İngiltere’de FinTech ekosistemine dahil olan kadın girişimci sayısını artırmak isteyen Women in FinTech Global Initiative, NatWest ile ortak bir hızlandırıcı program başlattı.

Altı ile 18 ay arası sürecek olan hızlandırıcı programı kapsamında, İngiltere’nin güçlü FinTech ekosistemine katılmak isteyen kadın girişimcilere ücretsiz ofis alanı ve internet erişimi sağlanacak. Programa seçilen girişimler ayrıca mentorlük ve iş geliştirme konusunda danışmanlık desteği alarak, NatWest’in iş ağına ve tedarik zincirine erişim sağlayabilecekler.

İngiltere’nin FinTech ekosisteminde çalışan çeşitliliğini artırmaya ve kadınların iş dünyasındaki varlığını güçlendirmeye yönelik tasarlanan bu programa Türkiye’den başvurular da değerlendiriliyor. FinTech’in Avrupa’daki merkezlerinden birinde iş yapmak isteyen kadın girişimciler, bu adres üzerinden başvuru yapabiliyor.

Royal Bank of Scotland’e ait olan NatWest, Birleşik Krallık’ın 12 farklı lokasyonunda hızlandırıcı programlara ev sahipliği yapıyor. Bu programlarda işini büyüten ekiplerin sayısı ise 1.000’i aşıyor. Ücretsiz olarak başvuru yapılabilen programa kabul edilen girişimciler, altı kişilik ekibini de beraberinde getirebiliyor.