BlackFin Capital 180 milyon Euro’luk FinTech fonu topladı

19 Temmuz 2018
160 Görüntüleme

Bir yatırım şirketi olan BlackFin Capital, FinTech ve alt kırılımlarında faaliyet gösteren büyüme aşamasındaki girişimleri fonlamada kullanmak üzere 180 milyon Euro fon topladı.

Finansal teknolojiler alanında faaliyet gösteren girişimlere yatırım yapmak üzere tam 180 milyon Euro fon toplayan Paris merkezli BlackFin Capital Partners, Avrupa’nın en büyük bağımsız FinTech fonu haline geldi.

Geçtiğimiz yılı 100 milyonun üzerinde fonla kapatan BlackFin, C Serisi tohum finansmanlarına katılarak, Avrupa’daki FinTech, InsurTech ve RegTech’lere olan desteğini güçlendiriyor. Fonlama turu BlackFin’in yatırım sermayesi fonu olan BlackFin Tech tarafından yönetilecek.

BlackFin girişimlere birden fazla alanda destek sağlayacak

Mevcut katılımcılar Bpifrance, Vaudoise Insurance Group, Groupama, Sogecap, Natixis Assurances ve Swiss Life olarak sıralanırken, yeni yatırımcılar arasında Alman kamu bankası KfW, Belçikalı sigorta şirketi Securex ve BNP Paribas yer alıyor.

BlackFin, bağlı olduğu girişimlere endüstri uzmanlığı, uluslararası iş bağlantıları ve düzenleyici tavsiyelerle katkı sağlayacak. Şirket daha önce, 2011’de 220 milyon Euro ve 2016’da 400 milyon Euro olmak üzere iki büyüme sermayesi fonunu girişimcilere sunmuştu.

Bağımsız bir yönetim şirketi olan BlackFin, uzun yıllar finans sektöründe yönetici ve girişimci olarak bulunmuş dört kurucu ortak tarafından yönetiliyor. FinTech Futures haberine göre BlackFin’in kadrosu Paris, Brüksel ve Frankfurt’taki üç ana ofise yayılmış 25 yatırım personelinden oluşuyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Rapor: Türkiye’nin Sanal Cüzdanı
Bitcoin
95 görüntüleme
Bitcoin
95 görüntüleme

Rapor: Türkiye’nin Sanal Cüzdanı

Erhan Kahraman - 18 Ekim 2018

Twentify tarafından gerçekleştirilen yeni bir araştırma, Türkiye'deki kullanıcıların kripto para ve Blockchain'e bakış açılarını masaya yatırıyor. Teknolojinin bu hızlı değişimine…

Westpac’ten girişimler için RegTech yarışması
Bankacılık
66 görüntüleme
Bankacılık
66 görüntüleme

Westpac’ten girişimler için RegTech yarışması

Erhan Kahraman - 18 Ekim 2018

Avustralyalı banka Westpac, RegTech temalı yarışmasıyla yasal mevzuatları şirketler için birer külfet olmaktan çıkarmayı hedefleyen FinTech girişimlerine 40 bin dolara…

Blockchain girişimi Adhara 15 milyon dolar yatırım aldı
Bankacılık
97 görüntüleme
Bankacılık
97 görüntüleme

Blockchain girişimi Adhara 15 milyon dolar yatırım aldı

Erhan Kahraman - 18 Ekim 2018

Merkez bankalarının Blockchain teknolojileriyle tanışmasını kolaylaştıran FinTech girişimi Adhara, Ethereum tasarım merkezi Consensys'ten 15 milyon dolar yatırım aldı. Kripto ekosisteminin…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.