Kripto para sağlayıcı SFOX, düzenlenen A Serisi fonlama turunda topladığı 23 milyon dolarla birlikte bir varlık yönetim platformu kurmak için kolları sıvadı.

Tüccarlar ve yatırımcılar için bir kripto para sağlayıcısı olan Kaliforniya merkezli SFOX, A Serisi fonlama turunda 22,7 milyon dolar toplamayı başardı. Tribe Capital ve Social Capital tarafından yönetilen fonlama turuna, Y Combinator, Khosla Ventures, DHVC, Blockchain Capital, Upside Partnership, SV Angel, DCG, Mark Britto ve Airbnb kurucularından Nathan Blecharczyk katılım sağladı.

Fonlama sonrası konuşan SFOX CEO’su Akbar Thobhani, “Kripto paraların dağıtık yapısı, küresel çapta geniş bir değişim yelpazesine yol açarken, parçalarına ayrılmış bir pazar ve sınırlı bir likidite yarattı.” söyleminde bulundu.

SFOX yeni kaynaklarını yeni hizmetlerin altyapısı için kullanacak

Thobhani son dört yılda bu küresel pazarları ve borsaları bağlamak için yönlendirme teknolojisiyle “tek bir erişim noktası” sağladıklarını sözlerine ekledi.

SFOX fonlama turundan elde ettiği kaynağı, bayi pozisyonunun ötesine geçip, bir kripto varlık yönetim platformu haline gelmek için kullanacak. Şirket böylece güvenlik ve risk yönetimi dahil olmak üzere yeni hizmet alanlarını kullanıcılarına açabilecek.

Geçtiğimiz Ocak ayında, bir başka Kaliforniya merkezli girişim olan Wealthfront, Tiger Global Management öncülüğünde gerçekleşen fonlama turuyla beraber, toplamda 205 milyon dolar yatırım almayı başarmıştı.