Worldpay ve Mastercard’dan dijital ödeme iş birliği

17 Temmuz 2018
248 Görüntüleme

Worldpay ve Mastercard arasında kurulan yeni iş birliği, 2019 başında çıkarılacak Pay By Bank uygulamasını kapsıyor.

Worldpay ve Mastercard, ödeme kabul seçeneklerini genişletmek ve dijital ödemeyi daha güvenli hale getirmek amacıyla yeni bir stratejik iş ortaklığı kurduklarını duyurdu. Kurulan bu yeni ortaklık kapsamında, Mastercard’a bağlı Vocalink tarafından geliştirilen Pay By Bank adlı mobil uygulamayı İngiltere’deki işletmelere sunacak.

Pay By Bank uygulaması, tüketicilerin banka hesaplarına kolayca erişim sağlayarak, akıllı telefonları üzerinden güvenli dijital ödeme yapmalarını mümkün kılıyor. Zapp tarafından 2013 yılında geliştirilen uygulama, Faster Payments programına mobil ortamda entegre olarak gerçek zamanlı mobil ödeme hizmeti sunuyor.

Kurulan iş ortaklığı sayesinde Worldpay ve Mastercard’ın Birleşik Krallık genelinde tüketiciler için daha fazla ödeme seçeneği sunacağına dikkat çeken Worldpay Strateji ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Kevin McCarten, “İşletmeler ise bu sayede Mastercard’ın Pay by Bank uygulamasını kullanarak hesaplar arası ödeme yapabilecekler.” dedi.

Bu ortaklık ile birlikte tüketiciye daha hızlı ve uygun ödeme seçenekleri sunma konusunda her iki taraf için iyileştirme sağlandığını belirten Mastercard Birleşik Krallık, İskandinav ve Baltık Ülkeleri Başkanı Mark Barnett ise “Özellikle Pay by Bank uygulaması daha fazla banka ve işletmenin milyonlarca müşterisine bir ödeme seçeneği oluşturması açısından İngiltere’nin dijital ticaret sahasında önemli rol oynayacaktır.” diye konuştu.

Worldpay, mobil uygulamanın yanı sıra, tek bir ortak ödeme düğmesi geliştirmek için Mastercard ve diğer ödeme sağlayıcılara katıldı. Worldpay, müşterilerine Masterpass ve diğer e-ticaret çözümleri ile destek vermeye devam ederken, bir yandan da bu hizmet geliştiriliyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Elavon’dan Gürcistan’a FinTech yatırımı
Bankacılık
6 görüntüleme
Bankacılık
6 görüntüleme

Elavon’dan Gürcistan’a FinTech yatırımı

Erhan Kahraman - 12 Aralık 2018

U.S. Bancorp'un yan kuruluşu olan Küresel bir ödeme şirketi Elavon, finans ve ödeme teknolojileri genelinde yenilikleri daha da hızlandırmak için…

Yabancı yatırımcılar, yerli projeleri değerlendirdi
Blockchain
5 görüntüleme
Blockchain
5 görüntüleme

Yabancı yatırımcılar, yerli projeleri değerlendirdi

Erhan Kahraman - 12 Aralık 2018

Türkiye'de ilk kez Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı ve Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi destekleriyle İstanbul'da düzenlenen Badeer İş Dünyası ve Yatırım Fırsatları…

CVVC,  Zug’da sadece Blockchain Projeleri için bir kuluçka programını başlattı
Blockchain
11 görüntüleme
Blockchain
11 görüntüleme

CVVC, Zug’da sadece Blockchain Projeleri için bir kuluçka programını başlattı

yazar05 - 11 Aralık 2018

İsviçre blockchain ekosisteminin önde gelen yatırımcı ve  danışmanları tarafından Zug’da kurulan Crypto Valley Venture Capitals- CVVC, blockchain girişimcileri için bir…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.