Even Financial 19 milyon dolar yatırımla yeni dikeylere yönelecek

9 Ağustos 2018
181 Görüntüleme

New York merkezli tüketici hizmetleri sağlayıcısı Even Financial, GreatPoint Ventures’ın liderlik ettiği A Serisi finansman oturumunda 18,8 milyon dolar toplayarak bugüne kadar aldığı toplam yatırımı 25 milyon dolara çıkardı.

Goldman Sachs, Canaan Partners, F-Prime Capital, Lerer Hippeau gibi şirketlerin katılım gösterdiği oturumda ayrıca NerdWallet Kurucu Ortağı Jacob Gibson ve Credit Genel Müdürü Jason Gibson gibi bireysel yatırımcılar da yer aldı. A Serisi finansmanın içinde daha önce American Express Ventures, Arab Angels, Plug and Play Ventures ve Valuestream Ventures’tan gelen 3,3 milyon dolar da bulunuyor. Bunun öncesinde ise Even 6,2 milyon dolar tohum yatırımı almıştı.

Yeni fon ile vadeli hesap, kredi kartı ve mortgage gibi yeni ürün dikeylerine açılmak istediklerini ifade eden Even Financial Kurucu Ortağı ve CEO’su Philip Rosen, “Finansal kurumların tüketicilerle bağlantı kurması ve insanların ihtiyaçları için doğru finansal ürünleri bulmaları zorludur. Aldığımız bu yeni yatırımla güvence altına alınan fonlar, ekosistemdeki bu boşluğu dolduran API’mizi genişletmeye devam etmemizi sağlayacaktır.”

Even Financial’ın tavsiye API’si, bankaların ve üçüncü tarafların (kişisel finans siteleri, uygulamalar ve satış noktaları gibi) finansal ürün önerileri sunması için aracı olarak işlev görüyor. Firmaya göre, her ay üç milyondan fazla tüketici, finansal ürünlerle eşleşmesi için kendi ağında işlem yapıyor.

FinTech Futures haberine göre Even’in platformu, bir finansal ürün uygunluğunu belirlemek için tüketicileri bir dizi kritere göre değerlendirerek çalışıyor. Tüketici verileri, finansal kurumların tüketicileri kendi ihtiyaçları için ürüne gerçek zamanlı olarak eşleştirmelerine olanak tanıyan bir profil oluşturmak için makine öğrenimi tarafından sağlanıyor ve doğrulanıyor.

2015 yılında kurulan Even, platformunun Prosper, Lending Club ve Marcus gibi bir dizi finansal kurulış tarafından tercih edildiğini belirtiyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Rapor: Türkiye’nin Sanal Cüzdanı
Bitcoin
100 görüntüleme
Bitcoin
100 görüntüleme

Rapor: Türkiye’nin Sanal Cüzdanı

Erhan Kahraman - 18 Ekim 2018

Twentify tarafından gerçekleştirilen yeni bir araştırma, Türkiye'deki kullanıcıların kripto para ve Blockchain'e bakış açılarını masaya yatırıyor. Teknolojinin bu hızlı değişimine…

Westpac’ten girişimler için RegTech yarışması
Bankacılık
70 görüntüleme
Bankacılık
70 görüntüleme

Westpac’ten girişimler için RegTech yarışması

Erhan Kahraman - 18 Ekim 2018

Avustralyalı banka Westpac, RegTech temalı yarışmasıyla yasal mevzuatları şirketler için birer külfet olmaktan çıkarmayı hedefleyen FinTech girişimlerine 40 bin dolara…

Blockchain girişimi Adhara 15 milyon dolar yatırım aldı
Bankacılık
101 görüntüleme
Bankacılık
101 görüntüleme

Blockchain girişimi Adhara 15 milyon dolar yatırım aldı

Erhan Kahraman - 18 Ekim 2018

Merkez bankalarının Blockchain teknolojileriyle tanışmasını kolaylaştıran FinTech girişimi Adhara, Ethereum tasarım merkezi Consensys'ten 15 milyon dolar yatırım aldı. Kripto ekosisteminin…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.