Startupbootcamp InsurTech girişimlerini bekliyor

11 Temmuz 2018
640 Görüntüleme

Hartford InsurTech Hub bünyesinde Startupbootcamp tarafından açılan InsurTech Hızlandırıcı Programı, ikinci yıl katılımcılarını belirlemek için başvuruları açtı.

FinTech ekosisteminin en hızlı büyüyen kollarından biri olan sigortacılık teknolojileri (InsurTech) üzerinde çalışmalar yapan girişimlerin başvuru yapabildikleri Startupbootcamp InsurTech Accelerator, ilk aşamalarını başarıyla tamamlayan ve ABD pazarında genişlemek isteyen startup’ları bekliyor.

Geçtiğimiz yıl hızlandırıcı programına katılıp, mezun olan girişimlerin pek çoğu, ABD’deki büyük sigorta şirketleriyle anlaşma yapabilmişti. Bu girişimler arasında Aureus Analytics, Boundlss, Rozie AI ve SecureHome gibi InsurTech firmaları yer alıyor.

Büyük sigorta şirketlerini dahi tümüyle değiştirebilecek teknolojilerin InsurTech girişimlerinden çıktığını ifade eden Startupbootcamp InsurTech CEO’su Sabine VanderLinden, geleceğin iş modellerini şekillendirdiklerini belirtti ve ekledi: “Sigortacılıkta değer zinciri zamanla yeniden belirlenirken, bu dönüşümün merkezinde yer almak istiyoruz. Bunun için de genç girişimler ve sigorta şirketleri arasında doğru etkileşimi ve ortak çalışmayı destekliyoruz.”

Üç ay sürecek olan InsurTech hızlandırıcı programı için seçilen 10 yeni girişim Connecticut, Hartford’da Startupbootcamp ofislerinde çalışmaya başlayacak. Startup’lar burada sigorta şirketleri, yatırımcılar ve sektörde uzman olan mentorlardan oluşan geniş bir iş ağına erişim sağlayacak.

30 Eylül 2018’e kadar devam eden başvuru sürecine dahil olmak için tıklayın.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Röportaj: Türkiye’nin FinTech ajandası
Bankacılık
14 görüntüleme
Bankacılık
14 görüntüleme

Röportaj: Türkiye’nin FinTech ajandası

Erhan Kahraman - 14 Aralık 2018

Bankalararası Kart Merkezi Genel Müdürü Dr. Soner Canko, Bankless Times için verdiği röportajda Türkiye’de gelişen bir FinTech sistemi yaratmak için…

Bankalardan teknoloji devlerine karşı uyarı
Bankacılık
11 görüntüleme
Bankacılık
11 görüntüleme

Bankalardan teknoloji devlerine karşı uyarı

Erhan Kahraman - 14 Aralık 2018

İspanyol bankaları, Google, Amazon ve Facebook gibi teknoloji devlerinin finans servisleri sektörüne girmesiyle doğabilecek olası etkiler konusunda uyarıda bulundu. Finextra'nın…

Trustology, 8 milyon dolarlık tohum finansmanı sağladı
Bitcoin
13 görüntüleme
Bitcoin
13 görüntüleme

Trustology, 8 milyon dolarlık tohum finansmanı sağladı

Erhan Kahraman - 13 Aralık 2018

UBS Blockchain’in eski patronu Alex Batlin, özel ve kurumsal müşterilere dijital varlıklarının güvenliğini sağlamaya yardımcı olmak sunacağı yeni hizmeti için…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.