Worldpay ve Mastercard’dan dijital ödeme iş birliği

17 Temmuz 2018
211 Görüntüleme

Worldpay ve Mastercard arasında kurulan yeni iş birliği, 2019 başında çıkarılacak Pay By Bank uygulamasını kapsıyor.

Worldpay ve Mastercard, ödeme kabul seçeneklerini genişletmek ve dijital ödemeyi daha güvenli hale getirmek amacıyla yeni bir stratejik iş ortaklığı kurduklarını duyurdu. Kurulan bu yeni ortaklık kapsamında, Mastercard’a bağlı Vocalink tarafından geliştirilen Pay By Bank adlı mobil uygulamayı İngiltere’deki işletmelere sunacak.

Pay By Bank uygulaması, tüketicilerin banka hesaplarına kolayca erişim sağlayarak, akıllı telefonları üzerinden güvenli dijital ödeme yapmalarını mümkün kılıyor. Zapp tarafından 2013 yılında geliştirilen uygulama, Faster Payments programına mobil ortamda entegre olarak gerçek zamanlı mobil ödeme hizmeti sunuyor.

Kurulan iş ortaklığı sayesinde Worldpay ve Mastercard’ın Birleşik Krallık genelinde tüketiciler için daha fazla ödeme seçeneği sunacağına dikkat çeken Worldpay Strateji ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Kevin McCarten, “İşletmeler ise bu sayede Mastercard’ın Pay by Bank uygulamasını kullanarak hesaplar arası ödeme yapabilecekler.” dedi.

Bu ortaklık ile birlikte tüketiciye daha hızlı ve uygun ödeme seçenekleri sunma konusunda her iki taraf için iyileştirme sağlandığını belirten Mastercard Birleşik Krallık, İskandinav ve Baltık Ülkeleri Başkanı Mark Barnett ise “Özellikle Pay by Bank uygulaması daha fazla banka ve işletmenin milyonlarca müşterisine bir ödeme seçeneği oluşturması açısından İngiltere’nin dijital ticaret sahasında önemli rol oynayacaktır.” diye konuştu.

Worldpay, mobil uygulamanın yanı sıra, tek bir ortak ödeme düğmesi geliştirmek için Mastercard ve diğer ödeme sağlayıcılara katıldı. Worldpay, müşterilerine Masterpass ve diğer e-ticaret çözümleri ile destek vermeye devam ederken, bir yandan da bu hizmet geliştiriliyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Rapor: Türkiye’nin Sanal Cüzdanı
Bitcoin
102 görüntüleme
Bitcoin
102 görüntüleme

Rapor: Türkiye’nin Sanal Cüzdanı

Erhan Kahraman - 18 Ekim 2018

Twentify tarafından gerçekleştirilen yeni bir araştırma, Türkiye'deki kullanıcıların kripto para ve Blockchain'e bakış açılarını masaya yatırıyor. Teknolojinin bu hızlı değişimine…

Westpac’ten girişimler için RegTech yarışması
Bankacılık
70 görüntüleme
Bankacılık
70 görüntüleme

Westpac’ten girişimler için RegTech yarışması

Erhan Kahraman - 18 Ekim 2018

Avustralyalı banka Westpac, RegTech temalı yarışmasıyla yasal mevzuatları şirketler için birer külfet olmaktan çıkarmayı hedefleyen FinTech girişimlerine 40 bin dolara…

Blockchain girişimi Adhara 15 milyon dolar yatırım aldı
Bankacılık
101 görüntüleme
Bankacılık
101 görüntüleme

Blockchain girişimi Adhara 15 milyon dolar yatırım aldı

Erhan Kahraman - 18 Ekim 2018

Merkez bankalarının Blockchain teknolojileriyle tanışmasını kolaylaştıran FinTech girişimi Adhara, Ethereum tasarım merkezi Consensys'ten 15 milyon dolar yatırım aldı. Kripto ekosisteminin…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.