Galileo, Sutton Bank ile iş birliği yaptı

10 Ağustos 2018
193 Görüntüleme

ABD merkezli bir ödeme işlemcisi ve program yönetimi firması olan Galileo, bu hafta yaptığı açıklamada, Sutton Bank ile stratejik bir ortaklık kurduğunu duyurdu.

Sutton Bank ön ödemeli tekliflerini genişletmek için Galileo’nun ödeme işleme platformunu seçti. Galileo, bu ortaklığın, Sutton Bank’ın açık döngü ön ödemeli kart seçeneklerini genişleteceğini ifade etti. Galileo’nun platformu Visa, Mastercard ve Discover için özelleştirilmiş açık döngü ön ödemeli kartları destekliyor.

Galileo iş ortakları, müşterilerinin ihtiyaçlarına uyacak şekilde özelleştirilmiş parametreler ve ücret ayarları oluşturabiliyor. Galileo’nun sunduğu API’ler sayesinde kartlar gerçek zamanlı olarak oluşturuluyor ve finanse edilebiliyor. Bu API’ler aracılığıyla, ortaklar tüm açık kartlı kart işlemlerinde gerçek zamanlı raporlama da alabilir. Sutton Bank ve Galileo’nun dolandırıcılıkla mücadele alanındaki yeteneklerini birleştirmek, iş ortakları ve programlar için önemli bir katma değer sağlıyor.

Ön ödemeli kart alanında sinerji oluşturulacak

Galileo Processing Kurucusu ve CEO’su Clay Wilkes, Galileo platformuna geçişle birlikte, Sutton Bank ve müşterilerinin platformun esnek, yenilikçi teknolojisinden ve yaklaşık 20 yıllık kanıtlanmış deneyimlerinden yararlanacaklarını belirtti.

Sutton Bank Ödemelerden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Jeff Lewis ise bankanın Galileo iş birliğiyle müşterilerine sundukları özellikleri genişleteceklerini kaydetti ve ekledi: “Galileo’nun ödeme işleme platformu ve bizim ön ödemeleri kart çıkarmadaki güçlü geçmişimiz, sunduğumuz çözümlerdeki hız, ölçek, esneklik, dolandırıcılıkla mücadele ve BSA uyumluluğu gibi ihtiyaçları uçtan uca karşılıyor.”

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Rapor: Türkiye’nin Sanal Cüzdanı
Bitcoin
96 görüntüleme
Bitcoin
96 görüntüleme

Rapor: Türkiye’nin Sanal Cüzdanı

Erhan Kahraman - 18 Ekim 2018

Twentify tarafından gerçekleştirilen yeni bir araştırma, Türkiye'deki kullanıcıların kripto para ve Blockchain'e bakış açılarını masaya yatırıyor. Teknolojinin bu hızlı değişimine…

Westpac’ten girişimler için RegTech yarışması
Bankacılık
67 görüntüleme
Bankacılık
67 görüntüleme

Westpac’ten girişimler için RegTech yarışması

Erhan Kahraman - 18 Ekim 2018

Avustralyalı banka Westpac, RegTech temalı yarışmasıyla yasal mevzuatları şirketler için birer külfet olmaktan çıkarmayı hedefleyen FinTech girişimlerine 40 bin dolara…

Blockchain girişimi Adhara 15 milyon dolar yatırım aldı
Bankacılık
97 görüntüleme
Bankacılık
97 görüntüleme

Blockchain girişimi Adhara 15 milyon dolar yatırım aldı

Erhan Kahraman - 18 Ekim 2018

Merkez bankalarının Blockchain teknolojileriyle tanışmasını kolaylaştıran FinTech girişimi Adhara, Ethereum tasarım merkezi Consensys'ten 15 milyon dolar yatırım aldı. Kripto ekosisteminin…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.