FinTech şirketi FNZ Group, 151 milyon dolara banka satın aldı

12 Temmuz 2018
249 Görüntüleme

Comdirect Bank ana operasyonlarına ek kaynak sağlama amacıyla, kendi iştiraki olan Ebase’i (Avrupa Finansal Hizmetler Bankası) FNZ Group’a 151 milyon Euro karşılığında satıyor.

Commerzbank’ın yan kuruluşu olan Comdirect yaptığı basın bildirisinde, satış kararı alınmasının ana sebebini, şirketin bundan böyle ana operasyonlarına odaklanmak istemesi olarak açıkladı.

Merkezi Münih yakınlarındaki Aschheim’de bulunan Ebase, 256 çalışanıyla şirketler arası dijital varlık yönetimi çözümleri sunuyor. Ebase, finans hizmeti şirketlerine, sigorta şirketlerine, bankalara ve varlık yöneticilerine komisyonculuk ve bankacılık hizmetleri sağlıyor.

Comdirect satıştan 85 milyon Euro gelir sağlamayı planlıyor

FinTech Futures haberine göre Ebase’in dünya genelinde bir milyondan fazla müşterisi ve yönetimi altında 31 milyar Euro değerinde varlığı bulunuyor. Comdirect CEO’su ve Ebase denetim kurulu başkanı Arno Walter, satış için mükemmel bir zamanlama olduğunu dile getirirken, şunları söyledi:

“Comdirect, Ebase’nin gelecekteki stratejik rolünü düzenli olarak yeniden değerlendiriyor. Mevcut olumlu piyasa koşulları göz önüne alındığında, satış için mükemmel bir zaman olduğunu söyleyebilirim.”

FNZ Group CEO’su Adrian Durham ise Ebase’in, Almanya’daki ve Avrupa genelindeki finans kurumları ve müşterileri için şirketler arası dijital varlık yönetimi çözümlerinin sağlanmasında kullanılacağını açıkladı.

Comdirect tüm potansiyel maliyetler, kapanış zamanlaması ve Ebase’in defter değeri göz önüne alındıktan sonra, satıştan 85 milyon Euro gelir elde etmeyi planlıyor. Satışın resmileşmesinin ardından, şirket yeni teknolojileri araştırmak ve yeni hizmetler geliştirmek için 2018 yatırım bütçesini 30 milyon Euro’ya yükseltecek.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Röportaj: Türkiye’nin FinTech ajandası
Bankacılık
14 görüntüleme
Bankacılık
14 görüntüleme

Röportaj: Türkiye’nin FinTech ajandası

Erhan Kahraman - 14 Aralık 2018

Bankalararası Kart Merkezi Genel Müdürü Dr. Soner Canko, Bankless Times için verdiği röportajda Türkiye’de gelişen bir FinTech sistemi yaratmak için…

Bankalardan teknoloji devlerine karşı uyarı
Bankacılık
11 görüntüleme
Bankacılık
11 görüntüleme

Bankalardan teknoloji devlerine karşı uyarı

Erhan Kahraman - 14 Aralık 2018

İspanyol bankaları, Google, Amazon ve Facebook gibi teknoloji devlerinin finans servisleri sektörüne girmesiyle doğabilecek olası etkiler konusunda uyarıda bulundu. Finextra'nın…

Trustology, 8 milyon dolarlık tohum finansmanı sağladı
Bitcoin
13 görüntüleme
Bitcoin
13 görüntüleme

Trustology, 8 milyon dolarlık tohum finansmanı sağladı

Erhan Kahraman - 13 Aralık 2018

UBS Blockchain’in eski patronu Alex Batlin, özel ve kurumsal müşterilere dijital varlıklarının güvenliğini sağlamaya yardımcı olmak sunacağı yeni hizmeti için…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.