Money20/20’den FinTech’in kadın liderlerine özel program

21 Temmuz 2018
229 Görüntüleme

FinTech ve finansal servisler alanlarında cinsiyet dengesini sağlamak isteyen Money20/20, bu amaçla Rise Up adlı yeni bir program oluşturdu.

FinTech alanında cinsiyet dağılımının daha dengeli olmasını hedefleyen Rise Up adlı program, ayrıca yeni nesil kadın liderlere ihtiyaç duydukları becerileri, araçları ve eğitimi sunarak kariyerlerinde sağlıklı bir ilerleme kaydetmelerine destek olacak. Programın, Las Vegas’ta düzenlenecek Money20/20 ABD etkinliğinde hayata geçirileceği duyuruldu.

Programa katılacak olan 30 kadından oluşan ilk grup, içeriği önceden belirlenmiş bir dizi oturuma ve Rise Up’a özgü iş ağını genişletme fırsatlarına erişebilecek. Katılımcıların her biri, sektör liderlerinden bire bir mentorluk alacak ve tanınmış konuşmacılarla kapalı oturumlar düzenlenecek. Rise Up programı, Money20/20’nin dört günlük takvimine paralel olarak gerçekleşecek.

FinTech’in kadın liderleri mentor olacak

Ödeme sektöründe çalışan kadınlara yönelik profesyonel bir kuruluş olan Women’s Network in Electronic Transactions (Wnet) ile iş birliği içinde tasarlanan Rise Up programının FinTech sektörünün tamamını kapsayabilmesi için, sektörün en kıdemli kadın liderlerinden kurulu bir danışman grubundan destek alındı. Bu grup içinde Wnet’ten Lisl Dutterer, IRC Advisory’den Kirsten Trusko, Ant Financial’dan Carol Grunberg, PayPal’dan Louise Pentland, TSYS’den Theresa Gongora, Kabbage’dan Kathryn Petralia ve Accenture’dan Paula O’Reilly yer alıyor.

2018 yılı programına katılacak isimleri belirlemekle görevli olan bu danışman grubu, aynı zamanda program boyunca katılımcı kadınlara mentorluk ve rehberlik sağlayacak. FinTech, finansal servisler ve ödeme alanlarında çalışan tüm kadınların 31 Ağustos’a kadar başvuru yapabildiği Rise Up programı, 21-24 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek Money20/20 ABD etkinliği boyunca devam edecek.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Rapor: Türkiye’nin Sanal Cüzdanı
Bitcoin
95 görüntüleme
Bitcoin
95 görüntüleme

Rapor: Türkiye’nin Sanal Cüzdanı

Erhan Kahraman - 18 Ekim 2018

Twentify tarafından gerçekleştirilen yeni bir araştırma, Türkiye'deki kullanıcıların kripto para ve Blockchain'e bakış açılarını masaya yatırıyor. Teknolojinin bu hızlı değişimine…

Westpac’ten girişimler için RegTech yarışması
Bankacılık
66 görüntüleme
Bankacılık
66 görüntüleme

Westpac’ten girişimler için RegTech yarışması

Erhan Kahraman - 18 Ekim 2018

Avustralyalı banka Westpac, RegTech temalı yarışmasıyla yasal mevzuatları şirketler için birer külfet olmaktan çıkarmayı hedefleyen FinTech girişimlerine 40 bin dolara…

Blockchain girişimi Adhara 15 milyon dolar yatırım aldı
Bankacılık
97 görüntüleme
Bankacılık
97 görüntüleme

Blockchain girişimi Adhara 15 milyon dolar yatırım aldı

Erhan Kahraman - 18 Ekim 2018

Merkez bankalarının Blockchain teknolojileriyle tanışmasını kolaylaştıran FinTech girişimi Adhara, Ethereum tasarım merkezi Consensys'ten 15 milyon dolar yatırım aldı. Kripto ekosisteminin…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.