Money20/20’den FinTech’in kadın liderlerine özel program

21 Temmuz 2018
252 Görüntüleme

FinTech ve finansal servisler alanlarında cinsiyet dengesini sağlamak isteyen Money20/20, bu amaçla Rise Up adlı yeni bir program oluşturdu.

FinTech alanında cinsiyet dağılımının daha dengeli olmasını hedefleyen Rise Up adlı program, ayrıca yeni nesil kadın liderlere ihtiyaç duydukları becerileri, araçları ve eğitimi sunarak kariyerlerinde sağlıklı bir ilerleme kaydetmelerine destek olacak. Programın, Las Vegas’ta düzenlenecek Money20/20 ABD etkinliğinde hayata geçirileceği duyuruldu.

Programa katılacak olan 30 kadından oluşan ilk grup, içeriği önceden belirlenmiş bir dizi oturuma ve Rise Up’a özgü iş ağını genişletme fırsatlarına erişebilecek. Katılımcıların her biri, sektör liderlerinden bire bir mentorluk alacak ve tanınmış konuşmacılarla kapalı oturumlar düzenlenecek. Rise Up programı, Money20/20’nin dört günlük takvimine paralel olarak gerçekleşecek.

FinTech’in kadın liderleri mentor olacak

Ödeme sektöründe çalışan kadınlara yönelik profesyonel bir kuruluş olan Women’s Network in Electronic Transactions (Wnet) ile iş birliği içinde tasarlanan Rise Up programının FinTech sektörünün tamamını kapsayabilmesi için, sektörün en kıdemli kadın liderlerinden kurulu bir danışman grubundan destek alındı. Bu grup içinde Wnet’ten Lisl Dutterer, IRC Advisory’den Kirsten Trusko, Ant Financial’dan Carol Grunberg, PayPal’dan Louise Pentland, TSYS’den Theresa Gongora, Kabbage’dan Kathryn Petralia ve Accenture’dan Paula O’Reilly yer alıyor.

2018 yılı programına katılacak isimleri belirlemekle görevli olan bu danışman grubu, aynı zamanda program boyunca katılımcı kadınlara mentorluk ve rehberlik sağlayacak. FinTech, finansal servisler ve ödeme alanlarında çalışan tüm kadınların 31 Ağustos’a kadar başvuru yapabildiği Rise Up programı, 21-24 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek Money20/20 ABD etkinliği boyunca devam edecek.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Sesli Asistanlar 2.0 ve Bankaların Geleceği
Bankacılık
8 görüntüleme
Bankacılık
8 görüntüleme

Sesli Asistanlar 2.0 ve Bankaların Geleceği

yazar05 - 18 Aralık 2018

Bankacılığın geleceği, tüketicilere bekledikleri dijital ürünleri sunmak üzerine olacaktır. Sesle aktifleşen bankacılık ürünleri, tüketicilerin evde, iş yerinde, arabalarda ve mobil…

Prof. Dr. Selim Yazıcı KPMG Gündem’in sorularını yanıtladı
FinTech
15 görüntüleme
FinTech
15 görüntüleme

Prof. Dr. Selim Yazıcı KPMG Gündem’in sorularını yanıtladı

yazar05 - 18 Aralık 2018

FinTech İstanbul Platformu’nun kurucu ortağı Prof. Dr. Selim Yazıcı, KPMG Gündem'e dünyayı sarsan finansal teknoloji ekosistemini ve Türkiye’deki yansımalarını anlattı. Sizi…

ErisX aldığı yatırımla kripto para sektörüne güven aşıladı
Bankacılık
11 görüntüleme
Bankacılık
11 görüntüleme

ErisX aldığı yatırımla kripto para sektörüne güven aşıladı

Erhan Kahraman - 18 Aralık 2018

Hem büyük finans kuruluşları ve hem de teknoloji şirketleri kripto para dünyasında heyecan verici gelişmelerle haftayı kapattılar. TD Ameritrade’den 30…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.