ABD’de FinTech için yeni sandbox ortamı oluşturuldu

21 Temmuz 2018
151 Görüntüleme

ABD Tüketicinin Finansal Haklarının Korunması Bürosu (CFPB) FinTech girişimlerinin yasal düzenlemeler açısından esnek çalışabilmeleri için bir sandbox ortamı kurdu.

CFPB Yönetici Direktörü Mick Mulvaney, İnovasyon Ofisi olarak adlandırılan bu yeni yapılanmaya Paul Watkins’in liderlik edeceğini duyurdu. İnovasyon Ofisi’nin şirketlere “20. yüzyıla ait kurallarla” kısıtlanmaksızın yeni ürün ve hizmetler geliştirecek sunacağını ifade eden Mulvaney, “Watkins liderliğinde bu ofisin önemli aşama kaydedeceğinden eminim.” diye konuştu.

FinTech Futures’ta yer alan habere göre, Mulvaney’in İnovasyon Ofisi ile ana amacı, Büro’nun ana öncelikleri arasında yer alan “tüketici dostu inovasyonu” körüklemek. Project Catalyst çatısı altında yapılan her türlü çalışma da bu yeni ofise transfer edilecek. Sandbox ortamında çalışacak FinTech girişimleri, tüketicilerin daha kolay erişebilecekleri, daha rekabetçi, daha yenilikçi finansal servisler geliştirecek.

Yapılan açıklamada, İnovasyon Ofisi’nin bu hedefe ulaşabilmesi için girişimcileri yasal düzenleyicilerle aynı frekansa getiren politikalar geliştireceği, vadesi geçmiş ya da gereksiz regülasyonların ise bu bağlamda gözden geçirileceği belirtiliyor.

Ofisin başına geçen Paul Watkins, daha önce ülkedeki ilk eyalet ölçekli FinTech sandbox çalışmasını yönetmişti. Burada girişimlere sağlanan imkan, pazara kısıtlı erişim karşılığında bazı düzenlemelerden muaf tutulmak şeklindeydi. Watkins ayrıca Arizona Savcılığı’nda ofisin FinTech girişimlerinden sorumlu olarak çalıştı.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Fosun, İsrailli FinTech The Floor’a yatırım yaptı
FinTech
157 görüntüleme
FinTech
157 görüntüleme

Fosun, İsrailli FinTech The Floor’a yatırım yaptı

Erhan Kahraman - 21 Ağustos 2018

APAC bölgesinde faaliyet gösteren Fosun ve Fosun Hani Securities, İsrailli FinTech inovasyon merkezi The Floor için 5 milyon dolar yatırım…

Bankaların rekabeti, müşteri değerlendirmeleriyle şekillenecek
Bankacılık
111 görüntüleme
Bankacılık
111 görüntüleme

Bankaların rekabeti, müşteri değerlendirmeleriyle şekillenecek

Erhan Kahraman - 20 Ağustos 2018

İngiltere'nin finansal düzenleyicileri CMA ve FCA tarafından yayımlanan yeni raporla birlikte, bankacılık sistemi daha şeffaf hale gelirken, müşteri değerlendirmeleri rekabete…

Capital One’ın ortak kimlik patenti onaylandı
Bankacılık
129 görüntüleme
Bankacılık
129 görüntüleme

Capital One’ın ortak kimlik patenti onaylandı

Erhan Kahraman - 20 Ağustos 2018

Capital One tarafından başvurusu sonuçlandırılan yeni patent, kullanıcıların farklı platformlarda ortak bir kimlik doğrulama sistemi kullanmasını sağlayacak. Blockchain, kimlik doğrulama…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.