Singapur merkezli FinTech altyapı sağlayıcısı C88 Financial Technologies, Experian tarafından liderlik edilen C Serisi fonlama oturumunda 28 milyon dolar yatırım aldı.

C88’in yeni yatırımcıları responsAbility Investments, DEG, InterVest, FengHe Fund Management, Pelago Capital ve Fuchsia VC olurken, mevcut yatırımcılardan Monk’s Hill Ventures, Telstra Ventures, Kickstart Ventures ve Kejora Ventures da oturuma katıldı. Endonezya’nın online finans mağazası CekAja ve Filipinler’deki karşılaştırma portali eCompareMo’nun operasyonlarından sorumlu olan C88, 2013’ten bu yana 50 milyon müşteriye ulaşmış bulunuyor. FinTech girişiminin gireceği üçüncü pazar Tayland olarak planlanıyor.

Ana yatırımcı Experian, C88’e iş analitikleri ve dijital onboarding teknolojileri sağlıyor. Experian yazılım ve karar alma çözümleri, CekAja ve eCompareMo platformlarına entegre olarak çalışıyor. Experian ayrıca Asya’daki yüksek yayılım oranları nedeniyle Singapur’daki inovasyon merkezini genişletmeyi planlıyor.

Experian APAC Bölgesinden Sorumlu CEO’su Ben Elliott, “Geleneksel veriye kolayca ulaşmanın mümkün olmadığı ülkelerde bir ekosistem kuruyoruz,” dedi ve ekledi: “Bu süreçte tüketicilere gelişmiş finansal servislere erişim için de önemli adımlar atıyoruz.”

Experian’ın FinTech Futures’a yaptığı açıklamaya göre, Güneydoğu Asya bölgesinde yaşayan 600 milyon nüfusun sadece yüzde 48’inin bir banka hesabına erişimi bulunuyor.