Startupbootcamp InsurTech girişimlerini bekliyor

11 Temmuz 2018
669 Görüntüleme

Hartford InsurTech Hub bünyesinde Startupbootcamp tarafından açılan InsurTech Hızlandırıcı Programı, ikinci yıl katılımcılarını belirlemek için başvuruları açtı.

FinTech ekosisteminin en hızlı büyüyen kollarından biri olan sigortacılık teknolojileri (InsurTech) üzerinde çalışmalar yapan girişimlerin başvuru yapabildikleri Startupbootcamp InsurTech Accelerator, ilk aşamalarını başarıyla tamamlayan ve ABD pazarında genişlemek isteyen startup’ları bekliyor.

Geçtiğimiz yıl hızlandırıcı programına katılıp, mezun olan girişimlerin pek çoğu, ABD’deki büyük sigorta şirketleriyle anlaşma yapabilmişti. Bu girişimler arasında Aureus Analytics, Boundlss, Rozie AI ve SecureHome gibi InsurTech firmaları yer alıyor.

Büyük sigorta şirketlerini dahi tümüyle değiştirebilecek teknolojilerin InsurTech girişimlerinden çıktığını ifade eden Startupbootcamp InsurTech CEO’su Sabine VanderLinden, geleceğin iş modellerini şekillendirdiklerini belirtti ve ekledi: “Sigortacılıkta değer zinciri zamanla yeniden belirlenirken, bu dönüşümün merkezinde yer almak istiyoruz. Bunun için de genç girişimler ve sigorta şirketleri arasında doğru etkileşimi ve ortak çalışmayı destekliyoruz.”

Üç ay sürecek olan InsurTech hızlandırıcı programı için seçilen 10 yeni girişim Connecticut, Hartford’da Startupbootcamp ofislerinde çalışmaya başlayacak. Startup’lar burada sigorta şirketleri, yatırımcılar ve sektörde uzman olan mentorlardan oluşan geniş bir iş ağına erişim sağlayacak.

30 Eylül 2018’e kadar devam eden başvuru sürecine dahil olmak için tıklayın.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

FinTech İstanbul – E-Posta Bülteni – 25 Mart 2019
Newsletter
5 görüntüleme
Newsletter
5 görüntüleme

FinTech İstanbul – E-Posta Bülteni – 25 Mart 2019

Ahmet Usta - 25 Mart 2019

FinTech Ekosisteminden Öne Çıkan Başlıklar Geçen haftanın öne çıkan FinTech içerikleri ile karşınızdayız. Günlük temassız ödeme adedi 1 milyona ulaştı…

Banca Transilvania açık bankacılık platformunu duyurdu
Bankacılık
9 görüntüleme
Bankacılık
9 görüntüleme

Banca Transilvania açık bankacılık platformunu duyurdu

yazar05 - 23 Mart 2019

Romanya merkezli Banca Transilvania, FinTech'lerin banka hizmetleri ile entegrasyonunu test etmesine imkan sağlayacak açık bankacılık platformu duyurdu. BT Açık Bankacılık…

JPMorgan Chase işe alımlar için video oyunlarını test ediyor
FinTech
15 görüntüleme
FinTech
15 görüntüleme

JPMorgan Chase işe alımlar için video oyunlarını test ediyor

yazar05 - 23 Mart 2019

JPMorgan Chase & Co, stajyerleri işe alırken nörobilim tabanlı video oyunlarını kullanmak istiyor. Şirketin amacı aday havuzunu odaklı bir şekilde…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.