BlackFin Capital 180 milyon Euro’luk FinTech fonu topladı

19 Temmuz 2018
127 Görüntüleme

Bir yatırım şirketi olan BlackFin Capital, FinTech ve alt kırılımlarında faaliyet gösteren büyüme aşamasındaki girişimleri fonlamada kullanmak üzere 180 milyon Euro fon topladı.

Finansal teknolojiler alanında faaliyet gösteren girişimlere yatırım yapmak üzere tam 180 milyon Euro fon toplayan Paris merkezli BlackFin Capital Partners, Avrupa’nın en büyük bağımsız FinTech fonu haline geldi.

Geçtiğimiz yılı 100 milyonun üzerinde fonla kapatan BlackFin, C Serisi tohum finansmanlarına katılarak, Avrupa’daki FinTech, InsurTech ve RegTech’lere olan desteğini güçlendiriyor. Fonlama turu BlackFin’in yatırım sermayesi fonu olan BlackFin Tech tarafından yönetilecek.

BlackFin girişimlere birden fazla alanda destek sağlayacak

Mevcut katılımcılar Bpifrance, Vaudoise Insurance Group, Groupama, Sogecap, Natixis Assurances ve Swiss Life olarak sıralanırken, yeni yatırımcılar arasında Alman kamu bankası KfW, Belçikalı sigorta şirketi Securex ve BNP Paribas yer alıyor.

BlackFin, bağlı olduğu girişimlere endüstri uzmanlığı, uluslararası iş bağlantıları ve düzenleyici tavsiyelerle katkı sağlayacak. Şirket daha önce, 2011’de 220 milyon Euro ve 2016’da 400 milyon Euro olmak üzere iki büyüme sermayesi fonunu girişimcilere sunmuştu.

Bağımsız bir yönetim şirketi olan BlackFin, uzun yıllar finans sektöründe yönetici ve girişimci olarak bulunmuş dört kurucu ortak tarafından yönetiliyor. FinTech Futures haberine göre BlackFin’in kadrosu Paris, Brüksel ve Frankfurt’taki üç ana ofise yayılmış 25 yatırım personelinden oluşuyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Fosun, İsrailli FinTech The Floor’a yatırım yaptı
FinTech
157 görüntüleme
FinTech
157 görüntüleme

Fosun, İsrailli FinTech The Floor’a yatırım yaptı

Erhan Kahraman - 21 Ağustos 2018

APAC bölgesinde faaliyet gösteren Fosun ve Fosun Hani Securities, İsrailli FinTech inovasyon merkezi The Floor için 5 milyon dolar yatırım…

Bankaların rekabeti, müşteri değerlendirmeleriyle şekillenecek
Bankacılık
111 görüntüleme
Bankacılık
111 görüntüleme

Bankaların rekabeti, müşteri değerlendirmeleriyle şekillenecek

Erhan Kahraman - 20 Ağustos 2018

İngiltere'nin finansal düzenleyicileri CMA ve FCA tarafından yayımlanan yeni raporla birlikte, bankacılık sistemi daha şeffaf hale gelirken, müşteri değerlendirmeleri rekabete…

Capital One’ın ortak kimlik patenti onaylandı
Bankacılık
129 görüntüleme
Bankacılık
129 görüntüleme

Capital One’ın ortak kimlik patenti onaylandı

Erhan Kahraman - 20 Ağustos 2018

Capital One tarafından başvurusu sonuçlandırılan yeni patent, kullanıcıların farklı platformlarda ortak bir kimlik doğrulama sistemi kullanmasını sağlayacak. Blockchain, kimlik doğrulama…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.