Japonya merkezli popüler anlık mesajlaşma uygulaması Line, finans dünyasına yönelik servislerine bir de kripto para borsası eklemeye hazırlanıyor.

Yola anlık mesajlaşma uygulaması olarak başlayıp yeni servislerle farklı bir ekosistem oluşturan Japonya merkezli Line, açmaya hazırlandığı kripto para borsası ile yeni bir pencere aralıyor. Küresel rakipleri WeChat ve WhasApp ile rekabette öne çıkmak isteyen şirketin yeni kripto para borsası için belirlediği isimse Bitbox.

Finextra’nın haberine göre önümüzdeki ay açılacağı belirtilen Bitbox, Japonya ve ABD’deki sıkı regülasyonlarla fazla uğraşmamak adına Singapur merkezli olarak faaliyet gösterecek.

Halen 165 milyon aktif kullanıcısı bulunan Line’ın yaklaşık 40 milyon kullanıcısı uygulamaya entegre ödeme servislerinden faydalanıyor.

Yapılan açıklamaya göre 30’un üzerinde kripto paranın işlem göreceği borsada geçerli olacak para birimlerinden bazıları Bitcoin, Cash, Ethereum ve litecoin olarak sıralanıyor.

Line CEO’su Idezawa Takeshi, Bitbox’ı şirketin yeni finansal hizmetlerinin önemli bir bileşeni olarak niteledi. Kullanıcılarına daha fazla finansal seçenek vaatlerini yerine getirmede Bitbox’ın önemli bir bileşen olduğunu ifade eden Takeshi, Bitbox’ın üst düzey güvenlik önlemlerine sahip olacağını kaydetti.