Çin merkezli Snowball Finance, Ant Financial’dan 120 milyon dolarlık yatırım aldı. Şirket, finans dünyasının sosyal ağı olarak da tanımlanıyor.

Alibaba grubunun finans sektöründeki temsilcisi Ant Financial, yatırımlarına ara vermeksizin devam ediyor. Sizlerle pek çok yeni yatırım haberini paylaştığımız şirket bu kez, üye profili ile finans dünyasının sosyal ağı olarak da nitelendirilen Snowball Finance’e yatırım yaptı.

Deal Street Asia’nın haberine göre Snowball Finance, Çinli yatırımcıların ABD, Hong Kong ve Çin pazarlarında hisse senetleri, tahviller, fonlar, sigortalar ve diğer finansal enstrümanlarla ilgili tartışmalar ve etkileşimlere olanak tanıyan bir hizmet modeline sahip. Bu nitelikler, şirketin Çinli yatırımcılar için bir sosyal ağ gibi çalışmasına olanak tanıyor.

Aldıkları yatırım sonrası bir açıklama yapan Snowball Finance’in kurucusu ve CEO’su Fang Sanwen, yeni yatırımları ürün geliştirme, mevcut ticaret sistemini iyileştirme gibi alanlar için kullanacaklarını belirtti.

Snowball’un güncel verilerine bakıldığında günde ortalama 200 bin yoruma ev sahipliği yapan, aylık 12 milyon aktif kullanıcıya sahip olan bir platform karşımıza çıkıyor. Şirket, müşteri alım satım varlıklarını geçen yıl yüzde 200’den fazla büyütmeyi de başarmış durumda.

2010 yılında kurulan Snowball Finance daha önce 2014 yılında yine Çin merkezli sosyal ağ şirketi Renren Inc. Tarafından yönetilen 40 milyon dolarlık bir yatırım daha almış. Şirketin diğer yatırımcıları arasında Morningside Capital ve Sequoia China bulunuyor.