Highland Europe için 463 milyon Euro yatırım

9 Temmuz 2018
200 Görüntüleme

Yazılım ve internet şirketlerine odaklı çalışan yatırımcı Highland Europe, 12 hafta süren üçüncü fonlama oturumunda 463 milyon Euro fon topladı.

Teknoloji yatırımcısı Highland Europe altı yıl içinde üçüncü fonlamayı tamamladı. Highland Europe, Avrupa ve ABD genelinde yazılım ve internet şirketlerine yaptığı yatırımı 12 haftada 463 milyon Euro seviyesine yükseltirken, yönetilen varlıklarını 1,1 milyar Euro seviyesine çıkardı.

Highland Europe’un 29 şirkette aktif olarak hissesi bulunuyor. Avrupa ve ABD genelinde 6.500’ün üzerinde kişi istihdam eden şirketin hissedar olduğu portföyün toplam gelirleri, 2017 yılında 1,1 milyar Euro idi.

Highland Europe kurucularla dirsek temasını kesmeyecek

Şirket, iş modellerinin geçerliliğini doğrulamak için yeterli hacme ulaşan ve hızla büyüyen yazılım ve şirketlere odaklanmayı sürdürecek.

Highland Europe Kurucu Ortağı Fergal Mullen, “Takımı ve organizasyonu ölçeklendirmek ciddi bir meydan okumayı da beraberinde getiriyor. Bu yüzden işe alımlarımızda idare ve yönetim kurulu becerilerine öncelik veriyoruz. Herkesin yararına olan değişiklikler için kurucular ile beraber çalışıyoruz.” dedi.
Mullen, TechCrunch’a verdiği röportajda, Highland’ın herhangi bir sektörün “hype aşamasına” yatırım yapmadığını da dile getirdi.

“Her zaman FinTech ile ilgileniyor, ancak kriterlerimiz çok ama çok sıkı. Eğer belli bir geliriniz yoksa ve bize gerçek bir sermaye verimliliği gösteremiyorsanız, sırf FinTech çok popüler diye körlemesine dalış yapamayız.”

FinTech Futures’ta yer alan habere göre Mullen ayrıca, sektörler genelinde yapay zeka için yaşanan hareketlenmeyi de fazlasıyla abartılı buluyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Röportaj: Türkiye’nin FinTech ajandası
Bankacılık
14 görüntüleme
Bankacılık
14 görüntüleme

Röportaj: Türkiye’nin FinTech ajandası

Erhan Kahraman - 14 Aralık 2018

Bankalararası Kart Merkezi Genel Müdürü Dr. Soner Canko, Bankless Times için verdiği röportajda Türkiye’de gelişen bir FinTech sistemi yaratmak için…

Bankalardan teknoloji devlerine karşı uyarı
Bankacılık
11 görüntüleme
Bankacılık
11 görüntüleme

Bankalardan teknoloji devlerine karşı uyarı

Erhan Kahraman - 14 Aralık 2018

İspanyol bankaları, Google, Amazon ve Facebook gibi teknoloji devlerinin finans servisleri sektörüne girmesiyle doğabilecek olası etkiler konusunda uyarıda bulundu. Finextra'nın…

Trustology, 8 milyon dolarlık tohum finansmanı sağladı
Bitcoin
13 görüntüleme
Bitcoin
13 görüntüleme

Trustology, 8 milyon dolarlık tohum finansmanı sağladı

Erhan Kahraman - 13 Aralık 2018

UBS Blockchain’in eski patronu Alex Batlin, özel ve kurumsal müşterilere dijital varlıklarının güvenliğini sağlamaya yardımcı olmak sunacağı yeni hizmeti için…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.