Nakitsiz toplum hedefi için PayNow iş dünyasına açılıyor

12 Ağustos 2018
365 Görüntüleme

Singapur’un nakitsiz toplum yaratma ideali, PayNow mobil uygulamasının iş dünyasına kazandırılmasıyla büyük bir ilerleme kaydedecek gibi görünüyor.

Singapur Bankalar Birliği tarafından, Temmuz 2017’de perakende müşteriler için P2P fon transferi uygulaması olarak, yedi yerel bankanın desteği ile başlatılan PayNow, önümüzdeki hafta iş dünyasına açılıyor.

PayNow, şirketlerin, işletmelerin ve devlet kurumlarının benzersiz varlık numaralarını (UEN), Singapur banka hesaplarına bağlayarak, bu kurumların anında ödeme almalarını veya yapmalarını sağlıyor. Uygulama ayrıca Singapur’un QR Kodu ile senkronize edildiği için, PayNow üyeleri kendi QR Kod’larını oluşturarak, müşterilerinin QR Kod tarama yoluyla, uygulama üzerinden ödeme yapmalarına olanak sağlıyor.

Her üç KOBİ’den ikisi 2023’e kadar nakit işlemlerin rafa kalkmasını bekliyor

OCBC Bank, kurumların verdiği tepkinin oldukça olmumlu olduğunu ifade ederken, Nisan 2018’den bu yana on yeni müşteriden dokuzunun uygulama için ön kayıt yaptığını açıkladı.

Yine OCBC Bank müşterisi 200 KOBİ arasında yapılan bir ankete göre, her üç KOBİ’den ikisi, 2023 yılına kadar çek kullanımı da dahil olmak üzere, nakit sisteminin tamamen rafa kalkmasını bekliyor. Ankete yanıt verenlerin yüzde 45’lik dilimiyse, 2020’ye kadar tamamen nakitsiz iş modeline geçmeyi planlıyor.

OCBC Bank Küresel Bankacılık İşlemleri Başkanı Melvyn Low, Singapur’un E-ödeme yolculuğunda hep tüketici odaklı çalışmalar yürütüldüğünü belirtirken, nakitsiz toplum hedefi için bir sonraki büyük adımın iş dünyasından gelmesi gerektiğini ifade etti. Bankanın PayNow kullanacak müşterileri sayesinde, nakit ve çek kullanımında önemli bir düşüş görülmesi bekleniyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Finovate Europe 2019’da öne çıkan trendler ve FinTech dünyasının değişen yüzü
Bankacılık
7 görüntüleme
Bankacılık
7 görüntüleme

Finovate Europe 2019’da öne çıkan trendler ve FinTech dünyasının değişen yüzü

Ahmet Usta - 15 Şubat 2019

Finovate Europe 2019’da dinlediğimiz 64 FinTech şirketinin ortak özelliği değişen koşullara hızla uyum sağlamaları. Öte yandan değişen sadece koşullar değil.…

Visa, Fintech Fast-Track programını CEMEA bölgesine genişletiyor
FinTech
11 görüntüleme
FinTech
11 görüntüleme

Visa, Fintech Fast-Track programını CEMEA bölgesine genişletiyor

Ahmet Usta - 15 Şubat 2019

Visa yaptığı bir açıklamayala Fintech Fast-Track Programını, gelecek nesil dijital ödeme çözümlerini geliştirme çabalarının bir parçası olarak, Orta ve Doğu…

Amazon Hindistan, Android için Amazon Pay UPI’ı duyurdu
Haber
13 görüntüleme
Haber
13 görüntüleme

Amazon Hindistan, Android için Amazon Pay UPI’ı duyurdu

yazar05 - 15 Şubat 2019

Amazon, Axis Bank iş birliği ile Amazon Pay'in bir uzantısı olan Amazon Pay UPI'ı Hindistan'da kullanıma sundu. Şimdilik Android cihazlar…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.