Even Financial 19 milyon dolar yatırımla yeni dikeylere yönelecek

9 Ağustos 2018
241 Görüntüleme

New York merkezli tüketici hizmetleri sağlayıcısı Even Financial, GreatPoint Ventures’ın liderlik ettiği A Serisi finansman oturumunda 18,8 milyon dolar toplayarak bugüne kadar aldığı toplam yatırımı 25 milyon dolara çıkardı.

Goldman Sachs, Canaan Partners, F-Prime Capital, Lerer Hippeau gibi şirketlerin katılım gösterdiği oturumda ayrıca NerdWallet Kurucu Ortağı Jacob Gibson ve Credit Genel Müdürü Jason Gibson gibi bireysel yatırımcılar da yer aldı. A Serisi finansmanın içinde daha önce American Express Ventures, Arab Angels, Plug and Play Ventures ve Valuestream Ventures’tan gelen 3,3 milyon dolar da bulunuyor. Bunun öncesinde ise Even 6,2 milyon dolar tohum yatırımı almıştı.

Yeni fon ile vadeli hesap, kredi kartı ve mortgage gibi yeni ürün dikeylerine açılmak istediklerini ifade eden Even Financial Kurucu Ortağı ve CEO’su Philip Rosen, “Finansal kurumların tüketicilerle bağlantı kurması ve insanların ihtiyaçları için doğru finansal ürünleri bulmaları zorludur. Aldığımız bu yeni yatırımla güvence altına alınan fonlar, ekosistemdeki bu boşluğu dolduran API’mizi genişletmeye devam etmemizi sağlayacaktır.”

Even Financial’ın tavsiye API’si, bankaların ve üçüncü tarafların (kişisel finans siteleri, uygulamalar ve satış noktaları gibi) finansal ürün önerileri sunması için aracı olarak işlev görüyor. Firmaya göre, her ay üç milyondan fazla tüketici, finansal ürünlerle eşleşmesi için kendi ağında işlem yapıyor.

FinTech Futures haberine göre Even’in platformu, bir finansal ürün uygunluğunu belirlemek için tüketicileri bir dizi kritere göre değerlendirerek çalışıyor. Tüketici verileri, finansal kurumların tüketicileri kendi ihtiyaçları için ürüne gerçek zamanlı olarak eşleştirmelerine olanak tanıyan bir profil oluşturmak için makine öğrenimi tarafından sağlanıyor ve doğrulanıyor.

2015 yılında kurulan Even, platformunun Prosper, Lending Club ve Marcus gibi bir dizi finansal kurulış tarafından tercih edildiğini belirtiyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

FinTech İstanbul – E-Posta Bülteni – 25 Mart 2019
Newsletter
5 görüntüleme
Newsletter
5 görüntüleme

FinTech İstanbul – E-Posta Bülteni – 25 Mart 2019

Ahmet Usta - 25 Mart 2019

FinTech Ekosisteminden Öne Çıkan Başlıklar Geçen haftanın öne çıkan FinTech içerikleri ile karşınızdayız. Günlük temassız ödeme adedi 1 milyona ulaştı…

Banca Transilvania açık bankacılık platformunu duyurdu
Bankacılık
9 görüntüleme
Bankacılık
9 görüntüleme

Banca Transilvania açık bankacılık platformunu duyurdu

yazar05 - 23 Mart 2019

Romanya merkezli Banca Transilvania, FinTech'lerin banka hizmetleri ile entegrasyonunu test etmesine imkan sağlayacak açık bankacılık platformu duyurdu. BT Açık Bankacılık…

JPMorgan Chase işe alımlar için video oyunlarını test ediyor
FinTech
15 görüntüleme
FinTech
15 görüntüleme

JPMorgan Chase işe alımlar için video oyunlarını test ediyor

yazar05 - 23 Mart 2019

JPMorgan Chase & Co, stajyerleri işe alırken nörobilim tabanlı video oyunlarını kullanmak istiyor. Şirketin amacı aday havuzunu odaklı bir şekilde…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.