Ernst & Young önümüzdeki iki mali yıl boyunca yeni teknoloji çözümleri, müşteri servisleri, inovasyon ve ekosistemine 1 milyar dolar bütçe ayırdığını duyurdu.

Teknoloji yatırımlarına iki yıl için 1 milyar dolar ekleme yapan Ernst & Young, mevcut yatırımlarına ek olarak finansal servisler, siber güvenlik, risk yönetimi, yönetilen servisler, yazılım servisleri, dijital vergi ve denetim servisleri gibi teknoloji temelli yatırımlara önümüzdeki iki yıl için 1 milyar dolar bütçe ayırdıklarını açıkladı.

Banking Tech haberine göre EY benzer ölçekte bir yatırımı insan kaynağına da yaparak, küresel müşteri teknoloji direktörü (CCTO) olarak Nicola Morini Bianzino’yu, küresel bilgi teknolojileri direktörü (CIO) olarak Steve George’u, Küresel bilgi ve güvenlik direktörü (CISO) olarak ise Barbara O’Neill’ı transfer etti. Daha önce Accenture, Citi ve ABR Benefit Services gibi devlerde yönetici olarak çalışmış olan bu üçlünün, Ernst & Young’ın planladığı kapsamlı teknoloji çalışmalarına öncülük etmesi planlanıyor.

İnsan kaynağına yapılan yeni yatırımların, inovasyona yapılan küresel yapay zeka ve Blockchain laboratuvarları gibi yeni yatırımları da desteklediğini belirten EY, yakın dönemde teknoloji tarafında oldukça hareketli bir profil çizdi. Kripto varlıklar ekosistemine özel çözümler geliştiren Kaliforniya merkezli Elevated Consciousness adlı girişimin teknoloji varlıklarına ve buna ilişkin patentlerini geçtiğimiz ay satın alan Ernst & Young, daha önce de BNP Paribas ALM Treasury ile birlikte bir Blockchain pilot testine imza atmıştı.