Citizens Financial dijital banka hizmetini kullanıma açtı

13 Temmuz 2018
213 Görüntüleme

Rhode Island merkezli Citizens Financial, ülke çapında hizmet verecek dijital bankası Citizens Access’i piyasaya sürdü.

Citizens Access başkanı John Rosenfeld, “Tüketiciler para biriktirmenin yenilikçi yollarını ararken, doğrudan mevduatlar, geleneksel bankalardaki mevduatlara oranla altı kat daha hızlı büyüdü.” diyerek, yeni bankalarının market ve hedefler konusunda çok net olduğunu ortaya koydu:

“En son trendler arasında yer alan mevduat sertifikası (CD), geçtiğimiz on yıl boyunca popülerliği sürekli düşen para piyasası hesabını (MMA) geride bırakmış durumda. Citizens Access de başlangıçta farklı CD teklifleri sunacak ve tüketicilerin bu ürünleri kendi tasarruf planları içinde en iyi şekilde kullanabilmeleri için yardımda bulunacak.”

FinTech Futures haberine göre bu büyük bir sürpriz değil. Citizens Access geçtiğimiz Ocak ayında, dijital dönüşüme hazırlık için her bir şubenin toplam alan ölçüsünü düşürmeye başlamıştı. Konu hakkında Citizens Financial başkanı ve CEO’su şöyle bir açıklamada bulunmuştu:

“Programın ana amacı, 390 metrekarelik şubeleri alıp, onları 230 veya 200 metrekarelik şubeler haline getirmek. 2021 yılına kadar şubelerimizin yarısında bu hedefe ulaşacağımızı düşünüyorum.”

Bu programdan tasarruf edilen kaynaklarsa dijital teknolojilere yatırım yapılıyor. Tasarruf edilen kaynaklarla fonlanan yeni bir hizmet, Citizens Access müşterilerinin beş dakikadan daha kısa bir sürede hesap açmalarını sağlayacak.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bankalararası Bilgi Ağı 70 yeni üyeye merhaba dedi
Bankacılık
30 görüntüleme
Bankacılık
30 görüntüleme

Bankalararası Bilgi Ağı 70 yeni üyeye merhaba dedi

Erhan Kahraman - 26 Eylül 2018

Sınır ötesi ödeme işlemlerindeki gecikmeleri Blockchain aracılığıyla önleyecek olan Bankalararası Bilgi Ağı'nın üye sayısı 75'i aştı. Mevcut finansal düzende, iki…

Rusya ve Singapur FinTech’te iş birliğine gidiyor
FinTech
80 görüntüleme
FinTech
80 görüntüleme

Rusya ve Singapur FinTech’te iş birliğine gidiyor

Melih Çelik - 25 Eylül 2018

FinTech’te sınır ötesi iş birlikleri artmaya devam ediyor. Bu konuda en aktif ülkelerden Singapur, Rusya ile FinTech ekosistemi için mutabakat…

Bank of England, FinTech için 2030 vizyonunu hazırlıyor
Bankacılık
91 görüntüleme
Bankacılık
91 görüntüleme

Bank of England, FinTech için 2030 vizyonunu hazırlıyor

Erhan Kahraman - 25 Eylül 2018

Birleşik Krallık'ın merkez bankası Bank of England, "2030 Vizyonu: Finansın Geleceği" başlıklı yeni çalışmasında yarının finansal sisteminin nasıl olabileceğini masaya…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.