Geçen yıl oluşturulan SoftBank’ın Vizyon Fonu, Alman InsurTech Wefox’ta pay sahibi olabilir.

Müzakereler hakkında bilgi sahibi olan ve Reuters’a konuşan üç farklı kaynağa göre, Wefox yüz milyonlarca Euro’luk yeni bir yatırım için anlaşmaya çok yakın.

Kaynaklardan biri, bankanın büyük bir pay alarak Wefox’ta yeni bir tura öncülük edeceğini söylerken, diğer iki kaynak çemberin içindeki yatırımcılarla büyük bir rekabet yaşandığına dikkat çekiyor. Yine de bu şirketlerin ismini vermeyi reddettiklerini eklemek gerekiyor.

Finansman süreci kıyasıya bir rekabete sahne oluyor

Finansman sürecinin katılımcılarından biri, birden fazla teklif grubunun olduğunu dile getirdi. “Esasında, her şey çoktan yerli yerine oturmuş durumda. Sonuca ulaşılması için sadece insanların ve gerekli unsurların bir araya gelmesi gerekiyor.”

İkinci kaynak ise şu ifadede bulundu: “SoftBank, önceki tura az bir miktar yatırım yaptı ve şimdi bir sonraki turu Vizyon Fonu ile önceden boşaltmak istiyorlar. Yine de bunu dile getirmek için henüz çok erken… Çünkü anlaşma tam olarak netleşmiş değil.”

Fonlama turlarına konu olan Wefox ise, sigortacılar, aracılar ve müşterileri birbirine bağlayarak, sigorta satın almalarına ve poliçe düzenlemelerine olanak tanıyan dijital platformları işletiyor.