Ubank ve LG anlaştı, mobil uygulama seçenekleri genişledi

9 Temmuz 2018
498 Görüntüleme

LG ve Ubank arasında yapılan anlaşma, mobil ödeme uygulamasının LG telefonlarında varsayılan uygulama olarak yüklenmesini kapsıyor.

Mobil ödeme uygulaması Ubank, Güney Koreli teknoloji şirketi LG Electronics tarafından üretilen telefonlara varsayılan uygulama olarak yüklenecek. Ubank yüklü telefonlar kademeli bir şekilde dünya pazarına açılacaklar.

Ubank uygulaması hali hazırda Samsung tarafından 10 farklı ülkede varsayılan uygulama olarak kullanılıyor. LG telefonlarını kullananlar aynı zamanda, Ubank tarafından sunulan ve eBay benzeri Blockchain tabanlı bir alışveriş platformu olan Ubcoin Market’e de ulaşabilecekler. Ubank, Ubcoin Market platformuyla, kullanıcıların gerçek eşyalar karşılığında kripto para kazanmasına olanak sağlıyor.

Ubcoin Market adem-i merkeziyetçi yapı kullanarak kripto yatırım dünyasına girmek isteyen kullanıcıların sorunlarını çözmeyi amaçlıyor. Ubcoin ayrıca, kripto varlıklarını harcamak isteyenler için etkili bir araç olmayı planlıyor.

2018 yılının sonuna kadar Ubcoin Market’in, Ubank uygulamasının ayrılmaz bir parçası olması planlanıyor. LG Pazarlama Müdürü Anastasia Solovyova, iş birliği hakkında şunları söyledi: “Ubank gibi yetenekli ve tecrübeli bir ekip tarafından yönetilen başarılı bir projeyle ortak olmaktan heyecan duyuyoruz. Kartlarındaki bakiyeyi kontrol etmek isteyenler, günlük finansal işlemlerini yönetmek isteyenler veya kripto para dünyasında girmek için kolay bir uygulamayı kullanmak isteyenler Ubank’in avantajlarından yararlanabilecekler.”

Ubank ve Ubcoin Market CEO’su Felix Khachatryan ise “Uygulamamızın dünyanın en büyük akıllı telefon üreticilerinden biri olan LG Electronics tarafından üretilen cihazlarda varsayılan uygulama olarak gelecek olmasından heyecan duyuyoruz. Bu ortaklık bizim için iki kat önem taşıyor çünkü LG, Asya kıtasındaki farklı ulusal pazarlar hakkında derinlemesine bilgiler sunmaya istekli görünüyor. Bu durum, bizim bölgedeki gelişmemizi oldukça kolaylaştıracak.” dedi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Banca Transilvania açık bankacılık platformunu duyurdu
Bankacılık
7 görüntüleme
Bankacılık
7 görüntüleme

Banca Transilvania açık bankacılık platformunu duyurdu

yazar05 - 23 Mart 2019

Romanya merkezli Banca Transilvania, FinTech'lerin banka hizmetleri ile entegrasyonunu test etmesine imkan sağlayacak açık bankacılık platformu duyurdu. BT Açık Bankacılık…

JPMorgan Chase işe alımlar için video oyunlarını test ediyor
FinTech
15 görüntüleme
FinTech
15 görüntüleme

JPMorgan Chase işe alımlar için video oyunlarını test ediyor

yazar05 - 23 Mart 2019

JPMorgan Chase & Co, stajyerleri işe alırken nörobilim tabanlı video oyunlarını kullanmak istiyor. Şirketin amacı aday havuzunu odaklı bir şekilde…

Apple, ödemeler için API geliştiren Stamplay’i satın aldı
FinTech
16 görüntüleme
FinTech
16 görüntüleme

Apple, ödemeler için API geliştiren Stamplay’i satın aldı

yazar05 - 23 Mart 2019

Apple, ödemeler için API entegrasyonu geliştirilen Stamplay firmasını 5.6 milyon dolara satın aldı. Venture Beat'in haberine göre Roma merkezli girişim…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.