Fosun, İsrailli FinTech The Floor’a yatırım yaptı

21 Ağustos 2018
818 Görüntüleme

APAC bölgesinde faaliyet gösteren Fosun ve Fosun Hani Securities, İsrailli FinTech inovasyon merkezi The Floor için 5 milyon dolar yatırım yaptı.

Fosun için İsrail’deki ikinci FinTech yatırımı olarak önem kazanan bu fon desteğinin ardından, Çinli uluslararası yatırım kuruluşu The Floor’un yönetim kurulunda da yer alacak, Fosun daha önce yine İsrail’de BondIT’ye yatırım yapmıştı.

Tel Aviv Borsası (TASE) genel merkezinde konumlanan The Floor, ayrıca Hong Kong’da bir şubeye sahip. Blockchain ve siber güvenlik alanına odaklı bir inovasyon merkezi olarak çalışan The Floor, altı ayrı finans kuruluşuyla iş birliği içinde faaliyetlerini sürdürüyor. The Floor’un Hong Kong’daki çalışmaları ise Çin pazarını hedeflerken, İsrail’in FinTech ekosistemini hareketlendirmek istiyor.

Tier 1 çok uluslu bankalara hizmet sunan bir girişim olduklarını ifade eden The Floor Kurucu Ortağı ve CEO’su Avi Cohen, “Fosun gibi küresel oyuncularla kuracağımız iş birlikleri üzerinden platformumuzu tanıtmayı ve iş ölçeğimizi büyütmeyi hedefliyoruz.” diye konuştu.

1992 yılında kurulan Fosun, 2007 yılından bu yana Hong Kong Borsası’nda işlem görüyor. Toplam varlıkları 31 Aralık 2017 itibarıyla 81 milyar dolar değere sahip olan yatırım devi, kendini “kökleri Çin’e dayalı, çok uluslu bir aile şirketi” olarak tanımlıyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

RegTech ve Uyumluluk Maliyeti
FinTech
9 görüntüleme
FinTech
9 görüntüleme

RegTech ve Uyumluluk Maliyeti

Selim Yazıcı - 16 Temmuz 2019

Aşağıda yayınladığımız yazılar, Özyeğin Üniversitesi, Financial Engineering and Risk Management (FERM) Yüksek Lisans Programında vermiş olduğum Financial Technologies dersinde öğrencilerimin…

ABD’de teknoloji şirketlerine finansal hizmet yasağı gelebilir
Bankacılık
12 görüntüleme
Bankacılık
12 görüntüleme

ABD’de teknoloji şirketlerine finansal hizmet yasağı gelebilir

Tahsin Özyer - 16 Temmuz 2019

Reuters’in gördüğü yasa tasarısının bir kopyasına göre, büyük teknoloji şirketlerinin finansal kurumlar olarak işlev görmesini engelleme veya dijital para birimleri…

FinTech İstanbul – E-Posta Bülteni – 16 Temmuz 2019
Newsletter
13 görüntüleme
Newsletter
13 görüntüleme

FinTech İstanbul – E-Posta Bülteni – 16 Temmuz 2019

Ahmet Usta - 16 Temmuz 2019

FinTech Ekosisteminden Öne Çıkan Başlıklar Geçen haftanın öne çıkan FinTech içerikleri ile karşınızdayız. BKM desteği ile Yeni Raporumuz yayınlandı: Açık…

Yorum Bırakın

e-Posta adresiniz gizli kalacak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.