Ubank ve LG anlaştı, mobil uygulama seçenekleri genişledi

9 Temmuz 2018
426 Görüntüleme

LG ve Ubank arasında yapılan anlaşma, mobil ödeme uygulamasının LG telefonlarında varsayılan uygulama olarak yüklenmesini kapsıyor.

Mobil ödeme uygulaması Ubank, Güney Koreli teknoloji şirketi LG Electronics tarafından üretilen telefonlara varsayılan uygulama olarak yüklenecek. Ubank yüklü telefonlar kademeli bir şekilde dünya pazarına açılacaklar.

Ubank uygulaması hali hazırda Samsung tarafından 10 farklı ülkede varsayılan uygulama olarak kullanılıyor. LG telefonlarını kullananlar aynı zamanda, Ubank tarafından sunulan ve eBay benzeri Blockchain tabanlı bir alışveriş platformu olan Ubcoin Market’e de ulaşabilecekler. Ubank, Ubcoin Market platformuyla, kullanıcıların gerçek eşyalar karşılığında kripto para kazanmasına olanak sağlıyor.

Ubcoin Market adem-i merkeziyetçi yapı kullanarak kripto yatırım dünyasına girmek isteyen kullanıcıların sorunlarını çözmeyi amaçlıyor. Ubcoin ayrıca, kripto varlıklarını harcamak isteyenler için etkili bir araç olmayı planlıyor.

2018 yılının sonuna kadar Ubcoin Market’in, Ubank uygulamasının ayrılmaz bir parçası olması planlanıyor. LG Pazarlama Müdürü Anastasia Solovyova, iş birliği hakkında şunları söyledi: “Ubank gibi yetenekli ve tecrübeli bir ekip tarafından yönetilen başarılı bir projeyle ortak olmaktan heyecan duyuyoruz. Kartlarındaki bakiyeyi kontrol etmek isteyenler, günlük finansal işlemlerini yönetmek isteyenler veya kripto para dünyasında girmek için kolay bir uygulamayı kullanmak isteyenler Ubank’in avantajlarından yararlanabilecekler.”

Ubank ve Ubcoin Market CEO’su Felix Khachatryan ise “Uygulamamızın dünyanın en büyük akıllı telefon üreticilerinden biri olan LG Electronics tarafından üretilen cihazlarda varsayılan uygulama olarak gelecek olmasından heyecan duyuyoruz. Bu ortaklık bizim için iki kat önem taşıyor çünkü LG, Asya kıtasındaki farklı ulusal pazarlar hakkında derinlemesine bilgiler sunmaya istekli görünüyor. Bu durum, bizim bölgedeki gelişmemizi oldukça kolaylaştıracak.” dedi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bankalararası Bilgi Ağı 70 yeni üyeye merhaba dedi
Bankacılık
30 görüntüleme
Bankacılık
30 görüntüleme

Bankalararası Bilgi Ağı 70 yeni üyeye merhaba dedi

Erhan Kahraman - 26 Eylül 2018

Sınır ötesi ödeme işlemlerindeki gecikmeleri Blockchain aracılığıyla önleyecek olan Bankalararası Bilgi Ağı'nın üye sayısı 75'i aştı. Mevcut finansal düzende, iki…

Rusya ve Singapur FinTech’te iş birliğine gidiyor
FinTech
80 görüntüleme
FinTech
80 görüntüleme

Rusya ve Singapur FinTech’te iş birliğine gidiyor

Melih Çelik - 25 Eylül 2018

FinTech’te sınır ötesi iş birlikleri artmaya devam ediyor. Bu konuda en aktif ülkelerden Singapur, Rusya ile FinTech ekosistemi için mutabakat…

Bank of England, FinTech için 2030 vizyonunu hazırlıyor
Bankacılık
91 görüntüleme
Bankacılık
91 görüntüleme

Bank of England, FinTech için 2030 vizyonunu hazırlıyor

Erhan Kahraman - 25 Eylül 2018

Birleşik Krallık'ın merkez bankası Bank of England, "2030 Vizyonu: Finansın Geleceği" başlıklı yeni çalışmasında yarının finansal sisteminin nasıl olabileceğini masaya…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.