FinTech şirketi FNZ Group, 151 milyon dolara banka satın aldı

12 Temmuz 2018
283 Görüntüleme

Comdirect Bank ana operasyonlarına ek kaynak sağlama amacıyla, kendi iştiraki olan Ebase’i (Avrupa Finansal Hizmetler Bankası) FNZ Group’a 151 milyon Euro karşılığında satıyor.

Commerzbank’ın yan kuruluşu olan Comdirect yaptığı basın bildirisinde, satış kararı alınmasının ana sebebini, şirketin bundan böyle ana operasyonlarına odaklanmak istemesi olarak açıkladı.

Merkezi Münih yakınlarındaki Aschheim’de bulunan Ebase, 256 çalışanıyla şirketler arası dijital varlık yönetimi çözümleri sunuyor. Ebase, finans hizmeti şirketlerine, sigorta şirketlerine, bankalara ve varlık yöneticilerine komisyonculuk ve bankacılık hizmetleri sağlıyor.

Comdirect satıştan 85 milyon Euro gelir sağlamayı planlıyor

FinTech Futures haberine göre Ebase’in dünya genelinde bir milyondan fazla müşterisi ve yönetimi altında 31 milyar Euro değerinde varlığı bulunuyor. Comdirect CEO’su ve Ebase denetim kurulu başkanı Arno Walter, satış için mükemmel bir zamanlama olduğunu dile getirirken, şunları söyledi:

“Comdirect, Ebase’nin gelecekteki stratejik rolünü düzenli olarak yeniden değerlendiriyor. Mevcut olumlu piyasa koşulları göz önüne alındığında, satış için mükemmel bir zaman olduğunu söyleyebilirim.”

FNZ Group CEO’su Adrian Durham ise Ebase’in, Almanya’daki ve Avrupa genelindeki finans kurumları ve müşterileri için şirketler arası dijital varlık yönetimi çözümlerinin sağlanmasında kullanılacağını açıkladı.

Comdirect tüm potansiyel maliyetler, kapanış zamanlaması ve Ebase’in defter değeri göz önüne alındıktan sonra, satıştan 85 milyon Euro gelir elde etmeyi planlıyor. Satışın resmileşmesinin ardından, şirket yeni teknolojileri araştırmak ve yeni hizmetler geliştirmek için 2018 yatırım bütçesini 30 milyon Euro’ya yükseltecek.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Banca Transilvania açık bankacılık platformunu duyurdu
Bankacılık
7 görüntüleme
Bankacılık
7 görüntüleme

Banca Transilvania açık bankacılık platformunu duyurdu

yazar05 - 23 Mart 2019

Romanya merkezli Banca Transilvania, FinTech'lerin banka hizmetleri ile entegrasyonunu test etmesine imkan sağlayacak açık bankacılık platformu duyurdu. BT Açık Bankacılık…

JPMorgan Chase işe alımlar için video oyunlarını test ediyor
FinTech
14 görüntüleme
FinTech
14 görüntüleme

JPMorgan Chase işe alımlar için video oyunlarını test ediyor

yazar05 - 23 Mart 2019

JPMorgan Chase & Co, stajyerleri işe alırken nörobilim tabanlı video oyunlarını kullanmak istiyor. Şirketin amacı aday havuzunu odaklı bir şekilde…

Apple, ödemeler için API geliştiren Stamplay’i satın aldı
FinTech
15 görüntüleme
FinTech
15 görüntüleme

Apple, ödemeler için API geliştiren Stamplay’i satın aldı

yazar05 - 23 Mart 2019

Apple, ödemeler için API entegrasyonu geliştirilen Stamplay firmasını 5.6 milyon dolara satın aldı. Venture Beat'in haberine göre Roma merkezli girişim…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.