklı kullanım senaryolarına uygun, esnek bir çözüm portföyü sunuluyor.

“Servis olarak InsurTech” (InsurTech-as-a-Service) bir model kurduklarını dile getiren CoverWallet CTO’su Pablo Molina, “Geliştirdiğimiz bu API ile isteyen herkes şirket sigortalama araçlarına ve politikalarına erişebilecek. Bu sayede sigortacılık ihtiyaçları için mevcut siteden ya da uygulamadan ayrılmaya gerek kalmayacak.” dedi. CoverWallet için özellikle bu platformu hayata geçirmenin önemli bir adım olduğunu ifade eden Molina, “KOBİ’leri kesintisiz, hızlı ve nitelikli bir kullanıcı deneyimi üzerinden sigortalama misyonumunuzu sürdürüyoruz.” diye konuştu.

Geliştiriciler ve şirketler ise bu API sayesinde onlarca sigorta şirketiyle görüşüp, kendi entegrasyon süreçlerini oluşturmanın zahmetine katlanmak zorunda kalmayacaklar. Bunun yerine, CoverWallet’ın sigorta sağlayıcılarla yaptığı anlaşmalar API üzerinden avantaja dönüştürülecek.

CoverWallet API’sini entegre etmek oldukça hızlı ve kolay. API’nin kullanılabileceği birçok farklı senaryo bulunuyor. Örneğin, ticari gayrimenkul şirketleri, finans kurumları, bordro hizmeti sağlayıcıları, borç verenler, muhasebe yazılımı sağlayıcıları ve ajans yönetim sistemleri ile entegre edilebiliyor. CoverWallet, entegrasyonun tüm yaşam döngüsü boyunca mühendislik desteği sağlayacağını açıkladı.