Money20/20’den FinTech’in kadın liderlerine özel program

21 Temmuz 2018
280 Görüntüleme

FinTech ve finansal servisler alanlarında cinsiyet dengesini sağlamak isteyen Money20/20, bu amaçla Rise Up adlı yeni bir program oluşturdu.

FinTech alanında cinsiyet dağılımının daha dengeli olmasını hedefleyen Rise Up adlı program, ayrıca yeni nesil kadın liderlere ihtiyaç duydukları becerileri, araçları ve eğitimi sunarak kariyerlerinde sağlıklı bir ilerleme kaydetmelerine destek olacak. Programın, Las Vegas’ta düzenlenecek Money20/20 ABD etkinliğinde hayata geçirileceği duyuruldu.

Programa katılacak olan 30 kadından oluşan ilk grup, içeriği önceden belirlenmiş bir dizi oturuma ve Rise Up’a özgü iş ağını genişletme fırsatlarına erişebilecek. Katılımcıların her biri, sektör liderlerinden bire bir mentorluk alacak ve tanınmış konuşmacılarla kapalı oturumlar düzenlenecek. Rise Up programı, Money20/20’nin dört günlük takvimine paralel olarak gerçekleşecek.

FinTech’in kadın liderleri mentor olacak

Ödeme sektöründe çalışan kadınlara yönelik profesyonel bir kuruluş olan Women’s Network in Electronic Transactions (Wnet) ile iş birliği içinde tasarlanan Rise Up programının FinTech sektörünün tamamını kapsayabilmesi için, sektörün en kıdemli kadın liderlerinden kurulu bir danışman grubundan destek alındı. Bu grup içinde Wnet’ten Lisl Dutterer, IRC Advisory’den Kirsten Trusko, Ant Financial’dan Carol Grunberg, PayPal’dan Louise Pentland, TSYS’den Theresa Gongora, Kabbage’dan Kathryn Petralia ve Accenture’dan Paula O’Reilly yer alıyor.

2018 yılı programına katılacak isimleri belirlemekle görevli olan bu danışman grubu, aynı zamanda program boyunca katılımcı kadınlara mentorluk ve rehberlik sağlayacak. FinTech, finansal servisler ve ödeme alanlarında çalışan tüm kadınların 31 Ağustos’a kadar başvuru yapabildiği Rise Up programı, 21-24 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek Money20/20 ABD etkinliği boyunca devam edecek.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Dünyanın bir numaralı kadın start-up’ı Türkiye’den çıkabilir
FinTech
8 görüntüleme
FinTech
8 görüntüleme

Dünyanın bir numaralı kadın start-up’ı Türkiye’den çıkabilir

yazar05 - 22 Mart 2019

Visa (NYSE: V), start-up’lara yönelik “Visa Everywhere Initiative” yarışmasını bu yıl ilk kezdünya çapında sadece kadın start-up’lara özel gerçekleştiriyor.  2015 yılından bu yana…

AXA Sigorta CEO’su Yavuz Ölken sigorta sektöründeki dijitalleşmeyi anlattı
InsurTech
15 görüntüleme
InsurTech
15 görüntüleme

AXA Sigorta CEO’su Yavuz Ölken sigorta sektöründeki dijitalleşmeyi anlattı

yazar05 - 20 Mart 2019

BloombergHT ekranlarında yayınlanan ve Sefer Yüksel'in sunduğu Finansal Teknoloji Programı'na AXA Sigorta CEO'su Yavuz Ölken konuk oldu. Ölken, sigorta sektöründeki…

Mi Pay, Hindistan’da kullanıma sunuldu
FinTech
14 görüntüleme
FinTech
14 görüntüleme

Mi Pay, Hindistan’da kullanıma sunuldu

yazar05 - 20 Mart 2019

Bir süredir beta testinde olan Xiaomi'nin ödeme hizmeti Mi Pay, Hindistan'da kullanıma sunuldu. UPI (Unified Payments Interface) teknolojisi tabanlı uygulama…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.