Ubank ve LG anlaştı, mobil uygulama seçenekleri genişledi

9 Temmuz 2018
468 Görüntüleme

LG ve Ubank arasında yapılan anlaşma, mobil ödeme uygulamasının LG telefonlarında varsayılan uygulama olarak yüklenmesini kapsıyor.

Mobil ödeme uygulaması Ubank, Güney Koreli teknoloji şirketi LG Electronics tarafından üretilen telefonlara varsayılan uygulama olarak yüklenecek. Ubank yüklü telefonlar kademeli bir şekilde dünya pazarına açılacaklar.

Ubank uygulaması hali hazırda Samsung tarafından 10 farklı ülkede varsayılan uygulama olarak kullanılıyor. LG telefonlarını kullananlar aynı zamanda, Ubank tarafından sunulan ve eBay benzeri Blockchain tabanlı bir alışveriş platformu olan Ubcoin Market’e de ulaşabilecekler. Ubank, Ubcoin Market platformuyla, kullanıcıların gerçek eşyalar karşılığında kripto para kazanmasına olanak sağlıyor.

Ubcoin Market adem-i merkeziyetçi yapı kullanarak kripto yatırım dünyasına girmek isteyen kullanıcıların sorunlarını çözmeyi amaçlıyor. Ubcoin ayrıca, kripto varlıklarını harcamak isteyenler için etkili bir araç olmayı planlıyor.

2018 yılının sonuna kadar Ubcoin Market’in, Ubank uygulamasının ayrılmaz bir parçası olması planlanıyor. LG Pazarlama Müdürü Anastasia Solovyova, iş birliği hakkında şunları söyledi: “Ubank gibi yetenekli ve tecrübeli bir ekip tarafından yönetilen başarılı bir projeyle ortak olmaktan heyecan duyuyoruz. Kartlarındaki bakiyeyi kontrol etmek isteyenler, günlük finansal işlemlerini yönetmek isteyenler veya kripto para dünyasında girmek için kolay bir uygulamayı kullanmak isteyenler Ubank’in avantajlarından yararlanabilecekler.”

Ubank ve Ubcoin Market CEO’su Felix Khachatryan ise “Uygulamamızın dünyanın en büyük akıllı telefon üreticilerinden biri olan LG Electronics tarafından üretilen cihazlarda varsayılan uygulama olarak gelecek olmasından heyecan duyuyoruz. Bu ortaklık bizim için iki kat önem taşıyor çünkü LG, Asya kıtasındaki farklı ulusal pazarlar hakkında derinlemesine bilgiler sunmaya istekli görünüyor. Bu durum, bizim bölgedeki gelişmemizi oldukça kolaylaştıracak.” dedi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Röportaj: Türkiye’nin FinTech ajandası
Bankacılık
14 görüntüleme
Bankacılık
14 görüntüleme

Röportaj: Türkiye’nin FinTech ajandası

Erhan Kahraman - 14 Aralık 2018

Bankalararası Kart Merkezi Genel Müdürü Dr. Soner Canko, Bankless Times için verdiği röportajda Türkiye’de gelişen bir FinTech sistemi yaratmak için…

Bankalardan teknoloji devlerine karşı uyarı
Bankacılık
11 görüntüleme
Bankacılık
11 görüntüleme

Bankalardan teknoloji devlerine karşı uyarı

Erhan Kahraman - 14 Aralık 2018

İspanyol bankaları, Google, Amazon ve Facebook gibi teknoloji devlerinin finans servisleri sektörüne girmesiyle doğabilecek olası etkiler konusunda uyarıda bulundu. Finextra'nın…

Trustology, 8 milyon dolarlık tohum finansmanı sağladı
Bitcoin
13 görüntüleme
Bitcoin
13 görüntüleme

Trustology, 8 milyon dolarlık tohum finansmanı sağladı

Erhan Kahraman - 13 Aralık 2018

UBS Blockchain’in eski patronu Alex Batlin, özel ve kurumsal müşterilere dijital varlıklarının güvenliğini sağlamaya yardımcı olmak sunacağı yeni hizmeti için…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.