BlackFin Capital 180 milyon Euro’luk FinTech fonu topladı

19 Temmuz 2018
192 Görüntüleme

Bir yatırım şirketi olan BlackFin Capital, FinTech ve alt kırılımlarında faaliyet gösteren büyüme aşamasındaki girişimleri fonlamada kullanmak üzere 180 milyon Euro fon topladı.

Finansal teknolojiler alanında faaliyet gösteren girişimlere yatırım yapmak üzere tam 180 milyon Euro fon toplayan Paris merkezli BlackFin Capital Partners, Avrupa’nın en büyük bağımsız FinTech fonu haline geldi.

Geçtiğimiz yılı 100 milyonun üzerinde fonla kapatan BlackFin, C Serisi tohum finansmanlarına katılarak, Avrupa’daki FinTech, InsurTech ve RegTech’lere olan desteğini güçlendiriyor. Fonlama turu BlackFin’in yatırım sermayesi fonu olan BlackFin Tech tarafından yönetilecek.

BlackFin girişimlere birden fazla alanda destek sağlayacak

Mevcut katılımcılar Bpifrance, Vaudoise Insurance Group, Groupama, Sogecap, Natixis Assurances ve Swiss Life olarak sıralanırken, yeni yatırımcılar arasında Alman kamu bankası KfW, Belçikalı sigorta şirketi Securex ve BNP Paribas yer alıyor.

BlackFin, bağlı olduğu girişimlere endüstri uzmanlığı, uluslararası iş bağlantıları ve düzenleyici tavsiyelerle katkı sağlayacak. Şirket daha önce, 2011’de 220 milyon Euro ve 2016’da 400 milyon Euro olmak üzere iki büyüme sermayesi fonunu girişimcilere sunmuştu.

Bağımsız bir yönetim şirketi olan BlackFin, uzun yıllar finans sektöründe yönetici ve girişimci olarak bulunmuş dört kurucu ortak tarafından yönetiliyor. FinTech Futures haberine göre BlackFin’in kadrosu Paris, Brüksel ve Frankfurt’taki üç ana ofise yayılmış 25 yatırım personelinden oluşuyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

CVVC,  Zug’da sadece Blockchain Projeleri için bir kuluçka programını başlattı
Blockchain
10 görüntüleme
Blockchain
10 görüntüleme

CVVC, Zug’da sadece Blockchain Projeleri için bir kuluçka programını başlattı

yazar05 - 11 Aralık 2018

İsviçre blockchain ekosisteminin önde gelen yatırımcı ve  danışmanları tarafından Zug’da kurulan Crypto Valley Venture Capitals- CVVC, blockchain girişimcileri için bir…

Yandex.Money, Garmin Pay desteği sunmaya başladı
Bankacılık
14 görüntüleme
Bankacılık
14 görüntüleme

Yandex.Money, Garmin Pay desteği sunmaya başladı

Erhan Kahraman - 11 Aralık 2018

Garmin ve Yandex’i bir araya getiren anlaşmayla birlikte, dijital ödeme noktasında yepyeni bir hizmet kullanıcılara sunuldu. Yandex.Money fiziksel veya sanal…

Kanada’da ‘şehre özel’ dijital para
Bitcoin
10 görüntüleme
Bitcoin
10 görüntüleme

Kanada’da ‘şehre özel’ dijital para

Melih Çelik - 11 Aralık 2018

Kanada’nın Calgary kenti yönetimi, yerel ekonomiyi güçlendirmek için dijital para çıkartma hazırlığında. Kripto para dünyasının sevdiği, bu sektöre destek olan…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.