FinTech şirketi FNZ Group, 151 milyon dolara banka satın aldı

12 Temmuz 2018
199 Görüntüleme

Comdirect Bank ana operasyonlarına ek kaynak sağlama amacıyla, kendi iştiraki olan Ebase’i (Avrupa Finansal Hizmetler Bankası) FNZ Group’a 151 milyon Euro karşılığında satıyor.

Commerzbank’ın yan kuruluşu olan Comdirect yaptığı basın bildirisinde, satış kararı alınmasının ana sebebini, şirketin bundan böyle ana operasyonlarına odaklanmak istemesi olarak açıkladı.

Merkezi Münih yakınlarındaki Aschheim’de bulunan Ebase, 256 çalışanıyla şirketler arası dijital varlık yönetimi çözümleri sunuyor. Ebase, finans hizmeti şirketlerine, sigorta şirketlerine, bankalara ve varlık yöneticilerine komisyonculuk ve bankacılık hizmetleri sağlıyor.

Comdirect satıştan 85 milyon Euro gelir sağlamayı planlıyor

FinTech Futures haberine göre Ebase’in dünya genelinde bir milyondan fazla müşterisi ve yönetimi altında 31 milyar Euro değerinde varlığı bulunuyor. Comdirect CEO’su ve Ebase denetim kurulu başkanı Arno Walter, satış için mükemmel bir zamanlama olduğunu dile getirirken, şunları söyledi:

“Comdirect, Ebase’nin gelecekteki stratejik rolünü düzenli olarak yeniden değerlendiriyor. Mevcut olumlu piyasa koşulları göz önüne alındığında, satış için mükemmel bir zaman olduğunu söyleyebilirim.”

FNZ Group CEO’su Adrian Durham ise Ebase’in, Almanya’daki ve Avrupa genelindeki finans kurumları ve müşterileri için şirketler arası dijital varlık yönetimi çözümlerinin sağlanmasında kullanılacağını açıkladı.

Comdirect tüm potansiyel maliyetler, kapanış zamanlaması ve Ebase’in defter değeri göz önüne alındıktan sonra, satıştan 85 milyon Euro gelir elde etmeyi planlıyor. Satışın resmileşmesinin ardından, şirket yeni teknolojileri araştırmak ve yeni hizmetler geliştirmek için 2018 yatırım bütçesini 30 milyon Euro’ya yükseltecek.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bankalararası Bilgi Ağı 70 yeni üyeye merhaba dedi
Bankacılık
30 görüntüleme
Bankacılık
30 görüntüleme

Bankalararası Bilgi Ağı 70 yeni üyeye merhaba dedi

Erhan Kahraman - 26 Eylül 2018

Sınır ötesi ödeme işlemlerindeki gecikmeleri Blockchain aracılığıyla önleyecek olan Bankalararası Bilgi Ağı'nın üye sayısı 75'i aştı. Mevcut finansal düzende, iki…

Rusya ve Singapur FinTech’te iş birliğine gidiyor
FinTech
80 görüntüleme
FinTech
80 görüntüleme

Rusya ve Singapur FinTech’te iş birliğine gidiyor

Melih Çelik - 25 Eylül 2018

FinTech’te sınır ötesi iş birlikleri artmaya devam ediyor. Bu konuda en aktif ülkelerden Singapur, Rusya ile FinTech ekosistemi için mutabakat…

Bank of England, FinTech için 2030 vizyonunu hazırlıyor
Bankacılık
91 görüntüleme
Bankacılık
91 görüntüleme

Bank of England, FinTech için 2030 vizyonunu hazırlıyor

Erhan Kahraman - 25 Eylül 2018

Birleşik Krallık'ın merkez bankası Bank of England, "2030 Vizyonu: Finansın Geleceği" başlıklı yeni çalışmasında yarının finansal sisteminin nasıl olabileceğini masaya…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.