Hartford InsurTech Hub bünyesinde Startupbootcamp tarafından açılan InsurTech Hızlandırıcı Programı, ikinci yıl katılımcılarını belirlemek için başvuruları açtı.

FinTech ekosisteminin en hızlı büyüyen kollarından biri olan sigortacılık teknolojileri (InsurTech) üzerinde çalışmalar yapan girişimlerin başvuru yapabildikleri Startupbootcamp InsurTech Accelerator, ilk aşamalarını başarıyla tamamlayan ve ABD pazarında genişlemek isteyen startup’ları bekliyor.

Geçtiğimiz yıl hızlandırıcı programına katılıp, mezun olan girişimlerin pek çoğu, ABD’deki büyük sigorta şirketleriyle anlaşma yapabilmişti. Bu girişimler arasında Aureus Analytics, Boundlss, Rozie AI ve SecureHome gibi InsurTech firmaları yer alıyor.

Büyük sigorta şirketlerini dahi tümüyle değiştirebilecek teknolojilerin InsurTech girişimlerinden çıktığını ifade eden Startupbootcamp InsurTech CEO’su Sabine VanderLinden, geleceğin iş modellerini şekillendirdiklerini belirtti ve ekledi: “Sigortacılıkta değer zinciri zamanla yeniden belirlenirken, bu dönüşümün merkezinde yer almak istiyoruz. Bunun için de genç girişimler ve sigorta şirketleri arasında doğru etkileşimi ve ortak çalışmayı destekliyoruz.”

Üç ay sürecek olan InsurTech hızlandırıcı programı için seçilen 10 yeni girişim Connecticut, Hartford’da Startupbootcamp ofislerinde çalışmaya başlayacak. Startup’lar burada sigorta şirketleri, yatırımcılar ve sektörde uzman olan mentorlardan oluşan geniş bir iş ağına erişim sağlayacak.

30 Eylül 2018’e kadar devam eden başvuru sürecine dahil olmak için tıklayın.