Highland Europe için 463 milyon Euro yatırım

9 Temmuz 2018
138 Görüntüleme

Yazılım ve internet şirketlerine odaklı çalışan yatırımcı Highland Europe, 12 hafta süren üçüncü fonlama oturumunda 463 milyon Euro fon topladı.

Teknoloji yatırımcısı Highland Europe altı yıl içinde üçüncü fonlamayı tamamladı. Highland Europe, Avrupa ve ABD genelinde yazılım ve internet şirketlerine yaptığı yatırımı 12 haftada 463 milyon Euro seviyesine yükseltirken, yönetilen varlıklarını 1,1 milyar Euro seviyesine çıkardı.

Highland Europe’un 29 şirkette aktif olarak hissesi bulunuyor. Avrupa ve ABD genelinde 6.500’ün üzerinde kişi istihdam eden şirketin hissedar olduğu portföyün toplam gelirleri, 2017 yılında 1,1 milyar Euro idi.

Highland Europe kurucularla dirsek temasını kesmeyecek

Şirket, iş modellerinin geçerliliğini doğrulamak için yeterli hacme ulaşan ve hızla büyüyen yazılım ve şirketlere odaklanmayı sürdürecek.

Highland Europe Kurucu Ortağı Fergal Mullen, “Takımı ve organizasyonu ölçeklendirmek ciddi bir meydan okumayı da beraberinde getiriyor. Bu yüzden işe alımlarımızda idare ve yönetim kurulu becerilerine öncelik veriyoruz. Herkesin yararına olan değişiklikler için kurucular ile beraber çalışıyoruz.” dedi.
Mullen, TechCrunch’a verdiği röportajda, Highland’ın herhangi bir sektörün “hype aşamasına” yatırım yapmadığını da dile getirdi.

“Her zaman FinTech ile ilgileniyor, ancak kriterlerimiz çok ama çok sıkı. Eğer belli bir geliriniz yoksa ve bize gerçek bir sermaye verimliliği gösteremiyorsanız, sırf FinTech çok popüler diye körlemesine dalış yapamayız.”

FinTech Futures’ta yer alan habere göre Mullen ayrıca, sektörler genelinde yapay zeka için yaşanan hareketlenmeyi de fazlasıyla abartılı buluyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

BKM 2018 yılı ilk 6 aylık verileri açıkladı
Genel
62 görüntüleme
Genel
62 görüntüleme

BKM 2018 yılı ilk 6 aylık verileri açıkladı

yazar05 - 19 Temmuz 2018

Bankalararası Kart Merkezi 2018 yılının ilk 6 aylık verilerini paylaştı. Yılın ilk yarısında kartlı ödemelerin %20 büyüdüğü görülüyor. Finansal okuryazarlıktaki…

Hong Kong yönetiminden açık bankacılık hamlesi
Genel
46 görüntüleme
Genel
46 görüntüleme

Hong Kong yönetiminden açık bankacılık hamlesi

Melih Çelik - 19 Temmuz 2018

Hong Kong’un finans sektöründeki regülatör kurumu HKMA, bankacılık sektörüne yönelik olarak açık API servisini devreye aldığını duyurdu. Son dönemde FinTech…

Ant Financial, finans dünyasının sosyal ağına 120 milyon dolarlık yatırım yaptı
FinTech
60 görüntüleme
FinTech
60 görüntüleme

Ant Financial, finans dünyasının sosyal ağına 120 milyon dolarlık yatırım yaptı

Melih Çelik - 19 Temmuz 2018

Çin merkezli Snowball Finance, Ant Financial’dan 120 milyon dolarlık yatırım aldı. Şirket, finans dünyasının sosyal ağı olarak da tanımlanıyor. Alibaba…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.