Even Financial 19 milyon dolar yatırımla yeni dikeylere yönelecek

9 Ağustos 2018
143 Görüntüleme

New York merkezli tüketici hizmetleri sağlayıcısı Even Financial, GreatPoint Ventures’ın liderlik ettiği A Serisi finansman oturumunda 18,8 milyon dolar toplayarak bugüne kadar aldığı toplam yatırımı 25 milyon dolara çıkardı.

Goldman Sachs, Canaan Partners, F-Prime Capital, Lerer Hippeau gibi şirketlerin katılım gösterdiği oturumda ayrıca NerdWallet Kurucu Ortağı Jacob Gibson ve Credit Genel Müdürü Jason Gibson gibi bireysel yatırımcılar da yer aldı. A Serisi finansmanın içinde daha önce American Express Ventures, Arab Angels, Plug and Play Ventures ve Valuestream Ventures’tan gelen 3,3 milyon dolar da bulunuyor. Bunun öncesinde ise Even 6,2 milyon dolar tohum yatırımı almıştı.

Yeni fon ile vadeli hesap, kredi kartı ve mortgage gibi yeni ürün dikeylerine açılmak istediklerini ifade eden Even Financial Kurucu Ortağı ve CEO’su Philip Rosen, “Finansal kurumların tüketicilerle bağlantı kurması ve insanların ihtiyaçları için doğru finansal ürünleri bulmaları zorludur. Aldığımız bu yeni yatırımla güvence altına alınan fonlar, ekosistemdeki bu boşluğu dolduran API’mizi genişletmeye devam etmemizi sağlayacaktır.”

Even Financial’ın tavsiye API’si, bankaların ve üçüncü tarafların (kişisel finans siteleri, uygulamalar ve satış noktaları gibi) finansal ürün önerileri sunması için aracı olarak işlev görüyor. Firmaya göre, her ay üç milyondan fazla tüketici, finansal ürünlerle eşleşmesi için kendi ağında işlem yapıyor.

FinTech Futures haberine göre Even’in platformu, bir finansal ürün uygunluğunu belirlemek için tüketicileri bir dizi kritere göre değerlendirerek çalışıyor. Tüketici verileri, finansal kurumların tüketicileri kendi ihtiyaçları için ürüne gerçek zamanlı olarak eşleştirmelerine olanak tanıyan bir profil oluşturmak için makine öğrenimi tarafından sağlanıyor ve doğrulanıyor.

2015 yılında kurulan Even, platformunun Prosper, Lending Club ve Marcus gibi bir dizi finansal kurulış tarafından tercih edildiğini belirtiyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Fosun, İsrailli FinTech The Floor’a yatırım yaptı
FinTech
157 görüntüleme
FinTech
157 görüntüleme

Fosun, İsrailli FinTech The Floor’a yatırım yaptı

Erhan Kahraman - 21 Ağustos 2018

APAC bölgesinde faaliyet gösteren Fosun ve Fosun Hani Securities, İsrailli FinTech inovasyon merkezi The Floor için 5 milyon dolar yatırım…

Bankaların rekabeti, müşteri değerlendirmeleriyle şekillenecek
Bankacılık
111 görüntüleme
Bankacılık
111 görüntüleme

Bankaların rekabeti, müşteri değerlendirmeleriyle şekillenecek

Erhan Kahraman - 20 Ağustos 2018

İngiltere'nin finansal düzenleyicileri CMA ve FCA tarafından yayımlanan yeni raporla birlikte, bankacılık sistemi daha şeffaf hale gelirken, müşteri değerlendirmeleri rekabete…

Capital One’ın ortak kimlik patenti onaylandı
Bankacılık
129 görüntüleme
Bankacılık
129 görüntüleme

Capital One’ın ortak kimlik patenti onaylandı

Erhan Kahraman - 20 Ağustos 2018

Capital One tarafından başvurusu sonuçlandırılan yeni patent, kullanıcıların farklı platformlarda ortak bir kimlik doğrulama sistemi kullanmasını sağlayacak. Blockchain, kimlik doğrulama…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.