Strands, KOBİ’ler için geliştirdiği yeni BFM çözümü için Mastercard ile ortak çalışma kararı aldı. Strands, ticari finans yönetimi çözümünde Mastercard teknolojilerinden yararlanacak.

Strands ve Mastercard, KOBİ’ler için dijital nakit yönetimi ve ticari ödeme araçları sağlayacak entegre bir platform için beraber çalışıyor.

Strands’in Ticari Finans Yönetimi (BFM) çözümü, Mastercard’ın dijital ödeme teknolojisini kullanarak işletmelere, mali durumlarını anlamak ve kısa vadeli nakit akışlarını sağlamak için çeşitli çözümler sunacak. KOBİ’lere sunacakları çözümler hakkında konuşan Strands CEO’su Erik Brieva şunları söyledi:

“KOBİ’ler küresel ekonominin omurgaları olmalarının yanı sıra, bankalar için de en büyük potansiyel gelir kaynaklarından birini temsil ediyor. Fakat çözüm önerilerinin birçoğu nihai tüketici göz önüne alınarak yapılıyor. Yaptığımız araştırmalara göre, KOBİ’lerin yüzde 61’i, nakit akış yönetimini finansal geleceklerini korumalarına yardımcı olmak için belirledikleri, en önemli üç öncelikten biri olarak görüyor.”

Strands’in ileriye dönüş çözümleri

Yapay zeka ve makine öğrenim modelleri ile desteklenen BFM çözümü borç, alacak, bütçe ve provizyon hesaplarının yönetilmesine yardımcı oluyor. Böylece KOBİ’ler gelirlerini, giderlerini ve muhtemel bakiyelerini tahmin edebiliyor.

BFM platformu ileriye dönük olarak, kullanıcılarının ticari kart kullanımını takip etmelerine yardımcı olabilecek Mastercard In Control’e erişim sağlamalarına olanak tanıyacak. Mastercard Tüccar Eşleştirme Aracı ile ödeme yöntemi olarak kredi kartı kabul eden tüccarlar belirlenecekken, Mastercard Kolay Tasarruf ise seçilmiş tüccar ve perakendelere sadakat ödülleri verecek.

FinTech Futures haberine göre Strands’in dünya çapında 36 farklı ülkede 100 milyondan fazla müşterisi ve 600’den fazla banka uygulaması bulunuyor.