Ubank ve LG anlaştı, mobil uygulama seçenekleri genişledi

9 Temmuz 2018
330 Görüntüleme

LG ve Ubank arasında yapılan anlaşma, mobil ödeme uygulamasının LG telefonlarında varsayılan uygulama olarak yüklenmesini kapsıyor.

Mobil ödeme uygulaması Ubank, Güney Koreli teknoloji şirketi LG Electronics tarafından üretilen telefonlara varsayılan uygulama olarak yüklenecek. Ubank yüklü telefonlar kademeli bir şekilde dünya pazarına açılacaklar.

Ubank uygulaması hali hazırda Samsung tarafından 10 farklı ülkede varsayılan uygulama olarak kullanılıyor. LG telefonlarını kullananlar aynı zamanda, Ubank tarafından sunulan ve eBay benzeri Blockchain tabanlı bir alışveriş platformu olan Ubcoin Market’e de ulaşabilecekler. Ubank, Ubcoin Market platformuyla, kullanıcıların gerçek eşyalar karşılığında kripto para kazanmasına olanak sağlıyor.

Ubcoin Market adem-i merkeziyetçi yapı kullanarak kripto yatırım dünyasına girmek isteyen kullanıcıların sorunlarını çözmeyi amaçlıyor. Ubcoin ayrıca, kripto varlıklarını harcamak isteyenler için etkili bir araç olmayı planlıyor.

2018 yılının sonuna kadar Ubcoin Market’in, Ubank uygulamasının ayrılmaz bir parçası olması planlanıyor. LG Pazarlama Müdürü Anastasia Solovyova, iş birliği hakkında şunları söyledi: “Ubank gibi yetenekli ve tecrübeli bir ekip tarafından yönetilen başarılı bir projeyle ortak olmaktan heyecan duyuyoruz. Kartlarındaki bakiyeyi kontrol etmek isteyenler, günlük finansal işlemlerini yönetmek isteyenler veya kripto para dünyasında girmek için kolay bir uygulamayı kullanmak isteyenler Ubank’in avantajlarından yararlanabilecekler.”

Ubank ve Ubcoin Market CEO’su Felix Khachatryan ise “Uygulamamızın dünyanın en büyük akıllı telefon üreticilerinden biri olan LG Electronics tarafından üretilen cihazlarda varsayılan uygulama olarak gelecek olmasından heyecan duyuyoruz. Bu ortaklık bizim için iki kat önem taşıyor çünkü LG, Asya kıtasındaki farklı ulusal pazarlar hakkında derinlemesine bilgiler sunmaya istekli görünüyor. Bu durum, bizim bölgedeki gelişmemizi oldukça kolaylaştıracak.” dedi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

BKM 2018 yılı ilk 6 aylık verileri açıkladı
Genel
62 görüntüleme
Genel
62 görüntüleme

BKM 2018 yılı ilk 6 aylık verileri açıkladı

yazar05 - 19 Temmuz 2018

Bankalararası Kart Merkezi 2018 yılının ilk 6 aylık verilerini paylaştı. Yılın ilk yarısında kartlı ödemelerin %20 büyüdüğü görülüyor. Finansal okuryazarlıktaki…

Hong Kong yönetiminden açık bankacılık hamlesi
Genel
46 görüntüleme
Genel
46 görüntüleme

Hong Kong yönetiminden açık bankacılık hamlesi

Melih Çelik - 19 Temmuz 2018

Hong Kong’un finans sektöründeki regülatör kurumu HKMA, bankacılık sektörüne yönelik olarak açık API servisini devreye aldığını duyurdu. Son dönemde FinTech…

Ant Financial, finans dünyasının sosyal ağına 120 milyon dolarlık yatırım yaptı
FinTech
60 görüntüleme
FinTech
60 görüntüleme

Ant Financial, finans dünyasının sosyal ağına 120 milyon dolarlık yatırım yaptı

Melih Çelik - 19 Temmuz 2018

Çin merkezli Snowball Finance, Ant Financial’dan 120 milyon dolarlık yatırım aldı. Şirket, finans dünyasının sosyal ağı olarak da tanımlanıyor. Alibaba…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.