Q2, Cloud Lending Solutions’ı bünyesine kattı

11 Ağustos 2018
265 Görüntüleme

Dijital bankacılık çözümleriyle öne çıkan Q2 Holdings, müşterilerine daha verimli bir kredi alanı sağlamak için  Cloud Lending’i bünyesine kattı.

Finansal kurumlar için güvenli ve deneyim odaklı dijital bankacılık çözümleri sunan Q2 Holdings, uçtan uca kredi ve kiralama hizmetleri için entegre servisler sunan Cloud Lending’i satın aldığını duyurdu.

Cloud Lending sahip olduğu platformları sayesinde, borç verenlerin daha fazla kredi kapatmasına, daha fazla gelir elde etmesine ve kredi süreci boyunca borçlulara daha iyi bir deneyim sunmasına yardımcı oluyor.

Q2 Holding müşterileri dünya genelinde çok daha fazla müşteriye ulaşabilecekler

Q2 Holdings CEO’su Matt Flake’in anlaşma üzerine yaptığı açıklamaya göre, Cloud Lending sayesinde, Q2’ye bağlı finans kurumları, borç verme portföylerini daha etkin bir şekilde yönetip, geliştirebilecekler.

“Dijital kredilendirme için önemli bir pazar fırsatı bulunuyor. Cloud Lending’in yetenekli ekibinin ve onların yeni nesil teknoloji çözümlerinin şirketimize eklenmesi, Q2’nin mevcut pazarlardaki ayak izini genişletmesine ve yeni pazarlara açılmasına yardımcı olacak.”

Cloud Lending CEO’su Snehal Fulzele ise, şirketlerinin Q2 Holdings’in ölçeği, altyapısı ve kaynaklarından yararlanabileceğini ifade etti. “Bu ortaklıkla beraber, kredi sağlayıcı kurumlar, dünya genelinde daha fazla kişi ve işletme için kredi fırsatları sunabilecekler.”

Satın alma işlemi, hem Q2 hem de Cloud Lending’in yönetim kurulları tarafından onaylanmış durumda. 2018’in dördüncü çeyreğinde satın alma işleminin tamamlanması ve Cloud Lending’in Q2 bünyesine geçmesi bekleniyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Rapor: Türkiye’nin Sanal Cüzdanı
Bitcoin
96 görüntüleme
Bitcoin
96 görüntüleme

Rapor: Türkiye’nin Sanal Cüzdanı

Erhan Kahraman - 18 Ekim 2018

Twentify tarafından gerçekleştirilen yeni bir araştırma, Türkiye'deki kullanıcıların kripto para ve Blockchain'e bakış açılarını masaya yatırıyor. Teknolojinin bu hızlı değişimine…

Westpac’ten girişimler için RegTech yarışması
Bankacılık
66 görüntüleme
Bankacılık
66 görüntüleme

Westpac’ten girişimler için RegTech yarışması

Erhan Kahraman - 18 Ekim 2018

Avustralyalı banka Westpac, RegTech temalı yarışmasıyla yasal mevzuatları şirketler için birer külfet olmaktan çıkarmayı hedefleyen FinTech girişimlerine 40 bin dolara…

Blockchain girişimi Adhara 15 milyon dolar yatırım aldı
Bankacılık
97 görüntüleme
Bankacılık
97 görüntüleme

Blockchain girişimi Adhara 15 milyon dolar yatırım aldı

Erhan Kahraman - 18 Ekim 2018

Merkez bankalarının Blockchain teknolojileriyle tanışmasını kolaylaştıran FinTech girişimi Adhara, Ethereum tasarım merkezi Consensys'ten 15 milyon dolar yatırım aldı. Kripto ekosisteminin…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.