Worldpay ve Mastercard’dan dijital ödeme iş birliği

17 Temmuz 2018
279 Görüntüleme

Worldpay ve Mastercard arasında kurulan yeni iş birliği, 2019 başında çıkarılacak Pay By Bank uygulamasını kapsıyor.

Worldpay ve Mastercard, ödeme kabul seçeneklerini genişletmek ve dijital ödemeyi daha güvenli hale getirmek amacıyla yeni bir stratejik iş ortaklığı kurduklarını duyurdu. Kurulan bu yeni ortaklık kapsamında, Mastercard’a bağlı Vocalink tarafından geliştirilen Pay By Bank adlı mobil uygulamayı İngiltere’deki işletmelere sunacak.

Pay By Bank uygulaması, tüketicilerin banka hesaplarına kolayca erişim sağlayarak, akıllı telefonları üzerinden güvenli dijital ödeme yapmalarını mümkün kılıyor. Zapp tarafından 2013 yılında geliştirilen uygulama, Faster Payments programına mobil ortamda entegre olarak gerçek zamanlı mobil ödeme hizmeti sunuyor.

Kurulan iş ortaklığı sayesinde Worldpay ve Mastercard’ın Birleşik Krallık genelinde tüketiciler için daha fazla ödeme seçeneği sunacağına dikkat çeken Worldpay Strateji ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Kevin McCarten, “İşletmeler ise bu sayede Mastercard’ın Pay by Bank uygulamasını kullanarak hesaplar arası ödeme yapabilecekler.” dedi.

Bu ortaklık ile birlikte tüketiciye daha hızlı ve uygun ödeme seçenekleri sunma konusunda her iki taraf için iyileştirme sağlandığını belirten Mastercard Birleşik Krallık, İskandinav ve Baltık Ülkeleri Başkanı Mark Barnett ise “Özellikle Pay by Bank uygulaması daha fazla banka ve işletmenin milyonlarca müşterisine bir ödeme seçeneği oluşturması açısından İngiltere’nin dijital ticaret sahasında önemli rol oynayacaktır.” diye konuştu.

Worldpay, mobil uygulamanın yanı sıra, tek bir ortak ödeme düğmesi geliştirmek için Mastercard ve diğer ödeme sağlayıcılara katıldı. Worldpay, müşterilerine Masterpass ve diğer e-ticaret çözümleri ile destek vermeye devam ederken, bir yandan da bu hizmet geliştiriliyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Finovate Europe 2019’da öne çıkan trendler ve FinTech dünyasının değişen yüzü
Bankacılık
8 görüntüleme
Bankacılık
8 görüntüleme

Finovate Europe 2019’da öne çıkan trendler ve FinTech dünyasının değişen yüzü

Ahmet Usta - 15 Şubat 2019

Finovate Europe 2019’da dinlediğimiz 64 FinTech şirketinin ortak özelliği değişen koşullara hızla uyum sağlamaları. Öte yandan değişen sadece koşullar değil.…

Visa, Fintech Fast-Track programını CEMEA bölgesine genişletiyor
FinTech
11 görüntüleme
FinTech
11 görüntüleme

Visa, Fintech Fast-Track programını CEMEA bölgesine genişletiyor

Ahmet Usta - 15 Şubat 2019

Visa yaptığı bir açıklamayala Fintech Fast-Track Programını, gelecek nesil dijital ödeme çözümlerini geliştirme çabalarının bir parçası olarak, Orta ve Doğu…

Amazon Hindistan, Android için Amazon Pay UPI’ı duyurdu
Haber
14 görüntüleme
Haber
14 görüntüleme

Amazon Hindistan, Android için Amazon Pay UPI’ı duyurdu

yazar05 - 15 Şubat 2019

Amazon, Axis Bank iş birliği ile Amazon Pay'in bir uzantısı olan Amazon Pay UPI'ı Hindistan'da kullanıma sundu. Şimdilik Android cihazlar…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.