Napier Üniversitesi FinTech uzmanı yetiştirecek

12 Temmuz 2018
241 Görüntüleme

İskoçya’daki Edinburgh Napier Üniversitesi, finansal teknolojiler alanında uzman hazırlayacak üzere yüksek lisans programını duyurdu.

Eğitim kuruluşunun işletme fakültesi bünyesinde açılacak olan yeni program, İskoçya’nın FinTech alanındaki büyümesini destekleyecek nitelikli uzmanları yetiştirmeyi hedefliyor. Finans sektörüne ilişkin bilgi birikimini dijital becerilerle birleştirecek olan yüksek lisans programına matematik, bilgisayar ve finans gibi ilgili bölümlerden mezun olanlar katılım gösterebilecek. Ayrıca sektörde yeterli çalışma deneyimi bulunan profesyoneller de FinTech master programına başvurabilecekler.

İskoçya’nın lider finans kuruluşlarının katkısıyla lisans seviyesinde finans eğitimi veren tek üniversite olduklarını ifade eden Edinburgh Napier Üniversitesi İşletme Fakültesi Dekanı Gail Boag, “Yeni programla birlikte bu alandaki liderliğimizin geleneksel akademik sınırların ötesine geçtiğini belirtmek isterim.” diye konuştu.

FinTech ekosisteminin ticareti ve finansal servisleri yıkıcı dönüşüme uğratacak şekilde evrimleştiğini ifade eden Boag, “İskoçya’nın dijital sektöründeki bu büyümeyi desteklemek için finans ve bilgisayar alanlarında gerekli uygulamalı tecrübeye sahibiz.” dedi.

Öğrencilere finansal yönetim, uluslararası finansal suçlar, bankacılık ve siber güvenlik gibi alanlarda derinlemesine eğitim verecek olan FinTech programı, ayrıca katılımcılara uygulamaları tecrübe sağlayacak. Programın başındaki isim, David Potter, FinTech trendini “küresel anlamda tüm şirketlerin gelecek başarısı için kilit bir fenomen” olarak tanımladı.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Röportaj: Türkiye’nin FinTech ajandası
Bankacılık
14 görüntüleme
Bankacılık
14 görüntüleme

Röportaj: Türkiye’nin FinTech ajandası

Erhan Kahraman - 14 Aralık 2018

Bankalararası Kart Merkezi Genel Müdürü Dr. Soner Canko, Bankless Times için verdiği röportajda Türkiye’de gelişen bir FinTech sistemi yaratmak için…

Bankalardan teknoloji devlerine karşı uyarı
Bankacılık
11 görüntüleme
Bankacılık
11 görüntüleme

Bankalardan teknoloji devlerine karşı uyarı

Erhan Kahraman - 14 Aralık 2018

İspanyol bankaları, Google, Amazon ve Facebook gibi teknoloji devlerinin finans servisleri sektörüne girmesiyle doğabilecek olası etkiler konusunda uyarıda bulundu. Finextra'nın…

Trustology, 8 milyon dolarlık tohum finansmanı sağladı
Bitcoin
13 görüntüleme
Bitcoin
13 görüntüleme

Trustology, 8 milyon dolarlık tohum finansmanı sağladı

Erhan Kahraman - 13 Aralık 2018

UBS Blockchain’in eski patronu Alex Batlin, özel ve kurumsal müşterilere dijital varlıklarının güvenliğini sağlamaya yardımcı olmak sunacağı yeni hizmeti için…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.