Citizens Financial dijital banka hizmetini kullanıma açtı

13 Temmuz 2018
247 Görüntüleme

Rhode Island merkezli Citizens Financial, ülke çapında hizmet verecek dijital bankası Citizens Access’i piyasaya sürdü.

Citizens Access başkanı John Rosenfeld, “Tüketiciler para biriktirmenin yenilikçi yollarını ararken, doğrudan mevduatlar, geleneksel bankalardaki mevduatlara oranla altı kat daha hızlı büyüdü.” diyerek, yeni bankalarının market ve hedefler konusunda çok net olduğunu ortaya koydu:

“En son trendler arasında yer alan mevduat sertifikası (CD), geçtiğimiz on yıl boyunca popülerliği sürekli düşen para piyasası hesabını (MMA) geride bırakmış durumda. Citizens Access de başlangıçta farklı CD teklifleri sunacak ve tüketicilerin bu ürünleri kendi tasarruf planları içinde en iyi şekilde kullanabilmeleri için yardımda bulunacak.”

FinTech Futures haberine göre bu büyük bir sürpriz değil. Citizens Access geçtiğimiz Ocak ayında, dijital dönüşüme hazırlık için her bir şubenin toplam alan ölçüsünü düşürmeye başlamıştı. Konu hakkında Citizens Financial başkanı ve CEO’su şöyle bir açıklamada bulunmuştu:

“Programın ana amacı, 390 metrekarelik şubeleri alıp, onları 230 veya 200 metrekarelik şubeler haline getirmek. 2021 yılına kadar şubelerimizin yarısında bu hedefe ulaşacağımızı düşünüyorum.”

Bu programdan tasarruf edilen kaynaklarsa dijital teknolojilere yatırım yapılıyor. Tasarruf edilen kaynaklarla fonlanan yeni bir hizmet, Citizens Access müşterilerinin beş dakikadan daha kısa bir sürede hesap açmalarını sağlayacak.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Röportaj: Türkiye’nin FinTech ajandası
Bankacılık
14 görüntüleme
Bankacılık
14 görüntüleme

Röportaj: Türkiye’nin FinTech ajandası

Erhan Kahraman - 14 Aralık 2018

Bankalararası Kart Merkezi Genel Müdürü Dr. Soner Canko, Bankless Times için verdiği röportajda Türkiye’de gelişen bir FinTech sistemi yaratmak için…

Bankalardan teknoloji devlerine karşı uyarı
Bankacılık
11 görüntüleme
Bankacılık
11 görüntüleme

Bankalardan teknoloji devlerine karşı uyarı

Erhan Kahraman - 14 Aralık 2018

İspanyol bankaları, Google, Amazon ve Facebook gibi teknoloji devlerinin finans servisleri sektörüne girmesiyle doğabilecek olası etkiler konusunda uyarıda bulundu. Finextra'nın…

Trustology, 8 milyon dolarlık tohum finansmanı sağladı
Bitcoin
13 görüntüleme
Bitcoin
13 görüntüleme

Trustology, 8 milyon dolarlık tohum finansmanı sağladı

Erhan Kahraman - 13 Aralık 2018

UBS Blockchain’in eski patronu Alex Batlin, özel ve kurumsal müşterilere dijital varlıklarının güvenliğini sağlamaya yardımcı olmak sunacağı yeni hizmeti için…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.