Citi’nin hazine ve ticari çözümler birimi, HighRadius’un yapay zeka ve makine öğrenme teknolojilerini kullanarak hizmet portföyünü genişletiyor.

Citi, hafta içinde yaptığı duyuruyla, bulut tabanlı entegre alacak hesapları üzerinde uzman bir firma olan HighRadius ile ortak çalışma yürüteceğini açıkladı. Citi Ventures’ın bu yılın başlarında HighRadius’a yaptığı stratejik yatırımın ardından gelen bu ortaklık kararı, hazine ve ticari çözümler departmanının Citi Smart Match’i piyasaya sürmesini sağlayacak.

Citi’nin hazine departmanı, HighRadius’un yapay zeka ve makine öğrenme teknolojilerini kullanarak, kurumsal müşterilerinden aldığı ödemelerdeki açık faturaların eşleştirilmesi için, nakit başvurucu sürecini daha verimli kılarak, otomasyonu artıracak.

Citi’ye göre, Citi Smart Match çözümü müşterilerin doğrudan uzlaşma oranlarını artırmasına yardımcı olabilir. Citi Smart Match, farklı ödeme verilerini bir araya getirmek ve beklenen makbuzlarla alınan ödemeleri daha verimli bir şekilde eşleştirmek için AI (yapay zeka) ve ML (makine öğrenme) teknolojilerini etkin bir iş mantığı içerisinde kullanacak.

Citi’nin hazine ve ticari çözümler departmanından Manish Kohli ortaklık hakkında daha fazla bilgi sağlarken, şunları söyledi: “HighRadius ile olan ortaklığımız, finansal teknolojiler ve müşterilerimiz için en iyi olma sözümüze ne kadar bağlı olduğumuzun bir göstergesidir. HighRadius gibi FinTech’lerle güçlerimizi birleştirerek, küresel ayak izimizdeki yeni çağ teknolojilerinin kullanımını hızlı bir şekilde artırabilir ve müşterilerimizin işine somut bir değer sağlamak için Citi Smart Match gibi çözümler geliştirebiliriz.”

HighRadius kurucusu ve CEO’su Sashi Narahari ise ortaklık hakkında şunları kaydetti: “Citi’nin hem yatırımcı hem de bir ortak olarak HighRadius ile beraber olması bizleri heyecanlandırıyor. Sadece birkaç ay önce Citi’den aldığımızın yatırımı sizlere duyurmuştuk. Şimdiyse bu ilişkimizi daha da güçlendirdik. Citi’nin sahip olduğu küresel ağdan ve yeteneklerinden yaralanarak, çok uluslu şirketlere çok daha gelişmiş teklifler sunabileceğiz.”