Highland Europe için 463 milyon Euro yatırım

9 Temmuz 2018
173 Görüntüleme

Yazılım ve internet şirketlerine odaklı çalışan yatırımcı Highland Europe, 12 hafta süren üçüncü fonlama oturumunda 463 milyon Euro fon topladı.

Teknoloji yatırımcısı Highland Europe altı yıl içinde üçüncü fonlamayı tamamladı. Highland Europe, Avrupa ve ABD genelinde yazılım ve internet şirketlerine yaptığı yatırımı 12 haftada 463 milyon Euro seviyesine yükseltirken, yönetilen varlıklarını 1,1 milyar Euro seviyesine çıkardı.

Highland Europe’un 29 şirkette aktif olarak hissesi bulunuyor. Avrupa ve ABD genelinde 6.500’ün üzerinde kişi istihdam eden şirketin hissedar olduğu portföyün toplam gelirleri, 2017 yılında 1,1 milyar Euro idi.

Highland Europe kurucularla dirsek temasını kesmeyecek

Şirket, iş modellerinin geçerliliğini doğrulamak için yeterli hacme ulaşan ve hızla büyüyen yazılım ve şirketlere odaklanmayı sürdürecek.

Highland Europe Kurucu Ortağı Fergal Mullen, “Takımı ve organizasyonu ölçeklendirmek ciddi bir meydan okumayı da beraberinde getiriyor. Bu yüzden işe alımlarımızda idare ve yönetim kurulu becerilerine öncelik veriyoruz. Herkesin yararına olan değişiklikler için kurucular ile beraber çalışıyoruz.” dedi.
Mullen, TechCrunch’a verdiği röportajda, Highland’ın herhangi bir sektörün “hype aşamasına” yatırım yapmadığını da dile getirdi.

“Her zaman FinTech ile ilgileniyor, ancak kriterlerimiz çok ama çok sıkı. Eğer belli bir geliriniz yoksa ve bize gerçek bir sermaye verimliliği gösteremiyorsanız, sırf FinTech çok popüler diye körlemesine dalış yapamayız.”

FinTech Futures’ta yer alan habere göre Mullen ayrıca, sektörler genelinde yapay zeka için yaşanan hareketlenmeyi de fazlasıyla abartılı buluyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bankalararası Bilgi Ağı 70 yeni üyeye merhaba dedi
Bankacılık
34 görüntüleme
Bankacılık
34 görüntüleme

Bankalararası Bilgi Ağı 70 yeni üyeye merhaba dedi

Erhan Kahraman - 26 Eylül 2018

Sınır ötesi ödeme işlemlerindeki gecikmeleri Blockchain aracılığıyla önleyecek olan Bankalararası Bilgi Ağı'nın üye sayısı 75'i aştı. Mevcut finansal düzende, iki…

Rusya ve Singapur FinTech’te iş birliğine gidiyor
FinTech
81 görüntüleme
FinTech
81 görüntüleme

Rusya ve Singapur FinTech’te iş birliğine gidiyor

Melih Çelik - 25 Eylül 2018

FinTech’te sınır ötesi iş birlikleri artmaya devam ediyor. Bu konuda en aktif ülkelerden Singapur, Rusya ile FinTech ekosistemi için mutabakat…

Bank of England, FinTech için 2030 vizyonunu hazırlıyor
Bankacılık
92 görüntüleme
Bankacılık
92 görüntüleme

Bank of England, FinTech için 2030 vizyonunu hazırlıyor

Erhan Kahraman - 25 Eylül 2018

Birleşik Krallık'ın merkez bankası Bank of England, "2030 Vizyonu: Finansın Geleceği" başlıklı yeni çalışmasında yarının finansal sisteminin nasıl olabileceğini masaya…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.