ING, KOBİ’lere ve kurumsal müşterilerine daha düşük maliyetli ve kolay ödeme çözümleri sunmak için uluslararası ödeme platformu TransferMate’e 21 milyon Euro değerinde yatırım yapacağını açıkladı.

Finans sektöründeki en kapsamlı ödeme altyapılarından birini oluşturan İrlanda merkezli TransferMate, ING’nin yatırım konusundaki yeni tercihi olmayı başardı.

Yapılan açıklamaya göre 21 milyon Euro değerindeki yatırım, ING’ye KOBİ’ler ve daha büyük ölçekli kurumsal müşterilere kolay ve esnek bir ödeme alternatifi sunma olanağı verecek.

Son 8 ayda 51 milyon Euro değerinde yatırım toplamayı başaran TransferMate, ING ile gittiği stratejik ortaklıkla küresel genişleme çalışmalarını hızlandırmayı planlıyor.

Yapılan yatırımın şirketin ne kadarlık hissesi karşılığında olduğu resmi açıklamalara yansımazken, bu yatırım, İrlanda bankalarından gelen 30 milyon Euro’luk yatırımın devamı olarak tanımlanıyor.

Anlaşmayla, şirketin sınır ötesi ödemelere yönelik ödüllü API teknolojisi ve global lisanslarının ING’nin kurumsal müşterilerine sunulmaya başlanacak.

TransferMate CEO’su Terry Clune, şirketin dünyanın dört bir yanındaki önde gelen bankalar, FinTech şirketleri ve yazılım sağlayıcılar ile iş ortaklığının bulunduğunu ifade ederken, sundukları benzersiz teknoloji platformunun bundan böyle ING müşterilerine de yardımcı olacağını açıkladı.

ING’nin ödeme sistemlerinden sorumlu üst düzey yöneticisi Evelien Witlox ile bu yatırım ve ortaklığın, ING müşterilerine uluslararası ödemelerde hem zaman hem de para tasarrufu sağlayacağını belirtti. Witlox, TransferMate tarafından sunulan çözümün tüm KOBİ’ler ve kurumsal müşterilere sunulacağını da açıkladı.

Yeni iş ortaklığıyla oluşturulacak çözümler 2019 yılı başından itibaren ING müşterilerine sunulacak.