Nakitsiz toplum hedefi için PayNow iş dünyasına açılıyor

12 Ağustos 2018
251 Görüntüleme

Singapur’un nakitsiz toplum yaratma ideali, PayNow mobil uygulamasının iş dünyasına kazandırılmasıyla büyük bir ilerleme kaydedecek gibi görünüyor.

Singapur Bankalar Birliği tarafından, Temmuz 2017’de perakende müşteriler için P2P fon transferi uygulaması olarak, yedi yerel bankanın desteği ile başlatılan PayNow, önümüzdeki hafta iş dünyasına açılıyor.

PayNow, şirketlerin, işletmelerin ve devlet kurumlarının benzersiz varlık numaralarını (UEN), Singapur banka hesaplarına bağlayarak, bu kurumların anında ödeme almalarını veya yapmalarını sağlıyor. Uygulama ayrıca Singapur’un QR Kodu ile senkronize edildiği için, PayNow üyeleri kendi QR Kod’larını oluşturarak, müşterilerinin QR Kod tarama yoluyla, uygulama üzerinden ödeme yapmalarına olanak sağlıyor.

Her üç KOBİ’den ikisi 2023’e kadar nakit işlemlerin rafa kalkmasını bekliyor

OCBC Bank, kurumların verdiği tepkinin oldukça olmumlu olduğunu ifade ederken, Nisan 2018’den bu yana on yeni müşteriden dokuzunun uygulama için ön kayıt yaptığını açıkladı.

Yine OCBC Bank müşterisi 200 KOBİ arasında yapılan bir ankete göre, her üç KOBİ’den ikisi, 2023 yılına kadar çek kullanımı da dahil olmak üzere, nakit sisteminin tamamen rafa kalkmasını bekliyor. Ankete yanıt verenlerin yüzde 45’lik dilimiyse, 2020’ye kadar tamamen nakitsiz iş modeline geçmeyi planlıyor.

OCBC Bank Küresel Bankacılık İşlemleri Başkanı Melvyn Low, Singapur’un E-ödeme yolculuğunda hep tüketici odaklı çalışmalar yürütüldüğünü belirtirken, nakitsiz toplum hedefi için bir sonraki büyük adımın iş dünyasından gelmesi gerektiğini ifade etti. Bankanın PayNow kullanacak müşterileri sayesinde, nakit ve çek kullanımında önemli bir düşüş görülmesi bekleniyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Fosun, İsrailli FinTech The Floor’a yatırım yaptı
FinTech
157 görüntüleme
FinTech
157 görüntüleme

Fosun, İsrailli FinTech The Floor’a yatırım yaptı

Erhan Kahraman - 21 Ağustos 2018

APAC bölgesinde faaliyet gösteren Fosun ve Fosun Hani Securities, İsrailli FinTech inovasyon merkezi The Floor için 5 milyon dolar yatırım…

Bankaların rekabeti, müşteri değerlendirmeleriyle şekillenecek
Bankacılık
111 görüntüleme
Bankacılık
111 görüntüleme

Bankaların rekabeti, müşteri değerlendirmeleriyle şekillenecek

Erhan Kahraman - 20 Ağustos 2018

İngiltere'nin finansal düzenleyicileri CMA ve FCA tarafından yayımlanan yeni raporla birlikte, bankacılık sistemi daha şeffaf hale gelirken, müşteri değerlendirmeleri rekabete…

Capital One’ın ortak kimlik patenti onaylandı
Bankacılık
129 görüntüleme
Bankacılık
129 görüntüleme

Capital One’ın ortak kimlik patenti onaylandı

Erhan Kahraman - 20 Ağustos 2018

Capital One tarafından başvurusu sonuçlandırılan yeni patent, kullanıcıların farklı platformlarda ortak bir kimlik doğrulama sistemi kullanmasını sağlayacak. Blockchain, kimlik doğrulama…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.