Napier Üniversitesi FinTech uzmanı yetiştirecek

12 Temmuz 2018
268 Görüntüleme

İskoçya’daki Edinburgh Napier Üniversitesi, finansal teknolojiler alanında uzman hazırlayacak üzere yüksek lisans programını duyurdu.

Eğitim kuruluşunun işletme fakültesi bünyesinde açılacak olan yeni program, İskoçya’nın FinTech alanındaki büyümesini destekleyecek nitelikli uzmanları yetiştirmeyi hedefliyor. Finans sektörüne ilişkin bilgi birikimini dijital becerilerle birleştirecek olan yüksek lisans programına matematik, bilgisayar ve finans gibi ilgili bölümlerden mezun olanlar katılım gösterebilecek. Ayrıca sektörde yeterli çalışma deneyimi bulunan profesyoneller de FinTech master programına başvurabilecekler.

İskoçya’nın lider finans kuruluşlarının katkısıyla lisans seviyesinde finans eğitimi veren tek üniversite olduklarını ifade eden Edinburgh Napier Üniversitesi İşletme Fakültesi Dekanı Gail Boag, “Yeni programla birlikte bu alandaki liderliğimizin geleneksel akademik sınırların ötesine geçtiğini belirtmek isterim.” diye konuştu.

FinTech ekosisteminin ticareti ve finansal servisleri yıkıcı dönüşüme uğratacak şekilde evrimleştiğini ifade eden Boag, “İskoçya’nın dijital sektöründeki bu büyümeyi desteklemek için finans ve bilgisayar alanlarında gerekli uygulamalı tecrübeye sahibiz.” dedi.

Öğrencilere finansal yönetim, uluslararası finansal suçlar, bankacılık ve siber güvenlik gibi alanlarda derinlemesine eğitim verecek olan FinTech programı, ayrıca katılımcılara uygulamaları tecrübe sağlayacak. Programın başındaki isim, David Potter, FinTech trendini “küresel anlamda tüm şirketlerin gelecek başarısı için kilit bir fenomen” olarak tanımladı.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

FinTech İstanbul – E-Posta Bülteni – 25 Mart 2019
Newsletter
5 görüntüleme
Newsletter
5 görüntüleme

FinTech İstanbul – E-Posta Bülteni – 25 Mart 2019

Ahmet Usta - 25 Mart 2019

FinTech Ekosisteminden Öne Çıkan Başlıklar Geçen haftanın öne çıkan FinTech içerikleri ile karşınızdayız. Günlük temassız ödeme adedi 1 milyona ulaştı…

Banca Transilvania açık bankacılık platformunu duyurdu
Bankacılık
8 görüntüleme
Bankacılık
8 görüntüleme

Banca Transilvania açık bankacılık platformunu duyurdu

yazar05 - 23 Mart 2019

Romanya merkezli Banca Transilvania, FinTech'lerin banka hizmetleri ile entegrasyonunu test etmesine imkan sağlayacak açık bankacılık platformu duyurdu. BT Açık Bankacılık…

JPMorgan Chase işe alımlar için video oyunlarını test ediyor
FinTech
15 görüntüleme
FinTech
15 görüntüleme

JPMorgan Chase işe alımlar için video oyunlarını test ediyor

yazar05 - 23 Mart 2019

JPMorgan Chase & Co, stajyerleri işe alırken nörobilim tabanlı video oyunlarını kullanmak istiyor. Şirketin amacı aday havuzunu odaklı bir şekilde…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.