Worldpay ve Mastercard’dan dijital ödeme iş birliği

17 Temmuz 2018
179 Görüntüleme

Worldpay ve Mastercard arasında kurulan yeni iş birliği, 2019 başında çıkarılacak Pay By Bank uygulamasını kapsıyor.

Worldpay ve Mastercard, ödeme kabul seçeneklerini genişletmek ve dijital ödemeyi daha güvenli hale getirmek amacıyla yeni bir stratejik iş ortaklığı kurduklarını duyurdu. Kurulan bu yeni ortaklık kapsamında, Mastercard’a bağlı Vocalink tarafından geliştirilen Pay By Bank adlı mobil uygulamayı İngiltere’deki işletmelere sunacak.

Pay By Bank uygulaması, tüketicilerin banka hesaplarına kolayca erişim sağlayarak, akıllı telefonları üzerinden güvenli dijital ödeme yapmalarını mümkün kılıyor. Zapp tarafından 2013 yılında geliştirilen uygulama, Faster Payments programına mobil ortamda entegre olarak gerçek zamanlı mobil ödeme hizmeti sunuyor.

Kurulan iş ortaklığı sayesinde Worldpay ve Mastercard’ın Birleşik Krallık genelinde tüketiciler için daha fazla ödeme seçeneği sunacağına dikkat çeken Worldpay Strateji ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Kevin McCarten, “İşletmeler ise bu sayede Mastercard’ın Pay by Bank uygulamasını kullanarak hesaplar arası ödeme yapabilecekler.” dedi.

Bu ortaklık ile birlikte tüketiciye daha hızlı ve uygun ödeme seçenekleri sunma konusunda her iki taraf için iyileştirme sağlandığını belirten Mastercard Birleşik Krallık, İskandinav ve Baltık Ülkeleri Başkanı Mark Barnett ise “Özellikle Pay by Bank uygulaması daha fazla banka ve işletmenin milyonlarca müşterisine bir ödeme seçeneği oluşturması açısından İngiltere’nin dijital ticaret sahasında önemli rol oynayacaktır.” diye konuştu.

Worldpay, mobil uygulamanın yanı sıra, tek bir ortak ödeme düğmesi geliştirmek için Mastercard ve diğer ödeme sağlayıcılara katıldı. Worldpay, müşterilerine Masterpass ve diğer e-ticaret çözümleri ile destek vermeye devam ederken, bir yandan da bu hizmet geliştiriliyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Fosun, İsrailli FinTech The Floor’a yatırım yaptı
FinTech
157 görüntüleme
FinTech
157 görüntüleme

Fosun, İsrailli FinTech The Floor’a yatırım yaptı

Erhan Kahraman - 21 Ağustos 2018

APAC bölgesinde faaliyet gösteren Fosun ve Fosun Hani Securities, İsrailli FinTech inovasyon merkezi The Floor için 5 milyon dolar yatırım…

Bankaların rekabeti, müşteri değerlendirmeleriyle şekillenecek
Bankacılık
111 görüntüleme
Bankacılık
111 görüntüleme

Bankaların rekabeti, müşteri değerlendirmeleriyle şekillenecek

Erhan Kahraman - 20 Ağustos 2018

İngiltere'nin finansal düzenleyicileri CMA ve FCA tarafından yayımlanan yeni raporla birlikte, bankacılık sistemi daha şeffaf hale gelirken, müşteri değerlendirmeleri rekabete…

Capital One’ın ortak kimlik patenti onaylandı
Bankacılık
129 görüntüleme
Bankacılık
129 görüntüleme

Capital One’ın ortak kimlik patenti onaylandı

Erhan Kahraman - 20 Ağustos 2018

Capital One tarafından başvurusu sonuçlandırılan yeni patent, kullanıcıların farklı platformlarda ortak bir kimlik doğrulama sistemi kullanmasını sağlayacak. Blockchain, kimlik doğrulama…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.