Nakitsiz toplum hedefi için PayNow iş dünyasına açılıyor

12 Ağustos 2018
332 Görüntüleme

Singapur’un nakitsiz toplum yaratma ideali, PayNow mobil uygulamasının iş dünyasına kazandırılmasıyla büyük bir ilerleme kaydedecek gibi görünüyor.

Singapur Bankalar Birliği tarafından, Temmuz 2017’de perakende müşteriler için P2P fon transferi uygulaması olarak, yedi yerel bankanın desteği ile başlatılan PayNow, önümüzdeki hafta iş dünyasına açılıyor.

PayNow, şirketlerin, işletmelerin ve devlet kurumlarının benzersiz varlık numaralarını (UEN), Singapur banka hesaplarına bağlayarak, bu kurumların anında ödeme almalarını veya yapmalarını sağlıyor. Uygulama ayrıca Singapur’un QR Kodu ile senkronize edildiği için, PayNow üyeleri kendi QR Kod’larını oluşturarak, müşterilerinin QR Kod tarama yoluyla, uygulama üzerinden ödeme yapmalarına olanak sağlıyor.

Her üç KOBİ’den ikisi 2023’e kadar nakit işlemlerin rafa kalkmasını bekliyor

OCBC Bank, kurumların verdiği tepkinin oldukça olmumlu olduğunu ifade ederken, Nisan 2018’den bu yana on yeni müşteriden dokuzunun uygulama için ön kayıt yaptığını açıkladı.

Yine OCBC Bank müşterisi 200 KOBİ arasında yapılan bir ankete göre, her üç KOBİ’den ikisi, 2023 yılına kadar çek kullanımı da dahil olmak üzere, nakit sisteminin tamamen rafa kalkmasını bekliyor. Ankete yanıt verenlerin yüzde 45’lik dilimiyse, 2020’ye kadar tamamen nakitsiz iş modeline geçmeyi planlıyor.

OCBC Bank Küresel Bankacılık İşlemleri Başkanı Melvyn Low, Singapur’un E-ödeme yolculuğunda hep tüketici odaklı çalışmalar yürütüldüğünü belirtirken, nakitsiz toplum hedefi için bir sonraki büyük adımın iş dünyasından gelmesi gerektiğini ifade etti. Bankanın PayNow kullanacak müşterileri sayesinde, nakit ve çek kullanımında önemli bir düşüş görülmesi bekleniyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yabancı yatırımcılar, yerli projeleri değerlendirdi
Blockchain
4 görüntüleme
Blockchain
4 görüntüleme

Yabancı yatırımcılar, yerli projeleri değerlendirdi

Erhan Kahraman - 12 Aralık 2018

Türkiye'de ilk kez Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı ve Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi destekleriyle İstanbul'da düzenlenen Badeer İş Dünyası ve Yatırım Fırsatları…

CVVC,  Zug’da sadece Blockchain Projeleri için bir kuluçka programını başlattı
Blockchain
10 görüntüleme
Blockchain
10 görüntüleme

CVVC, Zug’da sadece Blockchain Projeleri için bir kuluçka programını başlattı

yazar05 - 11 Aralık 2018

İsviçre blockchain ekosisteminin önde gelen yatırımcı ve  danışmanları tarafından Zug’da kurulan Crypto Valley Venture Capitals- CVVC, blockchain girişimcileri için bir…

Yandex.Money, Garmin Pay desteği sunmaya başladı
Bankacılık
14 görüntüleme
Bankacılık
14 görüntüleme

Yandex.Money, Garmin Pay desteği sunmaya başladı

Erhan Kahraman - 11 Aralık 2018

Garmin ve Yandex’i bir araya getiren anlaşmayla birlikte, dijital ödeme noktasında yepyeni bir hizmet kullanıcılara sunuldu. Yandex.Money fiziksel veya sanal…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.