Startupbootcamp InsurTech girişimlerini bekliyor

11 Temmuz 2018
561 Görüntüleme

Hartford InsurTech Hub bünyesinde Startupbootcamp tarafından açılan InsurTech Hızlandırıcı Programı, ikinci yıl katılımcılarını belirlemek için başvuruları açtı.

FinTech ekosisteminin en hızlı büyüyen kollarından biri olan sigortacılık teknolojileri (InsurTech) üzerinde çalışmalar yapan girişimlerin başvuru yapabildikleri Startupbootcamp InsurTech Accelerator, ilk aşamalarını başarıyla tamamlayan ve ABD pazarında genişlemek isteyen startup’ları bekliyor.

Geçtiğimiz yıl hızlandırıcı programına katılıp, mezun olan girişimlerin pek çoğu, ABD’deki büyük sigorta şirketleriyle anlaşma yapabilmişti. Bu girişimler arasında Aureus Analytics, Boundlss, Rozie AI ve SecureHome gibi InsurTech firmaları yer alıyor.

Büyük sigorta şirketlerini dahi tümüyle değiştirebilecek teknolojilerin InsurTech girişimlerinden çıktığını ifade eden Startupbootcamp InsurTech CEO’su Sabine VanderLinden, geleceğin iş modellerini şekillendirdiklerini belirtti ve ekledi: “Sigortacılıkta değer zinciri zamanla yeniden belirlenirken, bu dönüşümün merkezinde yer almak istiyoruz. Bunun için de genç girişimler ve sigorta şirketleri arasında doğru etkileşimi ve ortak çalışmayı destekliyoruz.”

Üç ay sürecek olan InsurTech hızlandırıcı programı için seçilen 10 yeni girişim Connecticut, Hartford’da Startupbootcamp ofislerinde çalışmaya başlayacak. Startup’lar burada sigorta şirketleri, yatırımcılar ve sektörde uzman olan mentorlardan oluşan geniş bir iş ağına erişim sağlayacak.

30 Eylül 2018’e kadar devam eden başvuru sürecine dahil olmak için tıklayın.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

FinTech girişimi Bread 60 milyon dolar yatırım aldı
FinTech
31 görüntüleme
FinTech
31 görüntüleme

FinTech girişimi Bread 60 milyon dolar yatırım aldı

Erhan Kahraman - 26 Eylül 2018

LendTech alanında faaliyet gösteren Bread, 60 milyon dolarlık öz sermaye yatırımı aldı. Kinnevik'in öncülük ettiği fonlama oturumuna mevcut yatırımcılardan Bessemer…

Bankalararası Bilgi Ağı 70 yeni üyeye merhaba dedi
Bankacılık
46 görüntüleme
Bankacılık
46 görüntüleme

Bankalararası Bilgi Ağı 70 yeni üyeye merhaba dedi

Erhan Kahraman - 26 Eylül 2018

Sınır ötesi ödeme işlemlerindeki gecikmeleri Blockchain aracılığıyla önleyecek olan Bankalararası Bilgi Ağı'nın üye sayısı 75'i aştı. Mevcut finansal düzende, iki…

Rusya ve Singapur FinTech’te iş birliğine gidiyor
FinTech
85 görüntüleme
FinTech
85 görüntüleme

Rusya ve Singapur FinTech’te iş birliğine gidiyor

Melih Çelik - 25 Eylül 2018

FinTech’te sınır ötesi iş birlikleri artmaya devam ediyor. Bu konuda en aktif ülkelerden Singapur, Rusya ile FinTech ekosistemi için mutabakat…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.