Even Financial 19 milyon dolar yatırımla yeni dikeylere yönelecek

9 Ağustos 2018
210 Görüntüleme

New York merkezli tüketici hizmetleri sağlayıcısı Even Financial, GreatPoint Ventures’ın liderlik ettiği A Serisi finansman oturumunda 18,8 milyon dolar toplayarak bugüne kadar aldığı toplam yatırımı 25 milyon dolara çıkardı.

Goldman Sachs, Canaan Partners, F-Prime Capital, Lerer Hippeau gibi şirketlerin katılım gösterdiği oturumda ayrıca NerdWallet Kurucu Ortağı Jacob Gibson ve Credit Genel Müdürü Jason Gibson gibi bireysel yatırımcılar da yer aldı. A Serisi finansmanın içinde daha önce American Express Ventures, Arab Angels, Plug and Play Ventures ve Valuestream Ventures’tan gelen 3,3 milyon dolar da bulunuyor. Bunun öncesinde ise Even 6,2 milyon dolar tohum yatırımı almıştı.

Yeni fon ile vadeli hesap, kredi kartı ve mortgage gibi yeni ürün dikeylerine açılmak istediklerini ifade eden Even Financial Kurucu Ortağı ve CEO’su Philip Rosen, “Finansal kurumların tüketicilerle bağlantı kurması ve insanların ihtiyaçları için doğru finansal ürünleri bulmaları zorludur. Aldığımız bu yeni yatırımla güvence altına alınan fonlar, ekosistemdeki bu boşluğu dolduran API’mizi genişletmeye devam etmemizi sağlayacaktır.”

Even Financial’ın tavsiye API’si, bankaların ve üçüncü tarafların (kişisel finans siteleri, uygulamalar ve satış noktaları gibi) finansal ürün önerileri sunması için aracı olarak işlev görüyor. Firmaya göre, her ay üç milyondan fazla tüketici, finansal ürünlerle eşleşmesi için kendi ağında işlem yapıyor.

FinTech Futures haberine göre Even’in platformu, bir finansal ürün uygunluğunu belirlemek için tüketicileri bir dizi kritere göre değerlendirerek çalışıyor. Tüketici verileri, finansal kurumların tüketicileri kendi ihtiyaçları için ürüne gerçek zamanlı olarak eşleştirmelerine olanak tanıyan bir profil oluşturmak için makine öğrenimi tarafından sağlanıyor ve doğrulanıyor.

2015 yılında kurulan Even, platformunun Prosper, Lending Club ve Marcus gibi bir dizi finansal kurulış tarafından tercih edildiğini belirtiyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Sesli Asistanlar 2.0 ve Bankaların Geleceği
Bankacılık
8 görüntüleme
Bankacılık
8 görüntüleme

Sesli Asistanlar 2.0 ve Bankaların Geleceği

yazar05 - 18 Aralık 2018

Bankacılığın geleceği, tüketicilere bekledikleri dijital ürünleri sunmak üzerine olacaktır. Sesle aktifleşen bankacılık ürünleri, tüketicilerin evde, iş yerinde, arabalarda ve mobil…

Prof. Dr. Selim Yazıcı KPMG Gündem’in sorularını yanıtladı
FinTech
15 görüntüleme
FinTech
15 görüntüleme

Prof. Dr. Selim Yazıcı KPMG Gündem’in sorularını yanıtladı

yazar05 - 18 Aralık 2018

FinTech İstanbul Platformu’nun kurucu ortağı Prof. Dr. Selim Yazıcı, KPMG Gündem'e dünyayı sarsan finansal teknoloji ekosistemini ve Türkiye’deki yansımalarını anlattı. Sizi…

ErisX aldığı yatırımla kripto para sektörüne güven aşıladı
Bankacılık
11 görüntüleme
Bankacılık
11 görüntüleme

ErisX aldığı yatırımla kripto para sektörüne güven aşıladı

Erhan Kahraman - 18 Aralık 2018

Hem büyük finans kuruluşları ve hem de teknoloji şirketleri kripto para dünyasında heyecan verici gelişmelerle haftayı kapattılar. TD Ameritrade’den 30…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.