Napier Üniversitesi FinTech uzmanı yetiştirecek

12 Temmuz 2018
210 Görüntüleme

İskoçya’daki Edinburgh Napier Üniversitesi, finansal teknolojiler alanında uzman hazırlayacak üzere yüksek lisans programını duyurdu.

Eğitim kuruluşunun işletme fakültesi bünyesinde açılacak olan yeni program, İskoçya’nın FinTech alanındaki büyümesini destekleyecek nitelikli uzmanları yetiştirmeyi hedefliyor. Finans sektörüne ilişkin bilgi birikimini dijital becerilerle birleştirecek olan yüksek lisans programına matematik, bilgisayar ve finans gibi ilgili bölümlerden mezun olanlar katılım gösterebilecek. Ayrıca sektörde yeterli çalışma deneyimi bulunan profesyoneller de FinTech master programına başvurabilecekler.

İskoçya’nın lider finans kuruluşlarının katkısıyla lisans seviyesinde finans eğitimi veren tek üniversite olduklarını ifade eden Edinburgh Napier Üniversitesi İşletme Fakültesi Dekanı Gail Boag, “Yeni programla birlikte bu alandaki liderliğimizin geleneksel akademik sınırların ötesine geçtiğini belirtmek isterim.” diye konuştu.

FinTech ekosisteminin ticareti ve finansal servisleri yıkıcı dönüşüme uğratacak şekilde evrimleştiğini ifade eden Boag, “İskoçya’nın dijital sektöründeki bu büyümeyi desteklemek için finans ve bilgisayar alanlarında gerekli uygulamalı tecrübeye sahibiz.” dedi.

Öğrencilere finansal yönetim, uluslararası finansal suçlar, bankacılık ve siber güvenlik gibi alanlarda derinlemesine eğitim verecek olan FinTech programı, ayrıca katılımcılara uygulamaları tecrübe sağlayacak. Programın başındaki isim, David Potter, FinTech trendini “küresel anlamda tüm şirketlerin gelecek başarısı için kilit bir fenomen” olarak tanımladı.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bankalararası Bilgi Ağı 70 yeni üyeye merhaba dedi
Bankacılık
34 görüntüleme
Bankacılık
34 görüntüleme

Bankalararası Bilgi Ağı 70 yeni üyeye merhaba dedi

Erhan Kahraman - 26 Eylül 2018

Sınır ötesi ödeme işlemlerindeki gecikmeleri Blockchain aracılığıyla önleyecek olan Bankalararası Bilgi Ağı'nın üye sayısı 75'i aştı. Mevcut finansal düzende, iki…

Rusya ve Singapur FinTech’te iş birliğine gidiyor
FinTech
81 görüntüleme
FinTech
81 görüntüleme

Rusya ve Singapur FinTech’te iş birliğine gidiyor

Melih Çelik - 25 Eylül 2018

FinTech’te sınır ötesi iş birlikleri artmaya devam ediyor. Bu konuda en aktif ülkelerden Singapur, Rusya ile FinTech ekosistemi için mutabakat…

Bank of England, FinTech için 2030 vizyonunu hazırlıyor
Bankacılık
92 görüntüleme
Bankacılık
92 görüntüleme

Bank of England, FinTech için 2030 vizyonunu hazırlıyor

Erhan Kahraman - 25 Eylül 2018

Birleşik Krallık'ın merkez bankası Bank of England, "2030 Vizyonu: Finansın Geleceği" başlıklı yeni çalışmasında yarının finansal sisteminin nasıl olabileceğini masaya…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.