Amerika’nın 40 eyaletinde faaliyet gösteren BlockFi, kripto ekosistemi üzerinden büyük ölçekli kredi misyonu için 52,5 milyon dolar yatırım aldı.

BlockFi aldığı 52,5 milyon dolarlık yatırımla, operasyonlarını kripto paralar üzerinde genişletme kararı aldığını açıkladı. Şirket kripto para ekosistemini, ABD Doları kredi platformuna entegre edecek. Mike Novogratz tarafından kurulan kripto para ve Blockchain teknoloji yatırım şirketi olan Galaxy Digital Ventures LLC, ConsenSys ve PJC gibi mevcut yatırımcılarla beraber BlockcFi’nin fonlama turuna katıldı. Yatırımın bir parçası olarak, Galaxy Ana Yatırımlar Başkanı Chris Ferraro, BlockFi Yönetim Kurulu’na katıldı.

Crowdfund Insider haberine göre Chris Ferraro, BlockFi’nin sermaye maliyeti ve ölçeğiyle bir adım öne çıktığını ifade ederken, bu yaklaşımın kurumsal ilgiyi beraberinde getirdiğini söyledi:“BlockFi’nin risk yönetimine yaklaşımı, yasal düzenlemelere uygunluğu ve pazar yönetiminin firmayı pazar lideri konumuna getirdiğine inanıyoruz.”

BlockFi Kurucusu ortaklık hakkında konuştu

BlockFi Kurucu Ortağı ve CEO’su Zac Prince, Galaxy’nin tüketici kredisi alanında onlarla partnerlik kurmuş olmasının, şirketin “kripto para ekosistemi üzerinden büyük ölçekli kredi” sağlama misyonunda kilit rol oynayacağını belirtti ve ekledi: “Mevcut müşterilerimizden ve yatırımcılardan gördüğümüz destek, düşük maliyetli Amerikan Doları kredileri için Bitcoin ve Ethereum’dan yararlanmaya yönelik güçlü talep olduğunu ortaya koyuyor.”

Şirket şu an Amerika’nın 40 farklı eyaletinde çalışmalarını sürdürüyor. Prince’e göre yatırımların güçlü ve düzenleyici yasalara uygun olması, hızlı büyümeyi de beraberinde getiriyor.