Hong Kong ve Singapur arasında yeni girişimlere özel FinTech köprüsü

29 Haziran 2018
293 Görüntüleme

Asya’nın önde gelen FinTech platformlarından LATTICE80 ile bölgede yeni girişimlere destek olan SuperCharger, Hong Kong ve Singapur arasında yeni bir FinTech köprüsü kurmak için ortaklık kurdu.

Dünya genelinde 200 bin iş dünyası profesyonelinin üye olduğu ve sadece FinTech ve Blokchain odaklı 11 binden fazla girişimin kayıtlı bulunduğu LATTICE80 ile Hong Kong ve Kuala Lumpur’da ofisleri bulunan SuperCharger ile sektör adına kritik bir iş birliğine gitti.

Erken aşama girişimlere yönelik yatırımlarıyla tanınan SuperCharger’ın bu iki lokasyondaki etkisi ile LATTICE80’in zengin üye veritabanı arasında bir sinerji oluşturmayı amaçlayan işbirliği ile bölgedeki girişimler ve bu girişimlere yatırım yapmak isteyenler için çeşitli destekler sağlanması amaçlanıyor.

Girişimciler için mentorluk programları, ilgili pazarlar için yenilikçi çözümler geliştirme gibi hizmetlerin sunulacağı resmi açıklamada yer bulurken, iki bölge arasında bilgi alışverişini artırmak için de çalışılacağı kaydediliyor.

İşbirliği ile bugüne kadar 30’un üzerinde şirkete büyüme yolunda destek olan SuperCharger’dan ‘mezun olan’ şirketler, LATTICE80’in KAYA Network isimli, yapay zeka destekli platformundan destek alacak. Bununla birlikte KAYA Network üyeleri de yeni ürünler geliştirme ve yatırım için SuperCharger tarafından desteklenen şirketlerle daha kolay çalışma olanağı elde edecek.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Elavon’dan Gürcistan’a FinTech yatırımı
Bankacılık
6 görüntüleme
Bankacılık
6 görüntüleme

Elavon’dan Gürcistan’a FinTech yatırımı

Erhan Kahraman - 12 Aralık 2018

U.S. Bancorp'un yan kuruluşu olan Küresel bir ödeme şirketi Elavon, finans ve ödeme teknolojileri genelinde yenilikleri daha da hızlandırmak için…

Yabancı yatırımcılar, yerli projeleri değerlendirdi
Blockchain
5 görüntüleme
Blockchain
5 görüntüleme

Yabancı yatırımcılar, yerli projeleri değerlendirdi

Erhan Kahraman - 12 Aralık 2018

Türkiye'de ilk kez Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı ve Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi destekleriyle İstanbul'da düzenlenen Badeer İş Dünyası ve Yatırım Fırsatları…

CVVC,  Zug’da sadece Blockchain Projeleri için bir kuluçka programını başlattı
Blockchain
11 görüntüleme
Blockchain
11 görüntüleme

CVVC, Zug’da sadece Blockchain Projeleri için bir kuluçka programını başlattı

yazar05 - 11 Aralık 2018

İsviçre blockchain ekosisteminin önde gelen yatırımcı ve  danışmanları tarafından Zug’da kurulan Crypto Valley Venture Capitals- CVVC, blockchain girişimcileri için bir…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.