Highland Europe için 463 milyon Euro yatırım

9 Temmuz 2018
229 Görüntüleme

Yazılım ve internet şirketlerine odaklı çalışan yatırımcı Highland Europe, 12 hafta süren üçüncü fonlama oturumunda 463 milyon Euro fon topladı.

Teknoloji yatırımcısı Highland Europe altı yıl içinde üçüncü fonlamayı tamamladı. Highland Europe, Avrupa ve ABD genelinde yazılım ve internet şirketlerine yaptığı yatırımı 12 haftada 463 milyon Euro seviyesine yükseltirken, yönetilen varlıklarını 1,1 milyar Euro seviyesine çıkardı.

Highland Europe’un 29 şirkette aktif olarak hissesi bulunuyor. Avrupa ve ABD genelinde 6.500’ün üzerinde kişi istihdam eden şirketin hissedar olduğu portföyün toplam gelirleri, 2017 yılında 1,1 milyar Euro idi.

Highland Europe kurucularla dirsek temasını kesmeyecek

Şirket, iş modellerinin geçerliliğini doğrulamak için yeterli hacme ulaşan ve hızla büyüyen yazılım ve şirketlere odaklanmayı sürdürecek.

Highland Europe Kurucu Ortağı Fergal Mullen, “Takımı ve organizasyonu ölçeklendirmek ciddi bir meydan okumayı da beraberinde getiriyor. Bu yüzden işe alımlarımızda idare ve yönetim kurulu becerilerine öncelik veriyoruz. Herkesin yararına olan değişiklikler için kurucular ile beraber çalışıyoruz.” dedi.
Mullen, TechCrunch’a verdiği röportajda, Highland’ın herhangi bir sektörün “hype aşamasına” yatırım yapmadığını da dile getirdi.

“Her zaman FinTech ile ilgileniyor, ancak kriterlerimiz çok ama çok sıkı. Eğer belli bir geliriniz yoksa ve bize gerçek bir sermaye verimliliği gösteremiyorsanız, sırf FinTech çok popüler diye körlemesine dalış yapamayız.”

FinTech Futures’ta yer alan habere göre Mullen ayrıca, sektörler genelinde yapay zeka için yaşanan hareketlenmeyi de fazlasıyla abartılı buluyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

FinTech İstanbul – E-Posta Bülteni – 25 Mart 2019
Newsletter
5 görüntüleme
Newsletter
5 görüntüleme

FinTech İstanbul – E-Posta Bülteni – 25 Mart 2019

Ahmet Usta - 25 Mart 2019

FinTech Ekosisteminden Öne Çıkan Başlıklar Geçen haftanın öne çıkan FinTech içerikleri ile karşınızdayız. Günlük temassız ödeme adedi 1 milyona ulaştı…

Banca Transilvania açık bankacılık platformunu duyurdu
Bankacılık
8 görüntüleme
Bankacılık
8 görüntüleme

Banca Transilvania açık bankacılık platformunu duyurdu

yazar05 - 23 Mart 2019

Romanya merkezli Banca Transilvania, FinTech'lerin banka hizmetleri ile entegrasyonunu test etmesine imkan sağlayacak açık bankacılık platformu duyurdu. BT Açık Bankacılık…

JPMorgan Chase işe alımlar için video oyunlarını test ediyor
FinTech
15 görüntüleme
FinTech
15 görüntüleme

JPMorgan Chase işe alımlar için video oyunlarını test ediyor

yazar05 - 23 Mart 2019

JPMorgan Chase & Co, stajyerleri işe alırken nörobilim tabanlı video oyunlarını kullanmak istiyor. Şirketin amacı aday havuzunu odaklı bir şekilde…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.