Money20/20’den FinTech’in kadın liderlerine özel program

21 Temmuz 2018
199 Görüntüleme

FinTech ve finansal servisler alanlarında cinsiyet dengesini sağlamak isteyen Money20/20, bu amaçla Rise Up adlı yeni bir program oluşturdu.

FinTech alanında cinsiyet dağılımının daha dengeli olmasını hedefleyen Rise Up adlı program, ayrıca yeni nesil kadın liderlere ihtiyaç duydukları becerileri, araçları ve eğitimi sunarak kariyerlerinde sağlıklı bir ilerleme kaydetmelerine destek olacak. Programın, Las Vegas’ta düzenlenecek Money20/20 ABD etkinliğinde hayata geçirileceği duyuruldu.

Programa katılacak olan 30 kadından oluşan ilk grup, içeriği önceden belirlenmiş bir dizi oturuma ve Rise Up’a özgü iş ağını genişletme fırsatlarına erişebilecek. Katılımcıların her biri, sektör liderlerinden bire bir mentorluk alacak ve tanınmış konuşmacılarla kapalı oturumlar düzenlenecek. Rise Up programı, Money20/20’nin dört günlük takvimine paralel olarak gerçekleşecek.

FinTech’in kadın liderleri mentor olacak

Ödeme sektöründe çalışan kadınlara yönelik profesyonel bir kuruluş olan Women’s Network in Electronic Transactions (Wnet) ile iş birliği içinde tasarlanan Rise Up programının FinTech sektörünün tamamını kapsayabilmesi için, sektörün en kıdemli kadın liderlerinden kurulu bir danışman grubundan destek alındı. Bu grup içinde Wnet’ten Lisl Dutterer, IRC Advisory’den Kirsten Trusko, Ant Financial’dan Carol Grunberg, PayPal’dan Louise Pentland, TSYS’den Theresa Gongora, Kabbage’dan Kathryn Petralia ve Accenture’dan Paula O’Reilly yer alıyor.

2018 yılı programına katılacak isimleri belirlemekle görevli olan bu danışman grubu, aynı zamanda program boyunca katılımcı kadınlara mentorluk ve rehberlik sağlayacak. FinTech, finansal servisler ve ödeme alanlarında çalışan tüm kadınların 31 Ağustos’a kadar başvuru yapabildiği Rise Up programı, 21-24 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek Money20/20 ABD etkinliği boyunca devam edecek.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Fosun, İsrailli FinTech The Floor’a yatırım yaptı
FinTech
157 görüntüleme
FinTech
157 görüntüleme

Fosun, İsrailli FinTech The Floor’a yatırım yaptı

Erhan Kahraman - 21 Ağustos 2018

APAC bölgesinde faaliyet gösteren Fosun ve Fosun Hani Securities, İsrailli FinTech inovasyon merkezi The Floor için 5 milyon dolar yatırım…

Bankaların rekabeti, müşteri değerlendirmeleriyle şekillenecek
Bankacılık
111 görüntüleme
Bankacılık
111 görüntüleme

Bankaların rekabeti, müşteri değerlendirmeleriyle şekillenecek

Erhan Kahraman - 20 Ağustos 2018

İngiltere'nin finansal düzenleyicileri CMA ve FCA tarafından yayımlanan yeni raporla birlikte, bankacılık sistemi daha şeffaf hale gelirken, müşteri değerlendirmeleri rekabete…

Capital One’ın ortak kimlik patenti onaylandı
Bankacılık
129 görüntüleme
Bankacılık
129 görüntüleme

Capital One’ın ortak kimlik patenti onaylandı

Erhan Kahraman - 20 Ağustos 2018

Capital One tarafından başvurusu sonuçlandırılan yeni patent, kullanıcıların farklı platformlarda ortak bir kimlik doğrulama sistemi kullanmasını sağlayacak. Blockchain, kimlik doğrulama…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.