Galileo, Sutton Bank ile iş birliği yaptı

10 Ağustos 2018
147 Görüntüleme

ABD merkezli bir ödeme işlemcisi ve program yönetimi firması olan Galileo, bu hafta yaptığı açıklamada, Sutton Bank ile stratejik bir ortaklık kurduğunu duyurdu.

Sutton Bank ön ödemeli tekliflerini genişletmek için Galileo’nun ödeme işleme platformunu seçti. Galileo, bu ortaklığın, Sutton Bank’ın açık döngü ön ödemeli kart seçeneklerini genişleteceğini ifade etti. Galileo’nun platformu Visa, Mastercard ve Discover için özelleştirilmiş açık döngü ön ödemeli kartları destekliyor.

Galileo iş ortakları, müşterilerinin ihtiyaçlarına uyacak şekilde özelleştirilmiş parametreler ve ücret ayarları oluşturabiliyor. Galileo’nun sunduğu API’ler sayesinde kartlar gerçek zamanlı olarak oluşturuluyor ve finanse edilebiliyor. Bu API’ler aracılığıyla, ortaklar tüm açık kartlı kart işlemlerinde gerçek zamanlı raporlama da alabilir. Sutton Bank ve Galileo’nun dolandırıcılıkla mücadele alanındaki yeteneklerini birleştirmek, iş ortakları ve programlar için önemli bir katma değer sağlıyor.

Ön ödemeli kart alanında sinerji oluşturulacak

Galileo Processing Kurucusu ve CEO’su Clay Wilkes, Galileo platformuna geçişle birlikte, Sutton Bank ve müşterilerinin platformun esnek, yenilikçi teknolojisinden ve yaklaşık 20 yıllık kanıtlanmış deneyimlerinden yararlanacaklarını belirtti.

Sutton Bank Ödemelerden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Jeff Lewis ise bankanın Galileo iş birliğiyle müşterilerine sundukları özellikleri genişleteceklerini kaydetti ve ekledi: “Galileo’nun ödeme işleme platformu ve bizim ön ödemeleri kart çıkarmadaki güçlü geçmişimiz, sunduğumuz çözümlerdeki hız, ölçek, esneklik, dolandırıcılıkla mücadele ve BSA uyumluluğu gibi ihtiyaçları uçtan uca karşılıyor.”

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Fosun, İsrailli FinTech The Floor’a yatırım yaptı
FinTech
158 görüntüleme
FinTech
158 görüntüleme

Fosun, İsrailli FinTech The Floor’a yatırım yaptı

Erhan Kahraman - 21 Ağustos 2018

APAC bölgesinde faaliyet gösteren Fosun ve Fosun Hani Securities, İsrailli FinTech inovasyon merkezi The Floor için 5 milyon dolar yatırım…

Bankaların rekabeti, müşteri değerlendirmeleriyle şekillenecek
Bankacılık
111 görüntüleme
Bankacılık
111 görüntüleme

Bankaların rekabeti, müşteri değerlendirmeleriyle şekillenecek

Erhan Kahraman - 20 Ağustos 2018

İngiltere'nin finansal düzenleyicileri CMA ve FCA tarafından yayımlanan yeni raporla birlikte, bankacılık sistemi daha şeffaf hale gelirken, müşteri değerlendirmeleri rekabete…

Capital One’ın ortak kimlik patenti onaylandı
Bankacılık
129 görüntüleme
Bankacılık
129 görüntüleme

Capital One’ın ortak kimlik patenti onaylandı

Erhan Kahraman - 20 Ağustos 2018

Capital One tarafından başvurusu sonuçlandırılan yeni patent, kullanıcıların farklı platformlarda ortak bir kimlik doğrulama sistemi kullanmasını sağlayacak. Blockchain, kimlik doğrulama…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.