Ödeme teknolojileri üzerine çözümler geliştiren Londra merkezli FinTech girişimi Previse, A Serisi fonlama oturumunda 7 milyon dolar topladı.

Augmentum ve ABDli risk sermayesi Bessemer Venture Partners öncülüğünde gerçekleşen yatırım turuna ayrıca Hambro Perks ve mevcut melek yatırımcılar katıldı. Banking Tech haberine göre Augmentum geçtiğimiz hafta KOBİ bankası Tide için de yatırım yaptı.

Yaklaşık 12 ay önce müşterilere kapılarını açtıklarını ifade eden Previse Kurucu Ortağı ve CEO’su Paul Christensen, “O günden bugüne kadar anlık ödeme programımıza gerek devlet organlarından, gerekse özel sektörden yoğun ilgi görüyoruz. Aldığımız bu yeni fon ile birlikte hızla artan bu talebi karşılamak için modelimizi güçlendireceğiz.” diye konuştu.

Previse, alıcının bir faturayı aldığı anda tüm tedarikçilerine ödeme yapmalarını sağlıyor. Ödemenin mümkün olmadığı faturaları ortadan kaldırmak için makine öğrenimi teknolojisinden faydalanan platform, bir fon sağlayıcının ödemeden geri kalan kısmı “hemen” ödeyebilmesini sağlıyor.

Anında ödeme için tedarikçi tarafından ödenen ücret, alıcı, fon ve Previse arasında paylaşılıyor. 2016 yılında kurulan FinTech girişiminin destekçileri arasında British Land Başkanı John Gildersleeve gibi önemli isimler bulunuyor.

Bu yılın ilk aylarında Scottish Enterprise’dan 800 bin pound değerinde Ar-Ge desteği alan Previse, bu parayla Glasgow’da yeni bir geliştirme merkezi açarak 37 yeni veri bilimcisini istihdam edecek.